Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nehéz a biológia (Bsc)...

Milyen nehéz a biológia (Bsc) szak például a Debreceni Egyetemen?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 19:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Én most voltam elsőéves Debrecenben. Sok a labor, sokat kell tanulni, heti 3-4 zh alap mert minden gyakorlatot zhval kezdenek. A rendszertanok elég húzósak de megtanulható. Nekem tetszik.
2010. júl. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
És például egy 4-es érettségi átlaggal rendelkező is el tudná végezni?
2010. júl. 25. 19:34
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha odateszi magát. Nálunk voltak színkitűnők akik megbuktak. A felvételin túl már nem azt kell nézni hogy milyen átlaggal jöttél. Kémiából különösen jónak kell lenni és nem árt a fizika tudás sem (vagy egy jó segítő fizikából.) mert sok a biokémia.


Most érettségiztél vagy jövőre fogsz?

2010. júl. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Tavaly érettségiztem és 299 pontom lett, nem vettek fel programtervezőre, se gazdasági infóra, se infókönyvtárosnak.

Most web-progi okj-son vagyok, csak az infó és a biosz érdekel (mind2-t szerettem/szeretem). Am az angolt szúrtam el 3-asra érettségin. Ezért kérdeztem, hogy lenne-e esélyem a benn maradásra.

2010. júl. 25. 19:49
 5/26 A kérdező kommentje:
Egyébként alapból ezektől a fizika, kémia részek miatt kérdeztem a biológia szak nehézségére, mivel ezekből nem voltam sose jó.
2010. júl. 25. 19:55
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg. Bár az első (fél)évnek elég kevés köze van a bioszhoz. A pontjaid alapján tuti hogy felvesznek, ott pedig légy szorgalmas és bent maradsz. Ha év közben rendesen készülsz a zh-kra akkor nem lesz baj.
2010. júl. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%

Kémiából van első félévben ilyen ,,szintre hozó" tantárgy ami mindenkinek kötelező. (a szervetlen labor ezzel együtt van, mindent elmagyaráznak de katonai fegyelem van)Lényegében a gimis anyag részletesebben. A biokémia meg a szerves kémia már erre épül.

A fizika bajosabb, abból engem is meghúztak, úgy az évfolyam 70 %-ával együtt. De vannak akik megcsinálták, tehát megcsinálható csak mi voltunk túl kevesek hozzá. Meg a tanár sem egy jótündér, (és ezt nem azért mondom mert diákszemmel mindig a tanár a hibás. )

2010. júl. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
84%
Ha érdekel leírhatom, milyen tárgyaim voltak.
2010. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Igen érdekel és megköszönném. (:
2010. júl. 25. 20:11
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

I. félév:


Európa uniós ismeretek

Biomatek

Bevezetés a kémiába (elmélet és labor)

Bevezetés a fizikába (elmélet és gyak)

Környezettani alapismeretek

Bevezetés a biológiába

Növénytan elmélet (rendszertan és szervezettan külön)

Növénytan gyakorlat (rendszertan és szervezettan külön)

Ökológia alapjai

Hidrobiológia


2. félévben választhatsz szakirányt. Van:

Molekuláris biológia

Biosztanár

Genetika-növénybiológia-biotechnológia

Ökológus


Én molekuláris vagyok, az én második félévem:


Bioanalitika

Földtan alapjai

A biológia kémiai alapjai (elmélet és labor)

állattan elmélet (rendszertan és anatómia külön)

állattan gyakorlat (rendszertan és anatómia külön)

Biokémia

Genetika I. (elmélet és gyak)

Ált. mikrobiosz és mikológia (mikológiából van elm. és gyak.)

2010. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!