Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vettek fel pestre egyetemr...

Nem vettek fel pestre egyetemre csak vidékére ahol lakok. Mit tegyek? 20/F

Figyelt kérdés
2 éve érettségiztem most elvégeztem egy 2 éves szakmát és mennék Pestre egyetemre. Az érettségim jó lett de az év végi jegyeim nem. De arra szakra ahová menni szeretnék rohadt magas a ponthatár mert míg.ide ugyanarra alacsonyabb. Nem is lenne gond de itthon már teljesen tönkremegyek. Képtelen vagyok maradni. Nem tudok már hová várni éveket ,mit tegyek ha ez a szak érdekel ?
2021. jan. 15. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi a konkrét bajod a városodbeli egyetemmel?
2021. jan. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Elmész dolgozni, és a pénzből albérletbe mész más egyetemistákkal. Azt ne várd, hogy a szüleid kifizessék a lakhatásodat.
2021. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék otthon lakni. Szeretnék a fővárosba menni , nyilván dolgoznék de nincs meg rá a rohadt pontom.
2021. jan. 15. 22:38
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Tanulj akkor és érettségizz le májusban, íratkozz be szeptemberben. Nyáron dolgozz, hogy legyen pénzed a kaukcióra. Ha felvesznek koliba, akkor is jól fog jönni.
2021. jan. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De a szülővárosodban is költözhető külön a szüleidtől. Persze hamarabb megemésztik, ha Pesten tanulsz, de nyugodtan konfrontálódj velük, legfeljebb nem támogatnak anyagilag.
2021. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Na de a városidban is különköltözhetsz! Ráadásul valszeg olcsóbban...
2021. jan. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nem kötelező beiratkoznod oda ahova felvettek. érettségizz újra, szerezz nyelvvizsgát (ha azokat a plusz pontokat még nem maxoltad ki) és jövőre jelentkezz újra
2021. jan. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet szívesebben menne kollégiumba, ami fillérekbe kerül egy albérlethez képest és így erre nincsen lehetősége. Nyilván van különbség a budapesti és vidéki árak között, de egy vidéki egyetemvárosban is elég nagy összegeket kérnek el az albérletekért, mert azért az sem a patak-krumpliföld-kistemplom kategória, ahol potom pénzért beköltözhetsz a vályogházba... Valamint azért mégis sokkal több lehetőség van Budapesten, ha pl. a gyakornoki lehetőségeket vagy az "egyszerű" diákmunkákat nézzük. Úgyhogy nem tudom konkrétan mi a gond, de szerintem meg lehet érteni bármiről is van szó, mert elég sokféle élethelyzet előfordulhat.
2021. jan. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg lehet érteni, de a kérdező nem megértést vár, hanem megoldási javaslatokat.
2021. jan. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze. Csak ebben az esetben nem biztos, hogy van jó megoldási lehetőség.
2021. jan. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!