Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi az esély arra, hogy...

Mennyi az esély arra, hogy jövő májusra felkészülök emelt kémia, biológiára a nulláról?

Figyelt kérdés

Tudom már vannak ilyen kérdések, de friss eredményekre vagyok kíváncsi. 23 éves vagyok. Semmit nem tanultam a gimiben, többnyire családi problémák és a rossz társaságba keveredés miatt, viszont soha nem tartottam magam butának, szimplán semmi nem érdekelt azokban az években, csak sodródtam. Kb. közepes tanuló voltam egész gimiben 0 tanulással. Fotó szakon végeztem, amit nagyon szerettem csinálni, de egyszerűen lehetetlen ma már kitűnni a rengeteg “fotós” közül, így nem is ebben dolgozom, és munka szempontjából már nem is vonz. Amióta végeztem abszolút nem találom a helyem, azóta sincs fogalmam róla, hogy mi legyek ha nagy leszek:). Nyilvánvalóan a fenti okok miatt is van ez. Viszont pár hónapja kezd kirajzolódni előttem, hogy állatorvos szeretnék lenni szívem szerint. Mindig is ott volt ez fejben, gondolatokban, de mivel körülöttem senki nem hiszi, hogy egy ilyet meg tudnék lépni, így én is csak kételkedem magamban. Az a bizonyos óra viszont ketyeg.. Tehát a kérdésem, hogy van-e itt valaki olyan aki a semmiből készült fel 1 éven belül és felvették az orvosira/állatorvosira/fogorvosira? Esetleg munka mellett készült, tanárral vagy tanár nélkül? A legtöbb helyen azt írják elég a kémiához a tanár, ez igaz?

Köszi a válaszokat! :)

Ugyanitt Kaposváron kémia emeltre felkészítő tanárt keresek. De nagyon jót! :D



2020. júl. 16. 23:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Csak biosszal kapcsolatban tudok írni. Kb fél év alatt sikerült felhoznom magam úgy, hogy megcsináltam az emeltet belőle. Mellette suliba jártam, és ugyanakkor voltak a technikus vizsgák, amikor ez is. Nem volt egyszerű, de sikerültek.

Ajánlom, ha még nem sikerült, szerezz ne egy jó könyvet, amiből felkészülhetsz.

2020. dec. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
3. Ügyes vagy! Én is ilyen szeretnék lenni.
2020. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Köszi, most már negyedéves gyógyszerészhallgató vagyok, de tényleg a semmiből indultam még akkor, sok sikert kívánok, menni fog! ☺️
2020. dec. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha struktúráltan kell tanulnod, mert csak X időd van rá, akkor ajánlom az érettségi felkészítő tanfolyamokat. Itt 3-4 hónap alatt leadják az elméleti anyagot, átnézetnek veled jó pár számolást, feladatot. Sokkal tempósabban lehet így haladni (és olcsóbb is hosszútávon), mint egy magántanár.

Aztán ha ezt mind elsajátítottad és feldolgoztad akkor mehetsz a spec. kérdéseiddel magántanárhoz.

A felkészüléshez ajánlom:

- oef.hu online kémia előkészítő

- lvlmeup biosz&kémia online előkészítője, van benne számolásos kurzus is. És lehet havidíjasan is előfizetni, vagy csak témakörönként.


Bár ezek online vannak, de vannak konzultációs alkalmak, mindig lehet kérdezni, ha valami nem világos.

Ezeket saját tempódban oldot végig, de szépen végig vezet az anyagon. Mivel vidéki vagy a bejárós fővárosi tanfolyamoknak nem tudom mennyire lenne értelme.


- Számoláshoz az Ötösöm Lesz helyett én plusszban ajánlom a Lénárt féle feledatgyűjteményt.


- Bioszhoz meg készülj magadtól a Bioszféra jegyzeteiből. Ha túl vagy a tanfolyamon/átnézted ezeket, akkor meg kereshetsz a városodban egy jó magántanárt, aki segít rendszerezni a tudásod. Pl. írat veled dolgozatot, átnéztek olyan témaköröket, amik problémásak.


Én is középiskola után készültem fel az emeltekre, viszont én egyedül csináltam őket. Kémiából a lvlmeup-os tanfolyamot toltam. Bioszból meg magamtól készültem.

Most a PTE-GYTK-ra járok, nálam ez volt a cél. Emiatt a kémiát jobban is toltam, mint a biológiát.

2023. márc. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!