Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan írjak szakdogát? Nem...

Hogyan írjak szakdogát? Nem tudom, hogy álljak neki. Bővebben lent

Figyelt kérdés
A szakdogám egy krónikus vírusfertőzésről szól, aminek a nagy része leíró (review) típusú esszé, aztán kb 3-4 oldalt tesz ki a saját kutatásom egy adott betegpopulációval kapcsolatosan, ez a 3-4 oldal teljesen saját munka. A maradék min 20-25 oldalt azzal kellene kitöltenem, hogy erről a vírusról mindent leírok. PubMeden kb 3000 cikk van a témában, érthető, hogy eleve átnézni ezeket iszonyat munka, kikeresni a legjobb 30at még inkább, de oké ez az én dolgom, nem panaszkodom. Viszont az írásnál nem tudok elvonatkoztatni a szövegtől. Gondolom ennyiből már világos, hogy orvosi témájú a szakdolgozat, tehát csak úgy nem tudok bizonyos szakkifejezéseket átírni. Plusz azt vettem észre magamon, hogy miközben angolról fordítom magyarra, szinte szó szerint akarom leírni, mivel már eleve egyféleképpen lefordítani elég megterhelő, és a szoftver amivel nézik a fordítást is érzékeli és jelzi, ha szó szerint fordítod. Tanácsként azt kaptam (egy bölcsésztől), hogy vizsgálja meg, hogy x szerző mit állít, és ütköztessem azzal, hogy y mit állít. De ebben a témában nincs az jelenleg, hogy x mást állít mint y, hiszen egy betegségről beszélünk, ezek fix dolgok. Szóval, hogy írjam a saját szavaimmal, úgy, hogy egy csomó dolgot nem nevezhetek másként (mivel a a neve)? Abban is segíthetnétek, hogy hogyan álljak neki, elvesztem a források között és úgy érzem semmi motivációm. Napokat töltök források olvasásával és még így sem állok sehogy. Még van kb fél évem megírni.

2020. márc. 31. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálom, hogy ugye van egy kb. tartalomjegyzék, és annak az alfejezeteibe először szinte mondatonként "beömlesztem" hivatkozással(!) a hasznosnak ítélt részeket. Ha kész leszek ezzel, akkor fogom az egyes fejezeteket megfogalmazni. Az átfedéseket kiveszem, és logikai sorrendbe állítom a cikkekből szerzett infókat, írok közéjük összekötő szöveget és egyben egységes szöveggé átfogalmazom az egészet.
2020. ápr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez tök jó ötlet én is kipróbálom! :)
2020. ápr. 1. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!