Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akinek nem megy a kémia, az...

Akinek nem megy a kémia, az ne is gondolkozzon az orvosin?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy nagyon vonz az orvosi (főleg az, hogy segíthetek embereken + az emberi test felépítése és működése szerintem kifejezetten érdekes), de -itt jön a bökkenő- nem megy a kémia. Most leszek 11.-es és arra gondoltam, itt áll előttem egy egész nyár, majd belefekszek a tanulásába és szépen lassan átveszem az eddig tanultakat. Rá kellett jönnöm... azt se tudom hogy álljak neki.😅


Ha netán sikerül megcsinálnom a biosz és kémia emeltet, és felvesznek, képes leszek bent is maradni?

Ha jól tudom, csak az első 2 évben megy kőkeményen a biokémia, aztán az 5. szemeszterben előjönnek a számomra érdekesebb témák is. Ugye jól tudom?


Csak szorgalommal képes egy ember elvégezni egy ilyen nehéz szakot?



2020. jún. 5. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt azért nem mondom, hogy ne is gondolkozzon. Bejutni simán belehet mivel ott a fizika is. De úgy gondolom aki bejut kompetens annyira, hogy azt a kémiát meg tudja tanulni ami ott van. De hát mindenki más valakinek ez nehezebben megy. Igazából egy év alatt csodákat lehet elérni tehát minden adott a sikeres orvosi karrierhez. Utolsó kérdésedre válaszolva, orvosira kell agy meg szorgalom. Ha valamelyik nem erős a másik tudja kompenzálni egy bizonyos mértékig de ha tényleg nincs semmi agyad a kémiához akkor hiába vagy szorgalmas nem fog menni.

De rengeteg más szak is van ami embereken segít illetve az emberi testtel foglalkozik, máson nem gondolkoztál még?

2020. jún. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha van átlagos tehetséged, meg lehet tanulni a kémiát (elméletet+számolást). 10. végére mi igazából 70-80%-ban elméletet tanultunk, számolásokat is vettünk, de egyáltalán nem olyan hangsúlyosan, mint elméletet. Nem tudom, ti mennyire vettetek számolásokat, de az elméletet ugye be kell magolni (hát valahol azért érteni is kell). Emelten talán a pontok felét számítások adják. Nekem ezért inkább a számolásokra kellett ráfeküdnöm, persze azért az elmélet se olyan kevés. Egyik ismerősöm a SOTE ÁOK-ra jár, és azt mondja, hogy a kémiai számolások nem is kellenek annyira, mint az érettségin (vmi alalp pH- számolásról beszélt). Tehát szerintem, ha kémia elmélettel képben leszel, nem lesz problémád. Nem kell a kémiát szeretni orvosin, de azért egy alapnak meg kell lennie.
2020. jún. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Valóban nincs olyan sok számítás. Néhány képletet kell tudni, nekünk vizsgán egyedül ATP-t kellett számolni, de az nem nagy kunszt.


Ha van elég szorgalmad ez nem fog megakadályozni.

És az itt lévő kémia más, mint ahogy érettségire kell. Ha most kéne kitöltenem egy emeltet, nem menne, de még lehet a középszintű sem.

Első féléves kémia megcsinálható volt az emelt kémia tudással, utána már új és más a dolog. Főleg az emberi testben zajló kémiai folyamatokra koncentrál és nem arra, hogy x g anyag elégésével mennyi és milyen arányú gáz keletkezik.

2020. jún. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De jó ezeket "hallani".:)

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként #1-es: De, a gyógytornászon... Talán az még tetszene.

2020. jún. 6. 09:37
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Van gyógytornászra járó ismerősöm megkérdezem mennyire kell oda a kémia és megírom
2020. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is kb akkor kezdtem tanulni (a 0ról) a kémiát, mint te.

Én is orvosira szeretnék menni, de sajnos eü szakgimibe járok s egyedül tanulom otthon a kémiát, és megfelelő szorgalommal meg kicsit élesebb aggyal simán tanulható, akár egyedül is.

1 év alatt a 0ról, 60-70 százalékos közepeket irok teszt jellegel, és még van egy év amit kőkeményen meghúzok.

Kitartás, neked is kívánom hogy sikerüljön!

2020. jún. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5 vagyok

Azt mondta ő infó-val ment de még úgyis simán megy neki annak ellenére, hogy nem volt faktos meg ilyesmi sem.

2020. jún. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De jó hogy ezt leírtad:D Köszi!
2020. jún. 8. 08:22
 9/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, még annyit hozzátennék, hogy azért fizikával is jönnek orvosira emberek, de ők is meg tudják csinálni a 4 félév bikémet, mert leadják az anyagot, amit számon kérnek.


Nincs olyan pl, hogy "Jellemezze a HCl-t szervetlen kémiai szempontból"


De szerintem jobban megéri kemiával jönni mert (nálunk) nem veszik vérengzősre a fizikat (első évben talán az a tárgy a legkönnyebb).


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a középiskolás kémiai tudásod nem fogja olyan szinten befolyásolni a bikém vizsgáid teljesítését, hogy emiatt lemondj az orvosiról, HA leginkább orvos szeretnél lenni.

2020. jún. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!