Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az ELTE-BGGYK gyógypeda...

Milyen az ELTE-BGGYK gyógypedagógia alapszakja?

Figyelt kérdés

#gyógypedagógia #pedagógia #gyógypedagógus #ELTE-BGGYK #gyógypedagógia szak #Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar
2021. jan. 17. 12:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Oda jártam, szívesen segítenék, de mi a kérdés? Hogy érted, hogy milyen? Az első évben általános, bevezető tárgyak vannak. A 2. félévben kell szakirányt választani. Nem szivatós, nem az a célja a tanároknak, hogy kiszórják a hallgatók x százalékát, de vannak nehéz tantárgyak, főleg az anatómia meg a pszichológiás tárgyak. Mire vagy kíváncsi?
2021. jan. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elfelejtettem kiírni, hogy pontosan mire vagyok kíváncsi.

Milyen a légkör?

Mennyire sokat kell tanulni?

Hogyan zajlik a szakirány választás? Mitől függ, hogy valaki bekerül-e arra, amit ő választott?

Milyen ösztöndíj lehetőségek vannak?

Milyen a kollégium?

A képzés során is vannak gyakorlatok, amikor élesben is kipróbálhatják a hallgatók magukat?

Ajánlanátok ezt a kart és ezt a szakot másoknak? Miért?

Most egyenlőre ennyi jutott eszembe.

Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. jan. 17. 20:04
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

A légkör elég pozitív. Az első évben többségében az egész évfolyamnak szóló nagy előadások vannak, ahol akár kb. 200 hallgató is bent ül, ezek elég személytelenek. Azonban a kiscsoportos szemináriumok, majd a 2. évtől a szakirányos órák már jóval személyesebbek. A szakirányokra a 2. félévben kell jelentkezni, ezt meg szokta előzni egy tájékooztató nap, ahol minden szakirány bemutatkozik. A jelentkezésnél egy sorrendet kell felállítanod, ahol első helyre teszed azt a szakirányt, amit a legjobban szeretnél és utolsó helyre, amit a legkevésbé szeretnél. Túljelentkezés esetén a tanulmányi eredmény alapján dől el, hogy bekerülsz-e a vágyott szakirányra. Emellett hallássérültek pedagógiája és logopédia szakirányokra alkalmassági vizsga is van.

A Bárczi karnak nincsen saját kollégiuma, az ELTE különféle kollégiumaiba szokták szétszórni a jelentkezőket. Elég kevés a férőhely, nagyon rászorulónak kell lenni ahhoz, hogy valaki bekerüljön.

A tanulmányi ösztöndíj összege elég alacsony kiemelkedő tanulmányi eredmény mellett is, a szociálisról nem tudok nyilatkozni.

A 4., 5. és a 6. félévben vannak gyakorlatok, melyek mind köülönféle színtereken zajlanak, a félév során kb. 8-10 alkalommal kell menni, így van lehetőség megismerni a helyeket és élesben kipróbálni. Az utolsó félév pedig teljes egészében gyakorlatból áll, ilyenkor már nincsenek órák.

Abból a szempontból ajánlom a szakot, hogy elég színes, nagyon sok helyen el lehet vele helyezkedni. A pedagógus elnevezésről szinten mindenkinek az iskola jut az eszébe, de azonkívül ott vannak az óvodák, pedagógiai szakszolgálatok, gyermekvédelmi intézmények, stb. is. Abból a szempontból nem ajánlom, hogy nagyon rossz a fizetés, jelenleg gyakornokként havi 152000-t kapok meg.

