Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira szeretnék menni, de...

Orvosira szeretnék menni, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fogorvosnak szeretnék továbbtanulni, most vagyok 10. osztályos.

Egy közepes nehézségű gimnáziumba járok, idén van utoljára kémiánk. Ugye kell egy emelt biosz érettségi és még egy emelt fizikából, vagy kémiából. A biológia tanárom elképesztően jó, nagyon szeretem Őt, ha felveszem az emelt biosz faktok jövőre, biztosra veszem hogy le tudok majd belőle jól érettségizni. Viszont ami a kémiát/fizikát illeti... hát az nem fog menni. Soha nem tanultam őket. (Eddig minden évben kitűnő voltam.) Kémia tanárunk soha nem tanított, mert az (idióta) osztálytársaim fegyelmezésével ment el az összes óránk. Fizika tanárunk már nem kínlódott velünk, órán leült a popsijára és nyomkodta a telefonját. Az óra anyagát felírta a táblára és Én otthon próbáltam megérteni és kijegyzetelni a fontosabb dolgokat.


Most mit tudnék tenni? A kémia vagy a fizika emelt érettségi a nehezebb?

Vagy... egyszerübb lenne feladnom? Van itt olyasvalaki, aki hasonló helyzetben volt? Te hogy készültél fel az emelt érettségi(k)re?


(Egyébként a gyógytornász is érdekelne, de csak a 2. helyen. Ha értitek mire gondolok.😅 "Ló helyett a szamár is jó lesz")



2020. ápr. 15. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is teljesen felesleges volt az iskolai kémia oktatás, sőt, én még faktra sem jártam belőle. Viszont heti 3x magántanárhoz jártam, illetve hétvégente emelt kémia felkészítőre.

Nekem ez bevált, az iskolai sajnos nem ért semmit.

2020. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én fogorvosit végeztem, úgyhogy különösen szívesen válaszolok neked:)

Én anno kémiából emelteztem, a fizika sosem volt kedvenc, fel sem merült bennem, hogy abból kéne, úgyhogy nem tudnám megmondani, hogy melyik egyszerűbb. Az alapozó években az járt jobban, aki kémiával jött, mivel jóval több volt a kémiás óránk, aki fizikával felvételizett annak egy picit nehezebb volt ezeket teljesítenie, de nem tudok olyanról, aki emiatt esetleg csúszott volna. A szakmai tárgyaknak már inkább fizikához van közük, de olyan általános iskolai szinten, hogy nem érdemes emiatt fizikából vizsgázni.

Én ez alapján azt mondom, abból vizsgázz, ami neked konkrétan szimpatikusabb.

Én anno az Ötösöm lesz kémiából c. kötetből készültem fel a számolásos feladatokra (úgy emlékszem ilyen van fizikából is!), önálló tanulásra íródott. Az elméleti részhez pedig a Mozaikos könyveket tudom ajánlani, sokkal színesebb és érdekesebb, mint a száraz Villányi könyvek (ugyanaz az író, mint az Ötösöm lesznek).

Kísérleteket én online néztem meg, talán egyszer bementem középiskolába végig csinálni őket, de erre már nem nagyon emlékszem sajnos, mert mikor rendesen érettségiztem, akkor középszinten érettségiztem kémiából, 1 évvel később csináltam meg az emeltet, tehát amikor már nem jártam középiskolába,, nem tudom hogy oldottam meg, hogy soron kívül bemenjek, ha megoldottam egyáltalán. De ha te úgy is diák leszel még, akkor ez úgy sem fog gondot okozni.

Semmiképpen se add fel, nekem 12-ben még az sem volt világos, hogy fogorvos szeretnék lenni, utólag tanultam meg mindent. Azóta boldog praktizáló orvos vagyok :)

2020. ápr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 5 éve ugyanebben a helyzetben voltam.

Felvettem a faktokat, a biológia nagyon hasznos volt, de a kémiának nem sok értelme volt. 10. és 11. nyarát kémiázással töltöttem, így évközben tudtam a többi tárgyra koncentrálni. Magántanárhoz nem jártam. Az elméletet a mozaik érettségis könyveiből és a Villányi-féle Kémia a kétszintű érettségire könyvekből tanultam meg, a számolásokat meg az Ötösöm lesz kémiából című könyvből.

Az elején nagyon nehéz volt, de aztán egyre könnyebb lett, mert egy idő után "ráállt az agyam". Nem szabad feladni semmiképpen!

Az egyetem szempontjából talán hasznosabb a kémia, az orvosi kémiával jobban szenvedett az aki fizikával jött, mint a kémiások a biofizikával, de azt válaszd amelyik jobban megy!

egy harmadéves orvosis

2020. ápr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!:)
2020. ápr. 16. 09:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan szenvednek ilyen problémák miatt, de ha megoldható számodra a magántanár, akkor sima ügy :)

Szerencsére nekem a biosz és kémia tanáraim is nagyon jók voltak, de én is jártam magántanárhoz, hogy a hiányosságokat át tudjuk beszélni, ez mindenképp előnyös, mert olyankor csak rád figyel 1-1.5 órán keresztül. Ha engem kérdezel, akkor szerintem a kémiával jobban jársz.

Szerintem úgy ne nagyon menj gyógytornásznak, hogy az lenne számodra a "szamár". Az eü pont az az irány, ahol jobb ha komolyan vagy legalább valamennyire komolyan gondolod, hogy ebben akarsz tevékenykedni. Egész életedben beteg emberekkel kell foglalkozni, ha nem leled benne az örömödet, akkor nagyon kínkeserves lesz.

Sok sikert kívánok neked 😊

2020. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én olyan suliba jártam, ahol nem is indítottak faktokat (kevés volt a létszám). Bioszból önállóan készültem, kémiából pedig magántanárhoz jártam.

Én is az Ötösöm lesz kémiából-t használtam a számolásokhoz, de szerintem az kevés, mert érettségin nem pont olyan feladatok voltak. Legalábbis nekem pofára esés volt, mert az első érettségimkor sokkal bonyolultabb számítások voltak, mint a könyvben. Az új magántanárom viszont másfajta számolási feladatokat adott, utána nagyon könnyű volt a számolásos rész érettségin. Ezzel nem a könyvet szeretném lehúzni, mert szerintem az is tök hasznos volt, csak kevés (nekem).

Ha megteheted szerintem mindenképp érdemes kémiából magántanárhoz járni.

Én inkább a kémiát javasolnám, mert pl. nekünk az első féléves kémiát az emelt szintű érettségis tudásból simán abszolválni lehetett, és utána is könnyebb volt. A biofizikát (mikor én voltam elsős) nálunk nem veszik annyira komolyan (PTE)

2020. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!