Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan álljak neki az emelt...

Hogyan álljak neki az emelt biológia tanulásának?

Figyelt kérdés

Az lenne a nagy problémám, hogy sajnos a szakközép iskolámban csak 2 évig tanították a biológiát, azt is nagyon gyenge szinten, ami nem feltétlen a tanárjaink hibája, hanem inkább az ő munkáját megakadályozó osztálytársaimé volt.

nos, azóta érettségiztem, szakmát csináltam és egy éve már dolgozok.


Azt szeretném megtudni, hogy ha nekilátnék tanulni, mégis honnan kezdjem?

Mint mondtam a biológiaórák gyengék voltak, és csak a középiskola első két évében volt ilyen óránk.


Ahogy emlékszem, és átnéztem a könyveket, talán a hetedik osztályos könyvvel kellene kezdenem.


Az orvosira készülök, a jegyeim végig kíválóak voltak, és az érettségijem is nagyon jól sikerültek. Az emelt szintű kémiából jövőre (2019) májusban vizsgázok, így a szinte nulla tudásom biológiából kerek egy év alatt kellene feltornáznom, és akkor jelentkeznék is az egyetemre.


Szóval, ötletek?


Utóirat gyanánt...

Gondolkodtam hogy a jövő tanévi pécsi ÁOTK biológia felkészítőjére is beiratkozok. Arról valakinek bármi tapasztalat?


Magántanárhoz kellene járnom?

Milyen könyveket ajánlotok, és tényleg a hetedikessel kezdjem?



2018. dec. 21. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mozaikos könyvbe szépen érthetően le van írva szinte minden. Én azt tanultam meg szóról szóra. Plusz érettségi feladatsorokat csináltam.
2018. dec. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Amikor én érettségiztem (2 éve)-bár én emelt földrajzot és emelt fizikát csináltam, de gondolom lényegében ugyanaz- volt ilyen tanulmányi követelmény felsorolva külön középszintre és külön emeltre. Minden leckét téma szerint felsoroltak egy táblázatba elég átlátható és hasznos. Nekem is a Mozaik könyvek jöttek be, de ha időd engedi, nézz be egy könyvesboltba, pl Libri, mert ott is elég jó és hasznos könyveket találhatsz, és lehet neked meg az jönne be jobban. Lehet érdemes lenne tartalékolni egy magántanárt, már csak azért is, mert emelt bioszbol pont tudom, hogy vannak néha olyan számolási feladatok, hogy hu... egy évfolyamtársam is orvosira készült, csak ő emelt biosz, emelt fizika, és az egyik biosz érettségi feladatsorbol kiszedett feladatot fizika fakton csináltuk meg, mert egy bioszos se tudott hozzákezdeni se. Remélem tudtam segíteni és sok sikert kívánok neked! 20/L
2018. dec. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az oktatási hivatal honlapján megtalálod a követelményeket. Értelemszerűen az emeltre tudni kell a közép és az emelt szint követelményeit is. Sok sikert :)
2018. dec. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és a számolások miatt ne parázz, az semmi az emelk kémiához képest. Egyedűl a populációgenetikai feladatok lehetnek trükkösek, de ott sem a számolással lesz a baj.
2018. dec. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket!
2018. dec. 22. 08:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha teheted menj tanárhoz is. Én is nagy mellénnyel álltam neki az emelt biosznak tanár nélkül, hogy biztos nem olyan vészes, hát nagyot tévedtem. Mozaikos könyvekből tanultam, és szerintem azok csak kiegészítésnek jók. Magántanár olyan dolgokat is elmond, amikről még soha nem olvastam még a könyvben sem.
2018. dec. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!