2021. jan. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy mennyire sokat kell tanulni, elég relatív. Gimihez képest nyilván többet, de más szakokhoz képest nincs összehasoníltási alapom. A legnagyobb nehézséget számomra az elején nem az elsajátítandó tananyag mennyisége jelentette, hanem az, hogy szinte mindegy tárgyból csak a félév végén volt számonkérés, és egyben kellett mindent tudni. Nehéz volt rávenni magam félév közben a folyamatos készülésre, de muszáj volt, mert nekem sok ismétlés kell ahhoz, hogy bármit megtanuljak.
2021. jan. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
szia, én odajárok, ami elképesztően jó, az a légkör. mindenki segít mindenkinek, a tanárok legtöbbje is nagyon kedves. A fizetésre visszatérve, Magyarországon valóban nagyon rossz a helyzet, de nyugaton viszont elég jó( tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de ha esetleg két évre kimész, és aztán visszajössz, máris jobban hangzik a dolog). Mindenki nagyon jószívű, és én év elején akárhány emberrel beszélgettem, mindenki önkénteskedett már ( de nem kötelező, csak azért írom, hogy egy képet kapj arról, mennyire édesek az emberek)
2021. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Lenne még pár kérdésem.

Szakirányoknál akkor csak egyet lehet választani? Mindegyiket kötelező megjelölni abban a sorrendben, hogy melyiket szeretnéd legjobban és legkevésvé tanulni?

Mennyire gyakori itt a megajánlott jegyek szerzése?

Tudnátok mesélni a hallássérültek pedagógiája szakirányról? Milyen az alkalmassági vizsga? Előnyt jelent a bekerüléshez a jelnyelv előzetes ismerete?

A gyakorlatok már a szakirányhoz kapcsolódnak, vagy csak úgy általánosságban a gyógypedagógiához? Hova lehet például gyakorlatra menni?

Ha elvégzem a szakot, elhelyezkedhetek tanítóként/tanárként/óvódapedagógusként például hallássérült gyerekek speciális iskolájában vagy óvodájában? Vagy ehez kell mellé még pluszban ilyen végzettségeket szereznem?

Ha egy viszonylag zárkózott ember vagyok, de teljes szívemből szeretnék másoknak segíteni, akkor tudnák érvényesülni ezen a pályán?

2021. jan. 31. 11:45
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2016-ban volt aktuális a szakirányválasztás, azóta változhattak a szabályok, de akkor még úgy volt, hogy mindenkinek kettőt kellett választani. Mindet be kellett számmal jelölni. Azt a kettőt kellett egyes sorszámmal megjelölni, amit legjobban szeretnél, a többit pedig kettesnek, hármasnak, négyesnek, stb. Ha jól emlékszem, azóta a logopédia szakirányosoknak már csak egy szakiránya van. Azok voltak még egy szakirányosok, akik rendelkeztek már valamiféle pedagógusi képesítéssel.


A megajánlott jegy elég ritka. Nagyon kevés olyan tantárgy van, amiből a félév során van számonkérés. A legtöbb tárgyból félév végén van egyben a zh vagy éppen vizsgaidőszakban a vizsga vagy éppen beadandó van. Olyan tantárgy kevés van, amiből félév közbeni zh-val megajánlott jegyet lehet szerezni.


Nem a hallássérültek pedagógiája lett a szakirányom, az alkalmassági vizsgáról halvány emlékeim vannak, de az biztos, hogy nagyon nézik az artikulációdat. Nem, nem jelent előnyt a jelnyelv ismerete a bekerülésnél. Azonban mivel alig oktatnak jelnyelvet, a későbbi munkád szempontjából előnyös, ha már vannak ismereteid.


Igen, a gyakorlatok már a szakirányhoz kapcsolódnak. Pszichopedagógián a 4. félévben óvodában/korai fejlesztőben jártunk, 5. félévben szakszolgálatban, 6. félévben pedig gyermekvédelmi intézményben vagy kórházban jártunk. Értelmileg akadályozottak pedagógiáján 4. félévben korai fejesztőben és óvodában, 5. félévben általános iskolában kisebb és nagyobb gyerekeknél, 6. félévben pedig felnőtteknél és súlyosan halmozottan fogyatékos gyerekeknél jártunk. A 7. félévet pedig két általunk választott terepen töltöttük. A többi szakirányon nem tudom, hogyan van pontosan, de ők is végig járnak többféle színteret.


