Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emiatt tényleg buta lennék,hog...

Emiatt tényleg buta lennék,hogy nem használom ki az "adottságaimat"?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden leírni. Itthon egyrr többször szóba kerül a továbbtanulásom. Kitűnő vagyok egy erős gimnáziumban,lehetőségek tárháza nyitva van előttem. Mégse tudom,mi szeretnék lenni,csak elképzeléseim vannak. Szeretem az idegennyelveket,történelmet,magyart és földrajzot. Nagy álmom,hogy munkámmal sokat utazhassak és fontos pozíciót töltsek be. Tisztában vagyok vele,hogy nem egyszerű,de mégis elmerengek azon,hogy Eu Parlamentben/Bíróságon dolgozhassak esetleg diplomata vagy nagykövet lehessek,de mint már írtam,nem konkrét célok,nem vagyok biztos benne,hogu tényleg ezt az irányt választom. Szüleim azt mondják,hogy ne legyek naiv és válasszak biztos pályát:"Úgyis 5ös vagy bioszból,kémiából,menjél orvosnak,arra mindig szükség lesz. Vagy:5ös vagy matekból,fizikából,ha én az lettem volna,tuti mérnöknek tanultam volna. Használd ki,hogy jó vagy reál tárgyakból,humánnal nem mész sokra,stb"

Félreértés ne essék,ők csak segíteni próbálnak és ha én mègis a jog mellett döntenék,biztos támogatnának,ismerem őket.

De azt is tudom,hogy nagyon is igazuk van és bizonytalan vagyok.


Nektek mi a véleményetek?

Előre is köszönöm!



2020. nov. 13. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked kifejezetten jó lenne egy évet várni a továbbtanulással és közben egy ügyvédi irodában gyakornokként dolgozni. Ezzel ugyanis a valóságban látnád, milyen is az, és el tudnád dönteni, hoyg szerinted érdemes-e ebbe az irányba menni.

Másrészt teljesen értelmetlen lenne egy olyan egyetemet elkezdeni, ami nem érdekel, mert vagy végigszenveded és utána otthagyod a pályát vagy évekig szenvedsz, mire megteszed, vagy félbehagyod az egészet és rájössz, elpazaroltál éveket értelmetlen dologra.


Ha a jogi oldal mégsem tetszik, akkor próbálkozz máshol dolgozni valameddig, amíg megtalálod a helyed.

2020. nov. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Ne felvételizz azonnal, tuti megbánnád 2-3 éven belül!

2. Beszélj pályaválasztási tanácsadóval!

3. Nézzél meg nyílt napokat, kutatók éjszakáját (ha lesz)! Nem a kutatói pálya, hanem a szakmai lehetőségek miatt.

4. Tarts gap yeart! Dolgozz 2-3, a téged érdeklő pálya vonzáskörzetében 3-4 hónapot!

5. Ezek között - vagy után - utazz (ha lehet, külföldön), nyaralj, kirándulj, meditálj a dolgokon! Hogy mi akarsz lenni, mit akarsz az élettől!

Így sokkal nagyobb céltudatosságval és élvezettel vágsz bele a tanulásba.

2020. nov. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Már most elkezdhetsz próbamunkahelyeken gondolkozni. Után kitűnő érettségi. Utána 2 hét pihi. Utána meló. Utána másik meló. Utána utazás. Utána harmadik meló. Utána is gondolkozás. Utána felvételi. Aztán TDK. Aztán OTDK. Aztán? Ki tudja.
2020. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem sincs értelme olyat elkezdeni, amihez nincsen semmi kedved. Próbálj meg kompromisszumot kötni, ha másként nem megy és valamilyen olyan területen kipróbálni magadat, ami a humán és a reál között van, ha biztosra szeretnél menni.

Én nem értek egyet az előző válaszolókkal, hogy hagyj ki pár évet. Szerintem van egy csomó egyetemi szak, amiről nem lesz rálátásod akkor sem, ha elmész dolgozni és csak megy az idő vele. Ha pedig beledöntesz valamibe, akkor sem egy életre határozod el magadat, fél év után következmények nélkül otthagyhatod és kipróbálhatsz valami mást, vagy ha úgy érzed hogy érdekel, de nem fogsz benne tudni/akarni elhelyezkedni, akkor maximum befejezed és elvégzel utána vagy vele párhuzamosan valami mást is.

2020. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyelöre az a gond, hogy azt sem tudja a kérdezö, hogy egyáltalán mit szeretne, így elkezdeni egy egyetemi szakot, amiröl fogalma sincs, hogy megfelel-e neki, nem érdemes.
2020. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a kérdező tudja hogy mit szeretne tanulni, csak a kedves hozzátartozók belekotyognak! Én már 17 évesen tudtam hogy gépészmérnök szeretnék lenni, aztán jöttek a szüleim és a tanáraim akik erre meg arra igyekeztek terelgetni, így van egy félbehagyott fizika és egy félbehagyott informatika végzettségem, illetve egy befejezett gépészmérnöki diplomám. És pont.
2020. nov. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!