ELTE-ÁJK vélemények?

Figyelt kérdés
Lassan itt van a felvételi eljárás elindításának az ideje és tájékozódni szeretnék az intézménnyel kapcsolatban. Jelenleg is diák vagyok a felsőoktatásban (nappali tagozaton), viszont a jogot már levelezőn szeretném elvégezni, munka mellett. Tudom, hogy sokat kell tanulni majd, abban is biztos vagyok, hogy nehezebb lesz mint most (gyógypedagógián 2 szakirányt viszek egyszerre). Jelenlegi hallgatóktól szeretném kérdezni, hogy milyen véleménnyel vannak az iskoláról, illetve a levelező tagozatról magáról? Mennyire tudnak egyensúlyozni a munka és a tanulás között? Pedagógusként annyi előnnyel rendelkezem, hogy ugyan úgy lesz őszi/téli/tavaszi szünetem, amikor tudok a vizsgákra is jobban készülni. De mégis feltenném az idétlen kérdést, hogy előre láthatólag mennyire lesz gyilkos menet? Illetve a könyvekkel kapcsolatban is tudni szeretném, érdemes-e megvenni őket, vagy ajánlott inkább csak kölcsönözni? Ha meg kell venni, honnan tudnám nem horribilis áron beszerezni őket? A válaszokat előre is köszönöm!:)

2020. dec. 6. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
12%

Jó.

Egy ügyvéd

2020. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A legerősebb jogi képzés az országban az Elte-n működik. Dolgozni is el tudsz menni mellette, hiszen nem vagy bent egész nap.

Csak ajánlani tudom.

2020. dec. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint 8 órás munka mellett az ELTE-ÁJK nem lehetséges abban az esetben, ha saját magadnak dolgozod ki a jegyzeteket a több 100 oldalas tankönyvekből, és ezen az egyetemen magadnak kell, nagyon kevés az olyan tárgy, amiből elég a kidolgozott jegyzetből való tanulás. Más egyetemen lehet, hogy elég ha összeszednek innen-onnan anyagokat, de az nem lesz olyan. Ha tényleg komolyan gondolja valaki és nem csak a papír kell neki meg az a nyomorult doktori (ami egyébként is csak MA diploma, mert a valós doktori az a PhD-n kezdődik), akkor igenis a napból 6-7 órát olvasni, jegyzetelni, tanulni kell, ami teljes állás mellett nem megy.
2020. dec. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!