Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik lenne a célszerűbb...

Melyik lenne a célszerűbb döntés a közeljövőben?

Figyelt kérdés

Szeretnék olyan állást,amire mindig szükség lesz(értsd nem akarok olyan munkát végezni amiket pár éven belül robotok is el tudnak látni ezáltal "felesleges" lesz)és olyat amit szeretek,hasznos és jól meg lehet belőle élni.

Vagyok olyan szerencsés helyzetben,hogy főleg szorgalmamnak köszönhetően jól megy a matek,fizika,kémia meg a humán tárgyak egyaránt.

Tudom,hogy manapság előnyösebb,ha az ember reálos hisz az a ritkább.

Például én a nyelveket(angolul,németül már egèsz jól tudok)föcit,törit nagyon szeretem,ezáltal könnyebben veszem az akadályokat. A fizika/kémia kombó mindig lenyűgözött olyan szép és tökéletes,mindkettø érdekes viszont ezekre már több időt kell szánnom és olykor meggyűlik velük a bajom.

Amik eddig megfordultak a fejemben:jogász képzés,akár itthon,akár máshol Európában. Humános,tetszik,későbbiekben akár Európai Uniónál,egyéb szervezeteknél(ENSZ,NATO esetleg külügy) is el tudnék helyezkedni. Nem tagadom,nem sokat tudok ezekrøl,gyanítom,hogy igen nehéz bekerülni.

A másik vonal a fogorvosi. Szép szakma,jól lehet vele keresni,igazából érdekel is.


A probléma,hogy a 2 dolog messze van egymástól mint Makó Jeruzsálemtől és bizony egyszerre a 2 nem opció.

Bármilyen meglátást,tanácsot szívesen fogadok!



2020. okt. 6. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Szia. Èn jogász 5. èves hallgató vagyok a Pázmányon. Igen, nehéz bekerülni, emelt töri+magyar. A fogorvosiról annyit, hogy a nővèrem most diplomázik a Se-n. Oda emelt biosz ès kèmia/fizika kell. Elèg reálos. Viszont vannak humán tárgyak is ès egyetem után akár az eü. menedzser ès jogi szakokleveles orvos kèpzèseket is megcsinálhatod.
2020. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Nem akarom elvenni a kedved, de nagyon kicsi az esély, hogy jogászként elhelyezkedj az EU-nál. Ilyenek nélkül gyakorlatilag esélytelen: legalább cum laude diploma, számos idegen nyelv (legalább 3) magas szintű tudása, 1 év Erasmus nyugaton, külügyi/EU-s orientáltságú diákszervezeti tagság, demonstrátorság stb.
2020. okt. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Model UN, Model EU, releváns szakmai gyakorlat kimaradt
2020. okt. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!