Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mihez kezdjek az...

Nem tudom mihez kezdjek az életemmel Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam az utóbbi időben is, most kezdtem a 11.osztályt,fakultáció választás, sokan ismerik már a történetet. Nos a tanár azt mondta 2 kell, aztán tudtam meg, hogy a 2 cska ajánlott, de egy is elég...

Választottam a tesi emelt-biosz középet, mert egy osztalytarsam is azt választotta, és, hogy ne legyek egyedül, meg ezeket a tárgyakat szeretem is. De abba nem gondoltam bele ezzel amúgy mit tudok kezdeni. Mert oké, hogy ő gyógytornász szeretne lenni, de én? Sokan nem tudják mit akarnak csak jelentkeztek egy fakra, de van aki tisztán tudja mit akar.

Ha tudnám mit akarok tennék érte, nap mint nap, hogy elérjem a célt, suli kívül is fejleszteném a tudásom, ha tudnám mit akarok.

De jelenleg ott tartok, hogy teljesen tanácstalan vagyok, mintha a sötétben tapogatóznék.

Kérdeztem rengeteg embert, hogy mit tegyek, tanárokat, családban, másokat.. De senkivel nem jutottam semmire.

Azt is mondták, hogy olyan fakra menjek amivel bekerulhetek az egyetemre, nézegessem mihez mit kérnek.. Vagy hogy mi akarok lenni egyáltalán. De az a baj én nem tudom mit akarok, aztsem, hogy mi érdekel.

Most nem a pénzt nézem, hanem, hogy szeressem amit csinálok. Nyilván a pénz is fontos, kinek nem az? De nem csak az vezérel, elsősorban most nem.

Holnap van az utolsó határidő fakultáció cserélni vagy elmondani.

Erősen hajazó afelé, hogy a tesit lemondom.Az emelt tesit.

Holnap le is adom a kérvényt szerintem.

De nemtudom tényleg mit akarok, hogyan jöhetnek rá, hogy tudjam mi érdekel?

Tudom nem szükséges feltétlen az egyetem, de ha szakma akkor mit? Azért az is fontos lenne, hogy mi az ami fizet. Azért na.

Ami nem megy nekem az a matek fizika, kémia, ezeket nem szeretem. A magyart se mert unalmas. A többi úgy... Azok mehetnének

Fizikai, vagy szellemi munka?

Köszönöm ha valaki segít valamit, mondjuk elég hülye az egész kérdés, nem aj köszi előre is.



2020. szept. 3. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a matek-fizika-kémia ki van zárva, mert nem szereted őket, akkor nagyon beszűkülnek a lehetőségeid. Ezzel ugyanis a műszaki, a gazdasági és természettudományos pályák is automatikusan ki vannak lőve. Esetleg a jogászat jöhet még számításba, de ahhoz történelemből emeltezned kellene, méghozzá nagyon szépen, s még egy idegen nyelvből brillírozni az érettségin, hogy egyáltalán legyen esélyed bekerülni. Ha ennek nincs realitása, akkor igazából csak mérsékelt jövedelmet ígérő pályákra gondolhatsz, például:

1. Agrárszakma vagy egészségügy, amelyekhez emelt biológia kellene.

2. A geológus vagy geográfus pálya, amelyekhez a földrajzra kellene ráfeküdnöd.

3. A tanárkodás, mondjuk biológia-földrajz tanári szakpáron.

4. A szociális munka, amelyhez a történelem emeltet kellene megcélozni.

2020. szept. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem élem azt a hármat. Szakmán agyalok még, vagy valami fosulin, nem kimondottan egyetemen.
2020. szept. 3. 17:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes, hogy ilyen korán még nem tudod, hogy mivel akarsz foglalkozni a következő 40-50 évben. Van, aki még 30 évesen sincs tisztában vele. Ha a tesit szereted, személyi edző OKJ (vagy ami van helyette) képzés esetleg? Abban van lehetőség és később lehet még bővíteni a képzettségeidet, nem kell most azonnal mindent tudni.
2020. szept. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ami nem megy nekem az a matek fizika, kémia, ezeket nem szeretem."


nem szeretni kell, hanem csinálni. a futást, meg a fekvőtámaszt is sokan nem szeretik, de ettől még szükségük van rá a jó kondihoz.


a középiskolai képzés célja minél szélesebb és átfogóbb ALAP tudást megalapozni, amire a továbbtanulás majd építhet.

ha most nem vagy jó matekból, fizikából, kémiából (vagy bármi másból), akkor pont most kell azon dolgozni, hogy minél jobb legyél belőlük.


az egy teljesen téves elképzelés, hogy azt a készséget kell a csúcsra fejleszteni, amiből már eleve jó vagy. ez csak az iskolák szelekciós elve, mert így lehet tanulmányi versenyeket nyerni és látványos sikereket elérni, ami az iskola, tanár és a szülők büszkeségét szolgálja, viszont a diákok valós érdeke egyáltalán nem ez.


az addig tök jó, hogy sportoló leszel, de ugye tudod, hogy irtó hamar ki fogsz öregedni az aktív versenysportból - ha egyáltalán azzal vinni fogod valamire. utána mit fogsz csinálni, ha már nincs előtted többé sportolói karrier? elkezdesz 40 évesen kivénhedt focistaként egyetemet keresni?

2020. nov. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!