Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudom, hogy ez helyzetfüggő,...

Tudom, hogy ez helyzetfüggő, de az egyetemen mennyire szoktak puskázni azok, akik bár tanultak de fogalmatlanok?

Figyelt kérdés
Ha valaki készült az egyetemen, viszont így se megy neki valami, van, hogy átjut puskázással? Akár saját, akár más megoldásával. Mondanátok történeteket? Lebukásról és sikerről is. Tudom, ez helyzetfüggő.

2020. aug. 25. 18:03
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%

Gimiben azt írod, nem tanultál. Tehát nem a képességeiddel van baj, hanem a szorgalmaddal.

Csak ismételni tudom magam: Tanulj, gyakorolj... Stb.

A kart konkrétan nem ismerem, de az ország legnevesebb műszaki egyetemének a gazdasági Kara, tehát nem fogják félvállról venni a matekos tárgyakat szerintem.

2020. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem. Pont ezért félek. Lesz a nulladik zh. Az én tudásom meg hiányos. Mi van ha beüt a kraccs, hiányos gimis tudásom ellenére nem lesz elég a tanulás. Ettől félek! A matekingen is van analízises rész azt tudom, azok mire elegek? Mennyire reális, hogy a gimis tudás hiánya miatt nem menne? Az mekkora hátrány? Ha valaki szorgalmas, de nem tanulja magát szarrá tehát naponta foglalkozik vele, csak nem olyan sokat elég lehet?
2020. aug. 25. 21:49
 23/35 anonim ***** válasza:
69%

Nekem analízis kettőn a mateking volt az ISTEN, így, csupa nagybetűkkel!

Az alapok kellenek. De ezért van a nulladik ZH. Aki nem üti meg a szintet, annak, ha jól tudom (de mint írtam, nem ismerem a kart, de ezt általában erre találták ki) fel kell vennie egy alapozó tárgyat. Ez segít a felzárkózásban.

2020. aug. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Egy témába vágó kérdés, részéről az utolsó válasz releváns:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2020. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
53%

Asszem analízis, csak nem BME. :D

Ha tanulsz meg lehet csinálni, bár rendesen szenvedős, épp ezért szórótárgy.

14-es voltam

2020. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Jó tudom, hogy arra van az alapozó, csak ha valaki alapozó nélkül kezdi, akkor neki nem kell felzárkózni se. Emiatt mennyivel kevesebb az esélye annak akinek még fel is kell zárkózni? Amúgy ez is helyzetfüggő, viszont leírnád, hogy te kb mennyit tanultál így naponta az előadások, meg minden kötelezőn kívül és hol?
2020. aug. 25. 22:06
 27/35 anonim ***** válasza:
53%

Puskáztam mobilból. Nulladik zh-m mondjuk magamtól meglett. A1-ből feladatotmegoldani nagyon jól tudtam, de nekünk sok tétel kellett, azokat telóból kiírtam. A2-t is puskáztam, de ott a tanár se sokat tanított, úgyhogy nem volt olyan nehéz a vizsga. A3-hoz pedig lefotóztam és elküldtem haveromnak a feladatlapot és ketten megoldottuk.

Nem szép, de nem akartam ezek miatt még csúszni, nem voltam valami jó lelki állapotban amúgy se. De ha készülsz, akkor azért menni fog, csak ne idegeld ki magad semmivel!! Ez a legfontosabb, különben minden más tárgy is elúszik.

Menni fog a matek.

2020. aug. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Utolsó ez melyik egyetem? Illetve volt olyan aki lebukott nálatok? Ő mit kapott érte? VOlt olyan aki lebukott de nem lett instant 1 es?
2020. aug. 25. 22:13
 29/35 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon bátrak vagytok, amúgy, meg gratulálok, hogy azt akarod kitalálni, hogy hogyan puskázz, ahelyett, hogy azt találnád ki, hogyan tanulj hatékonyan. Nálunk volt egy csaj, aki fizika vizsgán puskázott, lebukott, el is köszöntek tőle az egyetemen. Jelentkezhetett újra, ha folytatni akarta, szóval ilyen is lehet (persze ez egyedi, elszigetelt eset, de a tanárok nagyon szigorúan veszik a puskázást és akár ki is cseszhetnek az egyetemről miatta, vagy "jobbik esetben" csak fegyelmit indítanak és felfüggesztenek egy fél évre. De te tudod.
2020. aug. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
53%

Levelezős vagyok, az első két évben minden este 6-tól toltam 10-11-ig, ZH időszakban házaknál 2-3-ig. De én nem vagyok releváns. Műszaki szak, komoly tárgyakkal, és 17 év kihagyás után ültem vissza a padba. De matekból mindig penge voltam, és suli előtt megcsináltam egy 3 hónapos matek-fizika előkészítőt, heti 2x2 órában.

Mindemellett az analízis 1 simán ment ötösre, az analízis 2-n meg vért izzadtam a kettes ért. A három már hármasra összejött, de ott több mumus tárgy elvette tőle az időt, nem foglalkoztam vele annyit, mint szerettem volna.

2020. aug. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!