Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek igaza van anyukámnak?

Szerintetek igaza van anyukámnak?

Figyelt kérdés
Jelenleg tanítóképzőre járok. Minden álmom hogy egy nap szabad bölcsész leszek és ebből következően művészettörténész. Anyukám szerint ezzel az éhhalál szélére fogok kerülni és nekem ez nem sikerülhet, nincsenek kapcsolataim hozzá, sosem lenne munkám. Csak elméleti szinten kérdezem, szerintetek ez tényleg ennyire megvalósíthatatlan terv? Ismerek néhány bölcsészt és egyáltalán nem vettem észre rajtuk hogy éheznének és semmiféle ezzel kapcsolatos munkát ne találtak volna maguknak. Oké hogy manapság nem divat bölcsésznek menni, mert nem lesz belőle sok pénzed, de őszintén szólva a sok pénz egyáltalán nem izgat. Mit gondoltok erről? Esetleg személyes tapasztalatot is szívesen fogadok.

2020. febr. 18. 23:44
1 2
 1/12 anonim válasza:
85%
Hogy akarsz bölcsész lenni , ha még a témát se sikerült kiválasztanod?:))
2020. febr. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Pontosan, aztán annyi pénzed lesz, hogy 10w-40-es olajat vegyél a kocsidba, 5w-30-ra már nem fogja futni.. mindig kevesebbett, majd a luk kuplungot veszed meg a valeo helyett.. ez rosszabb lesz idővel.. nincs megélhetés..
2020. febr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Merjünk nagyokat álmodni.
2020. febr. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%

tehát általános iskola alsósait taníthatod, ha végzel? és ez után mennél egyetemre, leginkább művészettörténész szakra..


azzal tisztában vagy, hogy ez az álom baromi sokba kerül?

csak szólok, hogy a világ igencsak megváltozott, nem kellenek a tömegeknek sem könyvek, sem szakértők..


ott a gúgli, oszt jónapot.

Most voltam kórházi kezelésen, ahol egy bölcsész volt az írnok..nem volt semmilyen egészségügyi tapasztalata, az anyukája nyoma be, hogy legalább egy kicsike fizetése legyen. ráadásul nyelvvizsga hiányában a diplomáját sem kapta, kapja meg..nem tud levizsgázni idegen nyelvből.

itt találkoztam diplomás áplókkal, akik hat év egyetem után ugyanúgy a betegágy mellett tették a dolgukat..kacsa, lepedőcsere, fürdetés..stb..igaz, hogy nagy tisztelettel beszéltek velük.de akkor is..három műszak, non stop.


Először végezd el a képzőt, taníts pár évet..ha nem megy, akkor mint főiskolai diplomás valami egyszerű állást keress..és így fogod leélni az életed.


anyád legnagyobb örömére..


a kapcsolatokkal vigyázz..zömmel addig tart, míg a lepedőn felpróbálnak.


ezt gondolom(és látom a környezetemben)

számítástechnikával hogy állsz? szerintem sehogy ...na ez a nagy gáz..az a jövő, a művészettörténet a múlt. talán három embernek, ha sikerül, a többi megy a levesbe.


Tanulj programozást, vagy ehhez hasonlót..ha nem megy, akkor annyi.

2020. febr. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

azt írrod, hogy a sok pénz egyáltalán nem izgat..


Nos nehéz életed lesz, főleg szegényen, napi gondokkal küzdve...


Anyukád látja a jövőd, és az övét is..most még anyukád terelgetne, de ha az élet szelktál, akkor neked reszeltek.


Majd ha elragad a szex mámora, egyből feltűnik,hogy milyen csórón élsz. Nem fog eltartani senki.

