Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Válasszam az orvosi egyetemet...

Válasszam az orvosi egyetemet vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Szerintetek ha érdekel az orvosi egyetem, de szeretném, hogy legyen szabadidőm, családom. Válasszam az orvosi szakmát nőként vagy hagyjam?

( persze tudom, hogy ez csakis rajtam múlik, de érdekelne orvosok/orvosi hallgatók véleményei)



2020. dec. 17. 00:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem orvos és orvos közt is van különbség. Pl.: a sebészek és a szemészek munkaidejét sem lehet összehasonlítani. Ha még fiatal vagy ajánlom, hogy menj el nyílt napra ahol hallgatóktól kérdezhetsz. Esetleg gondolkodj el a fogorvosi hivatásban is. Volt olyan utolsó éves hallgató, aki pont a családtervezés miatt ment fogorvosnak, ami szintúgy egy komoly hivatás, kevés szabadidővel, de amikor már dolgozol meglehet több jut neked. Ami pozitívum még hogy a fogorvosi egyetemen több a gyakorlat és diploma után is rövidebb lehet az út.

(Mielőtt kételkedő megjegyzések érkeznének, szeretném mondani, hogy ez még nem az én tapasztalatom, hanem rokonaim és felsőbbévesek véleménye. Csak azt adom tovább amit nekem mondtak)

2020. dec. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%
Menj el gyógyszerésznek. Sokkal családbarátabb.
2020. dec. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

Én az egészégtudományi kar opciót is tudom ajánlani, egészségügy, de lehet mellette életed, én dolgozni is tudok mellette részidőben.

Amúgy orvosin sem tanulják szét az agyukat a hallgatók, én úgy vettem észre, első évben még lehet, hogy igen, de pl. a negyedéves orvostanhallgató ismerőseim nem járnak be minden órára, a szerdai nap az fixen oktatásmentes nap, mellette kutatnak, a hétvégéjüket sem csak tanulással töltik, párkapcsolatra is jut idejük, szóval nem lehetetlen.

2020. dec. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%
Az utolsó azért elég hülyeséget mondott, egyrészt nem igaz, hogy a negyedévben bármivel is kevesebbet kellene tanulni, mint előtte, vagy utána, ezen kívül ilyen nincsen, hogy "a szerda fixen oktatásmentes nap", pl. a SOTE-n már negyedévtől tömboktatás van, ami azt jelenti, hogy a szabályok se teszik lehetővé, hogy valamelyik nap ne kelljen bemenni, mert minden nap gyakorlatok vannak, más egyetemeken nem tudom, hogy pontosan hogy van, de ha a bolognai szabályokra gondolunk, hogy esetleg azzal lehet szabadnapot összehozni, az se esik feltétlenül pont szerdára.
2020. dec. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
96%
Én is a SOTE-ről beszélek, és csak a tapasztalataimat írom le. Kérlek mutasd meg, hol írtam le, hogy kevesebbet kell tanulni! Nem, nem kell kevesebbet tanulni, de negyedévre már azért hozzászokik az ember, kialakul az a képessége, hogy hatékonyabban be tudja osztani az idejét, ezért "könnyebb". Az ismerőseimnek is tömboktatás van, és nekik a szerdai szabad volt idáig, azért mertem ezt leírni, én csak azt írom, amit tapasztalok az ismerősi körömben, de ha rosszul tudom, akkor elnézést kérek. De amikor nincs is oktatás, akkor TDK-znak többnyire, ami elmondásuk szerint nem kötelező, de erősen ajánlott. Negyedévtől már nem vizsgaidőszak van, hanem az adott tömbrész végén van a vizsga.
2020. dec. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
91%

Nekem az orvosi egyetemmel kapcsolatban a személyes tapasztalatom az, hogy a második felében tényleg könnyebb lesz. Nem feltétlenül azért, mert kevesebb a tananyag, hanem mert megtanulja az ember, hogyan tanuljon és ossza be az idejét effektíven. Nekem harmadév után viszonylag kevésszer kellett programot lemondanom tanulmányi jellegű elfoglaltság miatt (bár hozzá kell tenni, sosem volt túl nagy szociális életem). Végzés után pedig eléggé szakterületfüggő az időbeosztás, van, ahol "családbarátabb" a munkaidő, van, ahol kevésbé.


Amúgy bírom, amikor olyan emberek osztják az észt, akik sosem láttak orvosi egyetemet belülről és egy anonim kérdés alapján megmondják egy 15-16 éves lánynak, hogy ne legyen orvos, mert le merte írni, hogy szeretne egyszer majd családot. Emberek vagyunk mi is, nem szuperhősök és nem robotok. Néha mi is eszünk, alszunk, pisilünk, kakilunk, válaszokat írunk ezen a hülye oldalon, elmegyünk nyaralni, némelyikünknek gyereke is van.

2020. dec. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
12:35-ös válaszoló: Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél és sajnos tényleg nagyon sok ilyen ember van itt.
2020. dec. 17. 13:13
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"nem szuperhősök"

hát de... azok vagytok!

Még az öreg házásrtos, arrogáns háziorvosom is az. :D

2020. dec. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerész? ☺️
2020. dec. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én orvostanhallgató lányként mondom,hogy próbáld meg. Ha ez az "álmod",akkor nincs veszíteni valód. Nekem van párkapcsolatom,most vizsgaidőszak miatt volt pár húzós hetünk,mert nagyon stresszes voltam. Támogat,ott van amúgy mellettem,de néha neki is nehéz.

2020. dec. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!