Miért egyre kevesebb az egyetemista itthon és világszinten is?

Figyelt kérdés
2020. jún. 16. 01:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Kérlek, linkeld a forrásodat.
2020. jún. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Románia: [link]

Magyarország: [link]


De rengeteg más országnál is olvastam ilyet pl cseh,szlovák

2020. jún. 16. 01:40
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Egyre alacsonyabb a kepzes szinvonala, nem erdemes eveket eltolteni vele, egy szakma tobbet er.
2020. jún. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as de nem csak a román,magyar,cseh vonalban hanem pl Belgiumban is csökkent
2020. jún. 16. 02:09
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

"A 2000-es évek közepén meghaladta a 400 ezret a hallgatói létszám, ennek köszönhető, hogy sokat javult a diplomások aránya."

A 2000-es évek közepére érettségizett le a Ratkó II. nemzedéknek az a része, akiknek a szülei 30 éves koruk körül vállaltak gyereket. Amikor ők születtek, akkor többnyire a diplomás réteg szült 30 körül, és diplomásnak a gyereke is nagyobb eséllyel diplomás. Ehhez még hozzá lehet venni a nemdiplomás szülők második vagy harmadik gyerekét, akit szintén 30 körül vállaltak.

Ugyanakkor a sokakat létbizonytalanságba taszító 90-es évek hatására erre az időre vált egyre gyakoribbá, hogy a fiatalok az egyetemmel kitolják a felnőtté válást pár évvel későbbre, emellett szintén a 90-es években megszűnt egy rakás olyan munkahely, ahol az alacsonyabban képzett munkaerőt is fel lehetett venni --> mindez erősítette az egyetemre járás iránti vágyat.

Tehát nem most túl alacsony az egyetemisták száma, hanem eddig volt kiemelkedően magas. Sokkal érdemesebb lenne arányszámokat nézni, tehát hogy 1000 érettségiző diákból mennyi tanult tovább akkor és mennyi most. Az abszolút számokkal dolgozó cikkeknek annyira nincs értelme, hogy sokszor fölösleges megírni, vagy pedig a tájékoztatás helyett más céljuk van. Ilyen volt például, amikor valaki azt nyilatkozta, hogy csökken az abortuszok száma, és sikerült úgy beállítani, mintha ez a fidesz érdeme lenne, nem azé, hogy az 1970-75 közt született igen népes nemzedék kifelé ment a fogamzóképes korból, befelé pedig a jóval kisebb létszámú 2000-2005 közti tartott. Ebből az egyetemistás cikkből is simán kihozhatná egy ellenzéki lap, hogy "na, a fidesz alatt ez is csökken", de ahhoz, hogy ezt komolyan lássuk, arányszámokat kellene látni.

2020. jún. 16. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
A románoknál szintén valami ilyesmi játszódhatott le, Belgiumot nem tudom, de tekintve, hogy a II. világháború után világszerte baby boom következett, nem lennék meglepve, ha ott is jöttek volna hullámhegyek és -völgyek a népességben.
2020. jún. 16. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5,6 köszi szuper mindkettőtöknek ment a zöld
2020. jún. 16. 03:55
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
köszi (mindkettő én voltam :)
2020. jún. 16. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%
Most már általában a legtöbb cég és vállalat inkább arra ment rá hogy akit alkalmaznak inkább gyakorlatban tudja alkalmazni a felvételhez szükséges ismereteket. Szóval szerintem ezért kezdet el gyökkeni az egyetemre jelentkezők száma meg Magyarországon legalábbis a sok követelmény hogy legalább jelentkezni bírj pl. 2-3 emelt éretségi (de már lassan mindnek annak kell lenni), olyan ponthatárok ami ésszerűtlen (500 pontból van ahol 480 pont kell amiből 100 pontott csak jóformán kisebségi vagy hátrányoshelyzetűként szerezhetsz meg). Amúgy én ezek miatt mentem külföldi egyetemre tanulni ott nem voltak ilyen feltételek.
2020. jún. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem azért mert egyre nehezebb bekerülni,például hogy kell hozzá a két emelt érettségi plusz a középfokú nyelvvizsga.(tudom hogy már nem így van)Biztos hogy egyre jobban szigorítják majd a felvételi követelményeket,és ezáltal egyre kevesebben fognak bekerülni
2020. jún. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!