Ha végzel gyógypedagógusként hallássérültek pedagógiája szakirányon, akkor igen, elhelyezkedhetsz hallássérült gyerekek óvodájában vagy iskolájában, igen. Nem kell hozzá külön más végzettség.


Ha nem vagy biztos benne, hogy ez a pálya neked való, javaslom, próbáld ki magad önkéntesként. Bár ez a vírushelyzet miatt igen nehéz, de a Kórházsuli program például most is működik online: [link]

2021. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tehát jól értelmezem, hogy az összes lehetséges kombinációt kell sorrendbe állítani?

Olyanra is előfordulhat, hogy valaki az általa legkevésbé vágyott két szakirányra kerül be? Jó tanulmányi eredmény esetén nagy esély van arra, hogy az elsőre felvegyenek?

Ha például egyáltalán nem akarok logopédiára menni, akkor is muszáj azt megjelölni?

Az alkalmassági vizsgán valamilyen pontszámot adnak, vagy csak megmondják, hogy alkalmas/nem alkalmas rá?

Az artikulációt ugye lehet valahogyan fejleszteni? Vagy ha néha picit hadarok, akkor nincs is esélyem bekerülni a hallássérültek szakirányra? (Nagyon-nagyon szeretnék ezzel foglalkozni, és most ez az artikulációs kijelentés nagyon elkeserített:()

Lehet hülye kérdés, de a gyakorlatnál a 2 féle terep azt jelenti, hogy a felét egy helyen töltik, a másikat meg máshol? Vagy ez arra vonatkozik, hogy félig az egyik és félig a másik szakirányhoz kapcsolódik?

Ez a Kórházsuli program nagyon jó, valószínűleg fogok náluk pár órát önkénteskedni, ha van rá most is lehetőség. Esetleg tudtok még más ilyen gyógypedagógiával kapcsolatos helyeket, ahol középiskolásként is kipróbálhatom magam, hogy mennyire való nekem ez a pálya?

Láttam, hogy felvételi tárgyként a biológiát is elfogadják. Mennyire érhet hátrány az miatt, ha én nem érettségizek belőle, tehát annyi tudásom lesz csak belőle, ami a sima középiskolai órákon megragadt?

2021. jan. 31. 20:56
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem a kombinációt kell sorrendbe állítani, hanem pl. 1. Pszichopedagógia 1. Értelmileg akadályozottak pedagóiája 3. Látássérültek pedagógiája 4. Hallássérültek pedagógiája 5. Logopédia, stb.


Nem hallottam olyanról, hogy valaki a két legkevésbé vágyottra került volna be.


Nem emlékszem, hogy a nem vágyott szakirányokat ki lehet-e hagyni a jelölésből.


Az alkalmassági vizsga után csak annyi szerepelt az értesítésen, hogy alkalmas/nem alkalmas, nem volt pontszám.


Bocsi, az előző válaszban elcsúsztam a félévekkel, az 5. félévben kezdődött a gyakorlat, nem a 4.-ben. A 8. és egyben utolsó félévben úgy volt, hogy 6 hét gyakorlat az egyik szakiránnyal összefüggő terepen, 6 hét pedig egy a másik szakiránnyal összefüggő terepen (pl. nekem a pszichopedagógiai egy szakszolgálatnál volt, az értelmileg akadályozottak pedagógiája szakiránnyal összefüggő pedig egy általános iskolában volt).


Mindig is utáltam a biológiát, nem is érettségiztem, így egy kicsit nehezebb volt első és második félévben az anatómia, de elsőre levizsgáztam belőlük, nem volt gáz. Annyi, hogy akik érettségiztek, több dolog csak ismétlés volt nekik, így könnyebben boldogultak.

2021. jan. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Hány szakirányod lehet egyszerre? Logopédia mellett is lehet plusz egy szakirány?
2021. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!