Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudom, hogy ez helyzetfüggő,...

Tudom, hogy ez helyzetfüggő, de az egyetemen mennyire szoktak puskázni azok, akik bár tanultak de fogalmatlanok?

Figyelt kérdés
Ha valaki készült az egyetemen, viszont így se megy neki valami, van, hogy átjut puskázással? Akár saját, akár más megoldásával. Mondanátok történeteket? Lebukásról és sikerről is. Tudom, ez helyzetfüggő.

2020. aug. 25. 18:03
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyeneknek nincs eszük ahhoz, hogy puskát készítsenek, lövésük sincs az anyagról, szóval a szomszédjukról próbálnak másolni. Pontosabban az előttük ülőről. Szóról szóra méghozzá, éppen, mert ostobák, és bizony előfordul, hogy mindketten buknak az azonos mondatok miatt, mert a tanárt nem érdekli, ki másolt kiről.
2020. aug. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Viszont ha mondjuk matek zh a lényeg, az más kicsit. Vagy ha nem is matek zh, hanem valami más, viszont nem szó szerint. Van olyan, hogy valaki tanult és ért is hozzá valamennyit, csak nem eleget, és összehozzák ketten neki? Ez mennyire szokott előfordulni?
2020. aug. 25. 18:16
 3/35 anonim ***** válasza:
92%

Ez nagyon tanár függő egyébként. Van, aki apró cetlit tolerál, de telefont nem.

Van, akinél puskázhatsz ezerrel, bár ezek nálunk többnyire tölteléktárgyak.

Van, aki csak szól, van, aki egy cetli miatt is ráírja az elégtelent.

Én van, aki elméletileg nem engedi a puskázást, de gyakorlatilag hülyére puskázhatod magad, és mégis bukott a fél csoport, mert úgy állította össze a kérdéseket.

2020. aug. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Nyilván minden tanár más, viszont általánosságban elmondható, hogyha valaki tanult, de nem érti a matekot mondjuk, akkor ha kreatív akár át is ügyesgetheti magát? Tehát ami a gimiben működött, hogy tanult az ember, mégis előfordult, hogy nem érti, majd puskával átmegy, egyetemen is előfordulhat simán? Tudom, hogy minden tanár más, viszont ez is sokszor előforduló dolog?
2020. aug. 25. 18:20
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

#2: Nálunk nagy előadóban voltak az analízis (matek) zh-k, több szak hallgatói együtt.

Minden második sorba, és a sorban minden harmadik székre lehetett ülni. És így is volt A és B csoport.

Mondjuk olyanról tudok, aki lefényképezte, elküldte valakinek, az meg visszaküldte. De ehhez már hidegvér kell, én sosem mertem ilyenekhez nyúlni.

2020. aug. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
81%
Nemigen, mert aki az anyagot nem érti, az a puskát sem érti.
2020. aug. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
79%
Ismertem egy ilyen fogalmatlan egyetemista srácot, elmesélte, hogy tök jó, kilopta a tanár fiókjából a teszt egy példányát, és bizony így is megbukott. Nem volt elég esze a könyvből sem előre megoldani. Őszerinte ugyan jól megoldotta, aztán mikor kérdeztem, így hogy lehetett bukni, azt mondta, elfelejtette, miket kell beírni megoldásnak.
2020. aug. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Hatos, nem arról van szó, hogy semmit sem ért, hanem érti valamennyire, a másik mégjobban. Ne fekete fehéren nézzétek már, hogy vagy érted, vagy totálisan nem. Érti, csak nem eléggé. Ráadásul matekra gondoljatok most. Valaki érti, csak nem annyira, tudja, hogy ki az aki igen. És így össze próbálják hozni. Ez megoldható hogyha nincs olyan vas szigor? Ott mennyire gyakori az A és B csoport? Sokaknak bejött, hogy elküldte másnak, ő vissza és nem bukott le? vagy a cetlis módszer?xD
2020. aug. 25. 18:25
 9/35 anonim ***** válasza:
50%
#4; Teljességgel kizárt!
2020. aug. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
89%
#8: Cetlikből nem fogsz tudni szélsőértéket számolni, vagy görbe alatti területet integrállal, de differenciál egyenletet sem tudsz megoldani. Még az első félévben talán. De a másodikban már esélytelen.
2020. aug. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!