Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha csak az onallosag es a...

Ha csak az onallosag es a szabadsag miatt szeretnek videkre jarni egyetemre azt megbanhatom?

Figyelt kérdés
Eleg rossz kapcsolatban vagyok a szuleimmel foleg edesanyammal, iden fogok erettsegizni es gondoltam ra hogy pecsre vagy szegedre mennek tovabb tanulni. Itthon a gimiben sosem tudtam rendesen koncentralni a tanulasra, mert folyton csak az ordibalast hallottam itthon es azt hogy srmmire nem fogom vinni az eletben ami elegge leszivta az onbizalmamat es az energiamat, es felek ezt egyetemen mar nagyon nem birnam ki. Itt van Budapesten a baratom es par baratnom, es Bp-t is nagyon szeretem, nem szivesen hagynam itt viszont videk egy uj lehetoseget nyujtana nekem, hiszen szuleim mellett jelenleg sehol nem tudok megallni a labamon es szeretnek vegre onallo lenni. Ez nagyon elhamarkodott es buta dontes hogy csak emiatt mennek, vagy valaki tapasztalta ezt? Felek hogy megbannam es nem tudnek mit kezdeni a megszokott kornyezetem nelkul marmint Bp es a szeretteim nelkul, nyilvan a baratom meglatogatna es sok hetvegen hazajonnek de azert megfordult a fejemben...

2021. febr. 11. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Úgy csinálsz mintha a "vidéken" még az őskor lenne....



Mégis mit tudnál megbánni? Hogy el kezdesz élni a kis buborékodon kívül?

2021. febr. 12. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Ilyen mentalitással kímélj meg bennünket “vidékieket” magadtól :)

Nem is értem, hogy mit lehetne megbánni? Hogy kevesebb hajléktalannal találkozol? Hogy ritkábban akarnak megkéselni a tömegközlekedésen?


Most komolyan... jártál már Budapesten kívül? Pláne Szegeden vagy Pécsett..

2021. febr. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

1-2, tökéletesen bemutattátok a vidéki suttyó stílust... és nem azért, mert pesti lennék, mert nem vagyok. A kérdező „vidék” alatt nem a nyomort értette, hanem hogy távol mindentől, mindenkitől kell az egyetemi évek alatt élnie, és ezzel kapcsolatban volt kíváncsi mások tapasztalataira.


Kérdező; vesztenivalód nincs, próbáld meg nyugodtan! Ha nagyon nehéz lesz, és nem bírod, még mindig hazaköltözhetsz. Nincs abban semmi szégyellnivaló, hogyha mégsem sikerülne, nem mindenkinek sikerül elszakadnia a megszokottól.


A családod miatt pedig részvétem. Az ilyen emberek nem is értem, hogy minek csinálnak gyereket...

2021. febr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Vidéken tanuló budapesti vagyok. A döntéseket soha, egy pillanatra sem bántam meg. Igaz, most rossz, hogy a távoktatás alatt nem nagyon tudok találkozni az egyetemi ismerőseimmel. Én is "önállósodni" mentem főleg. Vonzott, hogy minden új. Persze ez az önállósdi még nem sikerült, 2,5 hónap után hazaküldtek és azóta távoktatás van. De az a rövid idő nagyon szuper volt.


Nyugodtan írj rám, ha maradt kérdésed ezzel kapcsolatban.

2021. febr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!