Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar fakultáció? Miért?...

Magyar fakultáció? Miért? Miért nem?

Figyelt kérdés

2020. máj. 11. 21:36
 1/5 A kérdező kommentje:

Tényleg olyan nehéz?

Milyen irányokba lesz jó?

Ha pl újságíró vagy forgatókönyvíró szeretnék lenni, akkor ezt mindenféleképpen vegyem fel?

2020. máj. 11. 21:39
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyar szakos tanárként írok. Akkor érdemes felvenned, ha tényleg érdekel az irodalom és a nyelvtan. Tehát érezned kell magadban elhivatottságot a helyes beszéd, a nyelvtan elméleti irányai és az irodalmi műve elemzéséhez.

Nem olyan nehéz, ha érdekelnek az irodalmi művek, ha szívesen olvasol. Azoknak nehéz, akiket nem érdekel. Bölcsészeti és jogi irányba szoktak menni utána. Vagy akár lehetsz tanár is. Egészen jó szak, választhatsz egy másik tárgyat is szakpárnak. Van matematika-magyar szakos tanár is, semmi sem lehetetlen. Az újságíráshoz sem jön rosszul, bár oda több kell, nem elég csak szépen fogalmazni, szakmai ismeretek is kellenek, politikából például, de ez területtől függ.

2020. máj. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az irodalmat egészen kicsi korom óta imádom, és a mai napig rengeteget olvasok. Nem is kérdés, hogy mindig a kedvenc tantárgyaim közé tartozott.

Lenyűgöz, hogy milyen nagyszerű alkotásokat lehet létrehozni pusztán szavakkal, és egyszer én is szeretnék hasonló, maradandót alkotni.

Az írás az egyetlen dolog ami érdekel. Ezzel szeretnék rengeteget foglalkozni, és szerintem az irodalomfakultáció jó alapot biztosít a a későbbiekhez.

Viszont a nyelvtan nem a legnagyobb kedvencem. Értem, jó vagyok ebből is, de különösképpen nem érdekel. Azonban ez miatt nem akarok lemondani az irodalomba való elmélyülésről, így ezt is bevállalom.

Egyébként, milyen nagy hangsúly van a fakultációkon a nyelvtanon? Miben különbözik egy "rendes" magyarórától?

A tanári pályán is gondolkodtam, de szerintem nem lenne elég türelmem hozzá. Még annyi idő van hátra a jelentkezéshezz, szóval ki tudja, lehet mégis ott kötök ki.

2020. máj. 11. 22:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A nyelvtan nem a leghangsúlyosabb, ez ne akadályozzon meg bármiben is. A nyelvtan csak annyiban nehezebb, hogy esetleg mondatelemzésnél bonyolultabb mondatok lesznek. Az igazi többlettudás az irodalom részben és a nyelvtan tanulósabb részeiben van (retorika, stilisztika stb.). De azok a részek az irodalomhoz is jól jönnek.
2020. máj. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Járhatsz rá, de minek. Baromi nehéz az emelt érettségi belőle, itt múlik a legjobban a javító tanáron hogy mit fogad el, bárhová ahova az emelt magyart elfogadják, ott az emelt törit is, ami nehéz, de talán még mindig könnyebb és igazságosabb a magyarnál. Na jó, talán ha magyar tanár akarsz lenni, akkor menj magyarra. Egyébként meg ami kell, azt egyetemen ugyis megtanulod majd, ha pl csak simán egy bölcsészeti szakra mesz, vagy társadalomtudományra, felesleges hozza hogy sz.pj a magyarral.
2020. máj. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!