Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van az hogy rengeteget...

Miért van az hogy rengeteget tanulok de alig marad meg belőle valami?

Figyelt kérdés
Most például sokat tanultam kémiára (mert majd ebből szeretnék érettségizni) és azt hittem hogy már tudom de amikor jött egy kisebb dolgozat már ki kellet néznem a füzetből a választ mert nem emlékeztem a megoldásra, pedig mint mondtam sokat tanultam. És most eléggé kétségbe vagyok esve. Válaszokat köszönöm!
2021. márc. 3. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Valószínűleg nem jó a tanítási technikád.

Közhely, de amíg nem tudod "álmodból felkeltve is" az anyagot, addig nem tudod kellően.

2021. márc. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*tanulási
2021. márc. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert magolsz, nem tanulsz.
2021. márc. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát általában az a tanulási "technikám" hogy elolvasom a szöveget, értelmezem aztán kijegyzetelem és úgy tanulom és minden nap a jegyzetet újra ismételem és a szöveget tudom (amit kijegyzeteltem). Csak valahogy dolgozatnál már nem megy🤷‍♀️
2021. márc. 3. 13:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg tudtok olyan tanulási módszert mondani ami nektek bevált(tudom hogy mindenkinek más válik be, azért megpróbálnám úgy is).
2021. márc. 3. 13:58
 6/8 A kérdező kommentje:
De*
2021. márc. 3. 13:58
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Szóval ha jól értem akkor szöveget tanulsz és nem tényeket? Az azért rossz szerintem, mert ha van egy komplex vagy trükkös kérdés akkor mivel ragaszkodsz a szöveges formához nem biztos hogy eszedbe fog jutni, pedig tudod.

Lényeget tanulj és így környezettől, kontextustól függően tudsz rá válaszolni vagy következtetni.

2021. márc. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem még az is fontos, hogy többet ismételj, többet mint eddig.


Az én tapasztalatom ez, minél többször hallom/olvasom annál inkább megmarad az infó.


"Ismétlés a tudás anyja".

2021. márc. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!