Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? (Másoddiploma)

Figyelt kérdés

Meglévő, idén szerzett diplomám mellé szeretnék egy közgazdász diplomát, pénzügyi vonalon.

Két lehetőség jöhet szóba: alapképzésen Pénzügy és Számvitel vagy mesterképzésen Pénzügy.

Alapszak nyilván könnyebb lenne, viszont jóval hosszabb, de a mesterszak lehet durva lenne így kezdésnek.

Mivel dolgozni is szeretnék mellette, így elsősorban levelezőn szeretném, nappalin maximum úgy, ha össze lehet állítani valami tömbösített vagy esti órarendet. (Pl. ELTE GTI-n úgy olvastam, ebből a szempontból munkabarát az órarend mesteren)



2020. szept. 15. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen alap diplomád van eleve?


Nyomokban azért van köze a Pénzügy Msc-hez? Teljes kredit értéket PSZ-nél és Gazdálkodás menedzsmentnél számítanak.


Az alapszakot azért nem mondanám könnyűnek (ugye azzal teremted meg az alapokat a mesterhez), de ha magas affinitást érzel a számoláshoz, akkor próbáld meg munka mellett.

2020. szept. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs sok köze hozzá (jog).

Rengeteg tanulást és matekozást igényelne még egy alapképzés is.

Alapképzéssel az a baj, hogy újra érettségiznem kellene, mert a korábbi pontjaimmal sehová nem juték be.

Mesternél meg lehet a 30 kredit sem jönne össze, ami kell a felvételihez.

2020. szept. 19. 13:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem fognak így pénzügy mesterre felvenni. Ez felejtős.


Eleve a mestert már nem érettségi pontokból számoljàk.


Előbb a psz alap vagy gazdàlkodás menedzsmdent alap diploma kellene, hogy legyenek fogalmaid. Gondolj bele. Még a legalapabb pénzügyes, számviteles fogalmakkal se lennél tisztában a többi mesteres hallgató között.


Jó is lenne, ha nulla háttérrel beengednének.


Ha dolgozol, egy fizetős alap nem fér bele?

2020. szept. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos annyit nem tudnék keresni, hogy ki tudjam fizetni a 7 félélvet. Diákhitelem meg már van.

Sajnos nagyon rossz lehetőségeim vannak az értéktelen diplomámmal, ezért akartam váltani.

2020. szept. 19. 19:56
 5/9 anonim ***** válasza:

De miért értéktelen a jogi diplomád?


Nem értem.

2020. szept. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mert nem találok állást vele már hónapok óta. Nincsen munkalehetőség, ami kevés is van, oda mind elvárás a summa cum laude meg a külföldi tanulmányok. Nekem 4 fölötti átlagom lett, több helyen voltam gyakornok, mégsem kellek sehová.
2020. szept. 19. 20:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi történt veled azóta?
2023. aug. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Végül eltés nemzetközi gazdálkodás mester lett belőle, így kevesebb kreditet kellett pótolni, mint pénzügyön, de a két tananyag eléggé átfedésben volt. Idén végeztem.
2023. aug. 1. 21:25
 9/9 anonim ***** válasza:
És sikerült munkát találnod?
2023. aug. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!