Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennétek az én helyemben?

Mit tennétek az én helyemben?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok Debrecenben. A Fazekasba akartam volna felvételit nyerni ami nem sikerült se nekem se barátaimnak. Fellepleztünk a barátaimmal ami nekik sikeres volt csak nekem nem így a Mechwartba kerültem.

Ez az egy hónap kínszenvedés volt számomra. Az elején még elment az egész de már az elszomorít ha rágondolok hogy odajárhatok. Mikor megyek az intézménybe folyamatosan egész nap fáj a fejem szúr a szívem és teljesen lehangolt vagyok.

Már beszéltem a családdal erről de apám csak azt mondogatja hogy majd jobb lesz anyám meg tehetetlen. Azt tudni kell rólam hogy nem a szüleimmel élek (bonyolult) hanem a nagynénémmel. ő mindig látja hogy szomorú vagyok és ez neki nagyon fáj.

Szólt keresztanyámnak aki próbál minden tőle telhetőt bevetni hogy 1 hónap csúszással de átmenjek a barátaimhoz a Fazekasba de én nagyon félek hogy nem fog neki menni. Keddre kapott időpontot az igazgatóhoz. Ha sikerül neki én lennék a legboldogabb ember Debrecenbe de ott a de ha nem sikerülne.

Én arra gondoltam hogy kibírom decemberig mivel akkor leszek 16 így nem leszek tanköteles és kiiratkozok azonnali hatállyal. Megyek dolgozni szeptemberig. Szeptembertől meg olyan suliba mennék ahol 2 év után kapok érettségit és ha minden jól megy akkor mennék egyetemre.

Ha nem sikerülne az átiratkozás szerintetek ez jó ötlet vagy maradjak ott és szenvedjek 5 évig vagy próbáljak átmenni egy másik iskolába.



2020. szept. 27. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
De a Fazekason kívül ezer más gimi van még Debrecenben. Más nem lenne jó a Mecwarth helyett?
2020. szept. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt semmiképp se iratkozz ki, simán lehet iskolát váltani. Ha a Fazekasba nem megy (az a legerősebb suli Debrecenben), akkor máshova, ha Gimnázium kell, abból is van bőven választék. Próbáld meg a Tóth Árpádot, vagy ha lazább kell, ott a Medgyessy, azt kifejezetten szeretni szokták az oda járók.

Ne ess pánikba, csak lazán, iskolát váltani egyébként nem nagy ördöngősség, és nem is ritkaság. Legyen egy felnőtt, aki intézi neked.

2020. szept. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik tanévben betöltöd a 16-ot annak a tanévnek a végéig vagyis augusztus 31-ig vagy tanköteles. Szerintem se hagyd abba az iskolát. Keress másik gimit, esetleg egy szakképzőt, ha már ugyis dolgozni akarsz legyen szakmád. Utánna jöhet a 2 év alatt szerezhető érettségi.
2020. szept. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!