Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME mérnökei meg a többi...

A BME mérnökei meg a többi egyetemista tényleg rosszul áll ahhoz aki a BME-n GTK-s?

Figyelt kérdés
Írta valaki, hogy a BME-n másodrangú aki GTK-s. Mennyire igaz ez? És a többi egyetemistával akik nagyobb hírű magyar helyekre járnak? Olyat ne írjatok légyszi, hogy ne mások érdekeljenek csak azt ne.

2020. júl. 14. 02:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Igen. A BME mérnökök el vannak szállva maguktól.
2020. júl. 14. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%
Igen, mi is a BME-n rendszeresen poénkodunk a GTK-sokon, nem csak a hallgatókon, de a tanárokon is. Viszont nem véletlenül: gtk-s tanár nem bírja kezelni az online rendszereket, pl átmegy egy másik meetingbe és észre se veszi és hasonló dolgaik vannak. Szóval nem azért, mert el vagyunk szállva magunktól, de van olyan tárgy, ami gtk-n mintatanterves 7 kredites vizsgás tárgy, és más karoknak pontosan ugyanaz a tárgy 2 kredites félévközi jegyes szabvál (szociológia) (:
2020. júl. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Az a probléma, hogy amíg egy BME-s mérnök hallgató heti szinten órákig küszködik és vért izzad egy ablaktalan laborban egyenként 2 kreditért, addig GTK-n jobb körülmények közt, könnyebben lehet abszolválni 4 kredites tárgyakat. Ez szerintem az ellentét fő forrása. Ezzel persze nem a GTK-s hallgatókat vagy oktatókat kívánom lekicsinyelni, valahogy a rendszer a hibás, hogy ilyen egyenlőtlenségek előfordulhatnak.

Illetve probléma az is, hogy a BME-s mérnök hallgatók elsősorban a kötelező gazdasági tárgyak által találkoznak a GTK-val, amit - nyilván - nem a legjobb oktatók tartanak, mert a legjobbak a GTK-sokat oktatják (ez fordítva is igaz, persze).

Egyébként van viszonyítási alapon, mérnökit (BME) és gazdaságit (ELTE) is végeztem. Azt tudom tanácsolni, hogy ha valóban a gazdasági dolgok érdekelnek, akkor ez a kis ellentét ne tántorítson el téged ettől, és emellett persze jövendőbeli GTK-s hallgatóként próbáld meg te is átérezni, hogy a mérnökök min mennek keresztül.

Amúgy inkább az ELTE GTI-t javaslom, amit pont emiatt az ellentét miatt (is) alapított meg a BME-GTK-s tanári gárda nagyobbik része.

2020. júl. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pl.:


Ég és föld a VIK és GTK követelmény rendszere.


A VIKen nehezebb a szorgalmi időszak, mint a GTKn a vizsgaidőszak bármilyen túlzás nélkül.


Így könnyű arra a konklúzióra jutni, hogy "Nagyobb követelmény = Nehezebb = Értékesebb = Jobb vagyok".


Viszont a legtöbb ember normális és még csak nem is gondol ilyenekre.

2020. júl. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Én a BME-re jártam, GTK-s voltam, és nem tapasztaltam ilyet egyáltalán.


Amit a 2-es ir nem igazán fedi a valóságot. A szociológia nem 7 kredites, hanem 2, és nem is vizsgás, ahogyan az oktatókról is valótlant állít. Csak úgy mondom.

2020. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Aki bárki mást is lenéz, annak 10 mérnök diplomája is lehet a BME-ről, emberileg akkor is nagy kerek nulla marad. :)
2020. júl. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hármas az nincs megjelölve de ha meg is lenne se lehet módosítani. BME lesz meg vagy BGE mindkettőn pénzügyszámvitel! Szerintetek melyikkel járnék jól? Amúgy már ez nem befolyásol persze semmit módosítani nem lehet.
2020. júl. 14. 20:53
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak a primitívek ilyenek.
2020. júl. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is GTK-ra járok, vannak barátaim más karokról. Nincs lenézés, viszont a poénkodás megy ezzel. Amúgy aki mérnökin bukik nemtanulás miatt, az a GTK-n is bukna.
2020. júl. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk a munkahelyen csak a BME mérnök diplomát fogadják el, az összes többi semmit nem ér a HR-esek szerint.
2020. júl. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!