ELTE-GTI MBA (master of business administration) vélemény a képzésről (főként levelező)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos nincs túl sok lehetőségem, munka mellett csak levelező mesterképzésre tudok menni.


Tudnátok véleményt írni, hogy ez a képzés itt milyen?

Esetleg aki itt levelező tagozatra jár / járt?



2020. okt. 31. 18:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
És a felvételi során mire lehet számítani? Illetve alapképzés után rögtön lehet menni, vagy dolgozni kell előtte x évet?
2021. dec. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:

#18-as vagyok


A felvételi általános gazdasági ismereteket mér fel, kis tájékozottsággal könnyű teljesíteni. Utána van egy motivációs beszélgetés 1-2 oktatóval, ez a része nekem inkább önmarketingnek tűnt, mintsem szigorúnak.


Ha jól tudom, MBA képzés esetén elvárnak legalább 3 év munkatapasztalatot, ami amúgy helyénvaló, mert a könnyebb megérteni a leadott tananyagokat, tapasztalat híján jóval nehezebb lenne. Vezszervre tudsz menni egyből alapképzés után pályakezdőként is, emiatt valószínűleg ez a képzés valamivel könnyebb, ugyanakkor a felépítése nagyon hasonló az MBA-hez.


#20-as jól írta, közgazdász alapdiplomával nem fog sok új tudást adni a képzés, akkor éri meg MBA-t végezni, ha más területen belül diplomáztál és szükséged lenne közgazdasági ismeretekre is a szakmád mellé. Magyarországon az MBA hivatalosan közgazdász mester diploma, Amerikában ez valahol a mester és a doktori között helyezkedik el.


Azt még fontos, hogy az ELTE MBA a régi BME MBA kurzus mai megfelelője, az oktatók jelentős része is megmaradt. Hasznos link:

[link]

2021. dec. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:

Üdv!

Arra lennék kíváncsi, hogy a kérdező végül elkezdte a képzést? Kíváncsi vagyok mi az általános vélemény, de legjobban az érdekelne mennyire hasznosak és gyakorlatiasak azok a tárgyak, amiket többnyire a régi BME-s tantervből tartottak meg (de a BME-n sajnos kikerültek), úgy mint a Meggyőzéstechnika, Tárgyalástechnika esetleg még a Problémamegoldás és döntés. Az ELTE tanterve tetszett a legjobban, de végül az akkreditáció miatt nem őket választottam.

Nyilván bárki más is, aki ott tanult megírhatja.

Köszi!

2022. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Szia! Most fogom kezdeni, a munkahelyem miatt kénytelen voltam egy másik képzést elvégezni, amellett már nem mertem bevállani hogy ezt is elkezdem.
2022. jún. 27. 18:24
 25/25 anonim válasza:

Üdv! Végül elkezdted? Ha igen, érdekelne hogy milyen volt az elsö félév.

A BME-t nyáron befejeztem és igazából már a diplomázás elött sikerült érvényesítenem egy új pozícióhoz, de az elözö cégnél is értékelték, illetve tudtam volna találni valamit, ha akarok.

dec. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!