2020. febr. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Lány vagy vagy fiú? Ha lány és jól nézel ki, akkor eltartathatod magad egy gazdagabb hapsival. Minden más esetben a nélkúlözés, a munkanélküliség, a szegénység és a kilátástalanság vár majd rád a bölcsészkedéssel.
2020. febr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert mindenki azt mondja, hogy ez nem jó ne add fel az álmaid ! Ha komolyan veszed foggal körömmel küzdesz sikerülni fog ! A nyelvtanulást nagyon erőltessed mellé !
2020. febr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, remélem sikerül mostanság elsajátítanotok azt a képességet hogy mikor kell csendben maradni…

Az a baj hogy egy olyan világban élek, ahol megszületnek az emberek agyában a következő gondolatok, amiket feltehetőleg komolyan is gondolnak:

Pontosan, aztán annyi pénzed lesz, hogy 10w-40-es olajat vegyél a kocsidba, 5w-30-ra már nem fogja futni.. mindig kevesebbett, majd a luk kuplungot veszed meg a valeo helyett.. ez rosszabb lesz idővel.. nincs megélhetés..

nem kellenek a tömegeknek sem könyvek, sem szakértők..

ott a gúgli, oszt jónapot.

Először végezd el a képzőt, taníts pár évet..ha nem megy, akkor mint főiskolai diplomás valami egyszerű állást keress..és így fogod leélni az életed.

anyád legnagyobb örömére..

a kapcsolatokkal vigyázz..zömmel addig tart, míg a lepedőn felpróbálnak.

ezt gondolom(és látom a környezetemben)

számítástechnikával hogy állsz? szerintem sehogy ...na ez a nagy gáz..az a jövő, a művészettörténet a múlt. talán három embernek, ha sikerül, a többi megy a levesbe.


Tanulj programozást, vagy ehhez hasonlót..ha nem megy, akkor annyi.


Nos nehéz életed lesz, főleg szegényen, napi gondokkal küzdve...


Majd ha elragad a szex mámora, egyből feltűnik,hogy milyen csórón élsz. Nem fog eltartani senki.


Lány vagy vagy fiú? Ha lány és jól nézel ki, akkor eltartathatod magad egy gazdagabb hapsival. Minden más esetben a nélkúlözés, a munkanélküliség, a szegénység és a kilátástalanság vár majd rád a bölcsészkedéssel.



Egészen elképesztő válaszok ezek egy egyszerű kérdésre, sőt inkább felvetésre tele destruktív, hasznavehetetlen mondatokkal. Itt ventilláljátok ki az egész napi nyűgöt? Szerintetek jólesik olvasni ezeket a kérdés írójának? Éljen, ma is úgy feküdtetek le hogy nihilista, köcsög, értelmetlen mondatokat írhattatok másnak.


Pontosan ezért vannak könyvek a világon és bölcsészet és művészet, hogy ne legyetek ilyen üresek…

Az első válaszolónak pedig szintén megköszönném hogy rákapott az egyik legjelentéktelenebb hibámra az egész témakörben, ettől már biztos nem lehetek majd bölcsész. Remélem jól érzed tőle magad.

2020. febr. 19. 17:21
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Kár megsértődni.

A kérdésed így szólt: Szerintetek igaza van anyukámnak?

Aztán kifejtetted a helyzetet, de arról nem írtál, hogy csak biztató, vigasztaló szavakat szeretnél hallani.

Ne azt nézd, hogy akinek sikerült a diplomájának megfelelő állást találni, hogy érzi magát. Az igazi szempont az, hogy a bölcsész diplomát szerzők hány százaléka dolgozik a diplomájának megfelelő állásban. Hányan rendelkeznek művészettörténész végzettségel, és közülük hányan élnek ebből.

2020. febr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Persze, hogyha már nem írom le hogy biztató szavakat szeretnék hallani, akkor jogosan parasztok a válaszadók... :D Egyébként szó nem volt arról hogy csak biztató szavakat szeretnék hallani, válaszokat szerettem volna, sértő és alázó mondatok nélkül. Úgy tűnik ez nem alapvető, hogy nem vagyok bunkó a másikkal ha kérdez valamit... A te válaszod pedig elég evidens, nyilván ez egy szempont hogy hányan élnek konkrétan a végzettségüknek megfelelően, de a kérdésemre továbbra sem kaptam élhető választ.

"Ne azt nézd, hogy akinek sikerült a diplomájának megfelelő állást találni, hogy érzi magát. " Nem azt néztem, egy szóval nem említettem érzelmeket... :D ahh úristen, mindegy, hagyjuk...

2020. febr. 19. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!