Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van arra lehetőség valahol,...

Van arra lehetőség valahol, hogy kémiából és biológiából emellt szintű érettségit tegyek teljesen kezdő szinttől?

Figyelt kérdés

Állatorvos szeretnék lenni, de ehhez kémia és biológia érettségi kell. A mai oktatásban, nem nagyon volt arra lehetőségem, hogy normálisan tanuljak, ezért épphogy csak átmentem általános iskolába és most nem is tanulok kémiát. Milyen lehetőségeim lehetnek arra, hogy, ha leérettségiztem (jövőre) 1 év alatt letudjak tenni emelt szintű érettségit kémiából és biológiából?

Nem kérek a kiosztó válaszokból, tudom, hogy csinálhattam volna jobban is a tanulmányaimat, de így jött össze.



2020. máj. 20. 23:52
 1/3 Petneki József ***** válasza:

Aki letette az érettségit a kötelező tárgyakból (magyar, matek stb.), az jogosult arra, hogy a későbbiek folyamán (akár évekkel később is) megpróbálkozzon más tárgyakból is, akár emelt szinten is. Emellett lehetőség van szintemelő vizsgára is, ha egy középszinten elvégzett tantárgyat szeretnél emelt szinten is letenni.

Ha nem tanultál kémiát, akkor érdemes rágyúrni, könyveket, anyagokat letölteni az internetről, illetve magántanárt is fogadhatsz, ha anyagi lehetőségeid megengedik.

Tanulni sohasem késő!

2020. máj. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Petneki József ***** válasza:

Az előző hozzászólásomhoz még annyit fűznék, hogy ha teljesen elölről kezdenéd tanulni a kémiát, akkor elég szűkös az egy év, pláne úgy, hogy még mellette a biológiát is le szeretnéd tenni emelt szinten. Persze semmi sem lehetetlen, kellő idő és akarat ráfordításával véghezvihető. De ha netán mégsem sikerül az általad eltervezett idő alatt megcsinálni, akkor se add fel, előbb utóbb sikerülni fog.

Az se mindegy, hogy mit értünk siker alatt, mert lehet, hogy sikerül az emelt szint egy gyenge százalékkal, de attól még nem biztos, hogy az egyetemre az elég lesz. Szóval szerintem a célkitűzésnek annak kellene lennie, hogy jó eredménnyel szerezd meg az érettségit a fenti tárgyakból.

Az se mindegy, hogy milyen adottságaid vannak, van akinek szivacs agya van, és minden tudásmorzsát magába szív, és van akinek minden egyes anyagrésszel keményen meg kell küzdenie. De mondok én valamit, akkor siker a siker, ha megküzdöttünk érte.

2020. máj. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedves és segítőkész válaszát.
2020. máj. 21. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!