Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nehéz a biológia (Bsc)...

Milyen nehéz a biológia (Bsc) szak például a Debreceni Egyetemen?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 19:23
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat, sokat segítettél. (:
2010. júl. 25. 20:35
 12/26 anonim ***** válasza:
Szívesen =) ha van még valami, nyugodtan írj! =)
2010. júl. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Az angol nyelvet mennyire kell jól ismerni? Ismereteim szerint vannak tananyagok, melyek csak angolul vannak, vagy rosszul tudom?
2010. júl. 29. 16:33
 14/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nagyon szeretnék Tőled érdeklődni!!

A biológia az álmom, és Te bennfentes vagy, tudsz nekem segíteni. 420 pontom lesz, ha sikerül minden, ahogy elterveztem. Igazából ELTE bioszt akartam eleinte, de meggondoltam, talán DE biosz is elég lenne, mert az az igazság, hogy hm... nem vagyok jó sem kémiából, sem matekból, sem fizikából. Sőt, nagyon rossz vagyok belőlük. Matekom 3-as, kémiám 4-es, fizikám 3-as. Viszont a biológia valóban minden vágyam, nagyon-nagyon szeretem, nem is tudnék mást elképzelni. Mennyi esélyt adnál nekem? Nagyon szorgalmas vagyok egyébként, 11-es osztályt 4,7-es átlaggal végeztem most el egy debreceni gimiben.

2010. júl. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem még, hogy így is csak azért 4,7, mert a reál tárgyak lehúzzák. Amúgy a bioszom ötös.
2010. júl. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Középsuliban nekem 4-es volt a kémián, fizikám 2-3-4-es ahogy épp sikerült, illetve a biosz 4-5. Hasonló cipő, viszont ha bekerülsz a felsőoktatásba, ahogy már írta Raven, ott már nem az számít mennyivel jutottál be, hanem mennyit tanulsz a jelenlegi suliban, szorgalmon múlik minden. Egyébként azért vannak a tanárok, órák, előadások, hogy ott leadják az anyagot, elmagyarázzák, és neked meg meg kell tanulnod, szóval ahogy érzed. Ha szorgalmasnak titulálod magad, akkor el tudsz bármit végezni és bárhol.
2010. júl. 29. 17:55
 17/26 A kérdező kommentje:
Egyébként ha te is a DE bioszra fogsz jelentkezni, lehet találkozunk. (:
2010. júl. 29. 17:58
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:46


->

420 pont az több mint elég. Nekem 424 volt annó.

Megjegyzendő hogy a DE semmivel sem ér kevesebbet az ELTE-nél, biológia szakon meg pláne. Járnak hozzánk phd-zni volt ELTE-sek és egy csomó mindent nem tudnak amit mi már elsőben tanultunk. A tanítás színvonala nagyon is ott van (ha nem veri) az ELTE-t biológus képzésben. Ezt nem hagyhattam annyiban. =)

Matekból én is 3-as 4-es voltam gimiben, de ez nem számít mert az itteni matek valami egészen más. Integrálok, deriválás meg hasonló finomságok aminek az említésétől is feláll a hátamon a szőr (még most is). Semmi nem kell hozzá amit gimiben tanultunk!

Kémiához nagyon jó a szintre hozó tantárgy, amiatt kár aggódni. Fizikáról korábban írtam, elég nehezek a feladatok, engem is meghúztak mert a tanár nem magyaráz, elvárja hogy ezt már tudjuk. Pipa mert kevés a fizika hallgató és emiatt neki a hülye biológusokkal kell kínlódnia akik persze 90%-ban seggek fizikából. O_o"


Szóval csak így tovább a tanulással, ha felvesznek, tényleg csak a szorgalmadon múlik minden.

2010. júl. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt angolul tudni, az ábrák legtöbbször angolul vannak, meg ha szaknyelvet kell felvenni, az is célszerű angolt választani. Nekem sajnos olyan tanárom volt gimiben hogy mindent tanultam tőle csak angolt nem. Ezt nekem is itt kell pótolnom az egyetemen. Most is genetika elméletből csak angol jegyzet volt. =/
2010. júl. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon rendes vagy, hogy válaszoltál, köszi szépen!

Én most megyek 7-én angolból közép nyelvvizsgázni, és már előrehozott érettségim is van, szóval az angol az nagyon jó.:)

Köszönöm, hogy biztatsz, te vagy jóformán az egyetlen. Mindenki más hülyének néz: úgysem fogom bírni, meg úgyis ki fogok esni az első félévben... És jóformán már el is hittem.:(

Egyébként tengerbiológus akarok lenni.:) De az még a nagyon-nagyon jövő zenéje.

És az komoly, hogy az ELTE és a DE egy szinten vannak? Nem gondoltam. Mert harangozzák, hogy ELTE így, ELTE úgy... És azért gondoltam, hogy ha külföldön is akarok továbbtanulni, akkor oda kéne mennem inkább, a pontom oda is elég lenne. Erről mit gondolsz?

2010. júl. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!