Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudom, hogy ez helyzetfüggő,...

Tudom, hogy ez helyzetfüggő, de az egyetemen mennyire szoktak puskázni azok, akik bár tanultak de fogalmatlanok?

Figyelt kérdés
Ha valaki készült az egyetemen, viszont így se megy neki valami, van, hogy átjut puskázással? Akár saját, akár más megoldásával. Mondanátok történeteket? Lebukásról és sikerről is. Tudom, ez helyzetfüggő.

2020. aug. 25. 18:03
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
A cetli az egy példa volt. Itt az a lényeg, hogyha valaki amúgy tanult, viszont mégsem megy annyira neki, akkor megoldhatja e. A cetli az egy példa lehet bármi más. Az a kérdés, hogyha készülök, viszont sajnos vagy nem megy, vagy megy csak nem vagyok biztos magamban, akkor megoldható e, hogy a valamekkora tudásomat ezzel kiegészítve megoldjam? Lehet padtárs, telefon vagy akármi a cetli az egy példa volt. És nem full lusta embert képzeljetek el, hanem aki tanuét, viszont valami nem megy neki.
2020. aug. 25. 18:29
 12/35 anonim ***** válasza:
78%

#11: Kb csak akkor, ha le tudod szervezni, hogy elküldöd valakinek, és ő visszaküldi.

Nálunk ez a legfőbb szórótárgy. Levelezőn vagyok, van egy munkatársam, ő az analízis kettőt most tavasszal vette fel harmadjára, úgy, hogy magántanárhoz is jár, és sokat gyakorolt. Nem találkoztam vele mostanában, de úgy tudom, most sem sikerült neki.

2020. aug. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
54%
Orvosin azért lett volna esélytelen, mert túl sok volt az anyag. Hiába próbálnál cetlizni, ezt a mennyiséget leírni esélytelen. Most matek szakon pedig írhatsz olyan cetlit, amilyet akarsz, nem fog segíteni, mert nem passzív információt kérnek a vizsgán (a szomszédról lesés ki van zárva, mert szétültetnek minket). Más szakokról nincs tapasztalatom.
2020. aug. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
25%

Komoly tárgynál kb lehetetlen cetliből puskázni, mert amit oda fel tudsz írni, azt meg is tanulhatod 10p alatt. Max 1-2 képlet, amiben stresszes helyzetben nem vagy teljesen biztos és jó ha ott van.


Ha nem ellenőrzik a személyazonosságot, akkor más bemegy megírni helyetted, vagy amit már korábban is írt valaki, hogy lefotózod, megoldja és visszaküldi.


Nálunk van olyan tanár, aki előre megmondta, hogy akit elkapnak csaláson, az soha nem fog ott átmenni és diplomát kapni, nyugodtan ki is iratkozhat. :D

2020. aug. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

"#11: Kb csak akkor, ha le tudod szervezni, hogy elküldöd valakinek, és ő visszaküldi."


Köszi. És ha tudom, hogy melyik társamnak lesz tutira jó és vele? Az működőképes, ha kreatívak vagyunk? Tehát vagy ez amit írtam, vagy az elküldés másnak fotón. Ez mindkettő működőképes?


Utolsó. Ez hol volt? Mert gondolom minden nagy egyetemen csalnak néha bármelyik szak is legyen az. Ez ritka szigor nem? Egy csalásért biztos nem jár ekkora dolog nem? Általában. Amúgy meg gondolom a csaláshoz is rendkívül sokféle a hozzáállás nem? Olyan is van, ha puskázol nem egyes, csak tegyél el mindent ami puska és ha még 1x rajtakap akkor egyes? Ilyen is van? Vagy mennyire szoktak szigorúak lenni? Ha jó napot fognak ki, akkor kevésbé?

2020. aug. 25. 21:13
 16/35 anonim ***** válasza:
69%

"Köszi. És ha tudom, hogy melyik társamnak lesz tutira jó és vele? Az működőképes, ha kreatívak vagyunk? Tehát vagy ez amit írtam, vagy az elküldés másnak fotón. Ez mindkettő működőképes?"


Az, akinek tutira jó lesz, az nem fogja kockáztatni, hogy elővegye a telefonját, és ha lebukik, akkor miattad bukja ő is a ZH-t (vagy vizsgát).

Ilyenkor vagy olyat szoktak kérni, aki előző évben csinálta a tárgyat, és nagyon penge benne, vagy egy olyan magántanárt, akinek nem ellenkezik az elveivel.

2020. aug. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
25%

"Olyan is van, ha puskázol nem egyes, csak tegyél el mindent ami puska és ha még 1x rajtakap akkor egyes? Ilyen is van?"


Erre írtam, hogy tanárfüggő. Igen, ilyen is van. Meg olyan is, hogy ott van vége a vizsgádnak.

És igen, van tanár, aki utána évekig képes szivatni.

2020. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
És hogyha nem veszi elő a telefont, hanem leírja és átjuttatja nekem? AMikor nem figyelnek persze. Tudom, hogy kinek lenne jó 99% ra. Illetve kérdezgettem másokat már róla, azt mondták amit vártam, vegyesek a hozzáállások. Olyan is van, hogyha lebuksz nem veszik el azonnal? Mint gimiben mondjuk. Ott is volt aki elvette, aki rászólt de nem vette el. Egyetemn is van olyan tanár, aki azt akarja, hogy átmenj, még ha nem is vagy penge? xd
2020. aug. 25. 21:26
 19/35 anonim ***** válasza:
77%

Látszik, hogy fogalmad sincs az egyetemi ZH-król.

Sokszor a végére se érsz, csak ha úgymond "folyik a tolladból".

Tételezzük fel, hogy iszonyat penge. Tételezzük fel, hogy tud észrevétlenül plusz lapokat használni. És van ideje arra, hogy ezt át is másolja, és olyan ügyes, hogy ezt a 2-3 A4-es lapot észrevétlenül továbbítja neked....


Ez már önmagában csodával lenne határos, de legyen...

Onnantól kezdve neked már 1000%, hogy nem lenne időd átmásolni!


Mondjuk jó lenne tudni, milyen szakról beszélünk.

Nálunk, a mi évfolyamunkon anno 158-an vettük fel az analízis kettőt, és ebből 60 embernek sikerült elsőre! A pót ZH-n még vagy 20-an átmentek, de ennyi.

Ha ez ilyen egyszerű lenne, nem ez lenne az egyik fő szórótárgy szinte mindenhol.

Inkább tanulj, gyakorolj, bújd a mateking.hu-t, járj magántanárhoz!

2020. aug. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
BME GTK. Igazad van, fogalmam sincs, viszont már most parázok de nagyon. Félek, hogy nem fog menni. Csak keresem, hogy hogyan mehetnék át akkor is. Mi van ha tanulom, viszont nem fog menni? Gimiben nem tanultam, félek a nulladik zh-n meghúznak és akkor az alapom se jó. Akkor lehet, kevés lenne a tanulás nem?
2020. aug. 25. 21:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!