Melyik/Milyen könyveket ajánljátok ahhoz hogy orvosnak tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A jövőben szeretnék orvos lenni, azt szeretném kérdezni melyik könyveket/feladatlapokat ajánlanátok hogy orvos lehessek (pontosabban fogorvos).

Milyen kémia és biológia könyveket ajánlotok? Vásároljak fizikával kapcsolatos könyveket is, ha igen esetlegesen melyiket?


Úgy láttam hogy biológiából a Mozaik 10-től 12-ig ajánlják, és a 1 és 2 érettségi felkészítőt.

Kémiából úgy látom az "ötösöm lesz kémiából" könyvet ajánlják, ezen kívül elmélethez a Mozaik 11-12-t (egy kötetes érettségi felkészítő).

Ezeken kívül van még valamilyen amit ajánlasz/ajánlotok?



2021. márc. 7. 18:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem is regisztrálhattál volna ide! 16 év a korhatár!
2021. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Kár volt elpazarolnom az értékes időmet ilyen emberekkel. Nos, de az ember saját kárából tanul.

11-es, nekem mondanád? Aki 15 éves? Hú, akkor te még nem láttál olyat itt aki fiatal. Nem egy olyan ember ismerek a 12 vagy 13 éves, vagy még kevesebb!

Ne bánkódjatok még több hülyeséget írni erre a kérdésre, válaszolni már úgy sem fogok.

2021. márc. 7. 23:31
 13/19 A kérdező kommentje:
embert*, néha elírnom is szabad.
2021. márc. 7. 23:32
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az általad felsorolt könyvek tökéletesen felkészít ének, de persze az is kell, hogy legyenek tanárok, akik segítenek a könyvek feldolgozásában. Ezt a célt szolgálja a középiskolában az utolsó két évben a fakultáció. Ez emelt óraszámot jelent a választott két tárgyból.


Más: megértem, hogy fiatal vagy, és szeretnél időben tájékozódni arról, hogy miket kell megtanulod, hogy bejuss a fogorvosképzésre. Megértem, ha megbánta érzed magad időnként az interneten, mert ott nem csak kifinomult emberekkel lehet találkozni. De ha visszaolvasod a megnyilvánulásaidat, talán rájössz, hogy te sem vagy mindig az. Ahhoz, hogy (fog)orvos legyen belőled, az arroganciát minél hamarabb le kell építened magadban. Talán az segít, hogyha elképzeled, hogy itt 25-40 éves végzett orvosok válaszoltak neked. Kérlek szépen, hogy úgy beszélj, mintha személyesen találkoztál volna velünk.


Sok szerencsét!

2021. márc. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

14-es, köszönöm a válaszod, és igen, tudom arroganciát kell építenem, de amúgy átlagosan az ilyen emberek nem is szoktak kihozni a sodromból, kivéve most.

2 hónap múlva megyek felvételire, mivel mindenkinek Szlovákiában idén kötelező, és ez miatt mindenhol áll az eszem, de nem is ez a lényeg.

Nem szeretem ha olyanok válaszolnak a kérdésemre akiknek már úgymond fingjuk nincs arról mit beszélnek, ezzel nem azt mondom hogy én netán többet tudnék, de a kérdésemet nem azért szoktam kiírni hogy még hátrébb legyek.

Picit már jobban kell figyelnem mit is beszélek, aki esetleg ezt olvassa, annak elnézést az előző "kommenteimért".

Legyen szép napod!

2021. márc. 8. 07:03
 16/19 anonim ***** válasza:

12: ebből is látszik, mennyire gyerek vagy még!


A regisztrálással aláírtad (büntetőjogi felelősséged tudatában), hogy elmúltál 16. Szerinted ez egy felelős magatartás????

2021. márc. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

#14: Hát ez az!


"Ahhoz, hogy (fog)orvos legyen belőled, az arroganciát minél hamarabb le kell építened magadban."



És ez sokkal fontosabb lenne, mint hogy 5 évre előre be akarja szerezni a majdani könyveket....

2021. márc. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Bornemissza Klára ***** válasza:
1.Töltsd le a tantervi követelményeket: közép és emelt szinten megadja, mit kell tudnod.2. Töltsd le az előző évek érettségi feladatlapjait, próbáld megoldani, a javítókulcs alapján végezz önellenőrzést.3.Az "Ötösöm.." mellett Villányi könyveit ajánlom.Keresd az Érettségi mintatételek kémiából ( Feketéné Györe Szilvia..)4.A számításokhoz a matek is fontos! 5.Kitartó munkával sikerülni fog. Nekem volt olyan tanítványom, akinek elsőre sikerült, de ne keseredj el, ha esetleg újrázni kell. A többi tantárgyra is készülj, fontos az alap pontszám.
2021. márc. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Szerencsére matekból jó tanárom van, geometriából nem voltam/vagyok túlságosan profi, de a számolás mindig is jól ment. Köszi a segítséget 18-as!
2021. márc. 8. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!