Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi az esély arra, hogy...

Mennyi az esély arra, hogy jövő májusra felkészülök emelt kémia, biológiára a nulláról?

Figyelt kérdés

Tudom már vannak ilyen kérdések, de friss eredményekre vagyok kíváncsi. 23 éves vagyok. Semmit nem tanultam a gimiben, többnyire családi problémák és a rossz társaságba keveredés miatt, viszont soha nem tartottam magam butának, szimplán semmi nem érdekelt azokban az években, csak sodródtam. Kb. közepes tanuló voltam egész gimiben 0 tanulással. Fotó szakon végeztem, amit nagyon szerettem csinálni, de egyszerűen lehetetlen ma már kitűnni a rengeteg “fotós” közül, így nem is ebben dolgozom, és munka szempontjából már nem is vonz. Amióta végeztem abszolút nem találom a helyem, azóta sincs fogalmam róla, hogy mi legyek ha nagy leszek:). Nyilvánvalóan a fenti okok miatt is van ez. Viszont pár hónapja kezd kirajzolódni előttem, hogy állatorvos szeretnék lenni szívem szerint. Mindig is ott volt ez fejben, gondolatokban, de mivel körülöttem senki nem hiszi, hogy egy ilyet meg tudnék lépni, így én is csak kételkedem magamban. Az a bizonyos óra viszont ketyeg.. Tehát a kérdésem, hogy van-e itt valaki olyan aki a semmiből készült fel 1 éven belül és felvették az orvosira/állatorvosira/fogorvosira? Esetleg munka mellett készült, tanárral vagy tanár nélkül? A legtöbb helyen azt írják elég a kémiához a tanár, ez igaz?

Köszi a válaszokat! :)

Ugyanitt Kaposváron kémia emeltre felkészítő tanárt keresek. De nagyon jót! :D



2020. júl. 16. 23:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs személyes tapasztalatom, de szerintem egy év alatt bármit meg lehet tanulni ha tényleg akarod és kitartó vagy. Gondold át hogy hogy fogsz tanulni, oszd be az időt, és tanulj direkt úgy, hogy neked az érettségi kell. Van előtted sok sok év mintafeladata, azokat ha mindet megcsinálod akkor biztos menni fog. Sok sikert :)
2020. júl. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Munka és minden más mellett nekem nem sikerült. De kívánom, hogy neked menjen!
2020. júl. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
8 hónap alatt készültem fel mindkettőre, kémiából tényleg szó szerint a 0-ról. Nagyon sokat tanultam rá, nagyon motivált voltam, s végül mindkettő 80 felett lett (kémia pont 80)
2020. júl. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Fel lehet de az kérdéses, hogy neked sikerül e az emelt kémia az nagyon necces van aki 4 évet készül rá. (egy volt biosz-kémiás és matek-általános tagozatos gimis)
2020. júl. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze a gimiben az ember sok évig készül az érettségire, de azért akkor sok mást is kell tanulni. Mondjuk van heti 4 db 45 perces biosz óra, neked lehet napi annyi. Ha már nem kell témazárókra, felelésekre, meg persze a többi tárgyra tanulni akkor azért nem tart ugyanannyi ideig :).
2020. júl. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok ismét. Tényleg meg lehet csinálni. Én tényleg a 0-ról indultam kémiából. Az Ötösöm lesz kémia könyvet nyitottam ki, s oldottam meg az 1.feladattól(!) kezdve, igen még a moltömegeket se értettem, onnan indultam, szószerint a semmiből.
2020. júl. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet csinálni szerintem is :)

Viszont ha a gimis jegyeid/érettségi eredményeid nem a legjobbak, akkor esélyes, hogy duplázással tudnád hozni a ponthatárt. Plusz mivel állatorvosiból egy van itthon, ezért hatalmas a verseny (általános orvosira is nagy persze). Ezek miatt kicsit nehezebb lesz, de ne add fel! :) Ha tényleg ez az álmod, akkor megéri. Persze te tudod a legjobban mérlegelni a helyzetedet, de én személy szerint egy évnél többet is hajlandó lennék rászánni attól függetlenül, hogy hány éves vagyok.

Hajrá! :)

2020. júl. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én ugyan még nem vagyok túl az érettségin, de újraérettségiző ismerőseim tapasztalata alapján kémiából érdemes magántanárt fogadni, főleg a számolás terén jelent nagy segítséget.

Kitartást kívánok a készülés során!

2020. júl. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 6-7 honap kellett hozzá suli mellett (nekem nem volt bioszom se kémiám) és mindkettő 90% feletti lett
2020. júl. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem necces, de lehetséges. Emberfüggő nagyon. Én nem nulláról kezdtem. Régebben érettségiztem már emelt kémiából, de egy éve újraérettségiztem. Csak a szerves kémiára emlékeztem, a többit addigra elfelejtettem.

A lényeg, hogy ha belevágsz, kezd az alapoktól, és mindenképpen menj rá a számolásokra. Ha valami nagyon nem ment én is az 5ösöm lesz kémiából könyvet vettem elő, mert úgy magyaráz a feladattípusok elején, hogy még a leghülyébbek is megértsék. Viszont vigyázz vele, mert vannak benne olyan feladatok is, amik nem kellenek érettségire, meg van benne néhol hiba is. Nekem a Villányi tankönyvek (nagy alakú kék és zöld) váltak be, szinte minden benne van. Bár sokan ennek az ellenkezőjét mondják, és a Mozaikosra esküsznek... nekem pont az nem vált be... A követelményt hozzá kell nézni mindenképpen.

Én is 1 év alatt készültem fel a két érettségire, de ketté bontottam, hogy egyszerre csak egyre kelljen koncentrálni. Bár nekem bioszból elég masszív alapom volt

Kémia tanárhoz én is jártam. Csoportosra is és külön az órát adó tanárhoz is. Az nagyon kellett.

Bioszt “csak” meg kell tanulni, max genetikánál kell használni a logikát.

Én nagyon sokat tanultam rá, munka mellett nem hiszem, hogy képes lettem volna kémiából 94, bioszból 86 százalékot elérni, de én alapból lassabban tanulok, szóval ez nem tudom, mennyire mérvadó.

Szerintem ha kellőn elszánt vagy, akkor fel tudsz készülni, még nem vagy elkésve, én is 23 évesen váltottam, és eddig nem bántam meg.

Találkozunk az egyetemen! :)

2020. aug. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!