Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, ha több,...

Mit csináljak, ha több, egymástól független terület érdekel?

Figyelt kérdés

Nekem soha nem volt egy fő érdeklődési köröm, soha nem volt egy kedvenc tantárgyam, egy álomszakmám stb., illetve ugyanúgy nem volt egy terület sem, amiben mondjuk kiemelkedően jónak, ügyesnek vagy tehetségesnek bizonyultam volna. Senkitől nem is kaptam soha egyértelmű biztatást vagy ösztönzést egy adott terület, pálya irányába. Mindenből egyformán teljesítettem, illetve több minden érdekelt a tanulmányaimmal és a hobbikkal kapcsolatban is. Úgyhogy már a gimnáziumban is teljesen tanácstalan voltam, hogy mit kezdjek majd magammal az érettségi után, mit tanuljak, mivel szeretnék foglalkozni és igazából nem tudtam egyértelmű döntést hozni. Végül úgy alakult, hogy most egy nyelvszakon tanulok és jövőre fogok diplomázni, de már gondolkozom rajta, hogy mi lesz utána. Szeretem a szakomat, ugyanakkor mégis hiányérzetem van, hogy nekem ez nem elég, ez és ez is mennyire érdekel, tanulhatnám azt, de ezt is akarom stb. 21 éves vagyok, de még mindig nem alakult ki bennem ez egyértelműen pedig hagytam is időt magamnak (érettségi után kihagytam egy évet, illetve most passzív féléven vagyok - mondjuk ennek más az oka), sokat gondolkozom ezen, sokat olvasok/nézek ezzel kapcsolatos tartalmakat, voltam egy coachnál az egyetemen, voltam csomó nyílt napon, próbálok több emberrel beszélgetni ennek kapcsán. Mégsem tudom, hogy mit szeretnék kezdeni magammal és folyamatosan ezen rágódom.

Ott van bennem, hogy pl. lehetnék tanár, lehetnék fordító vagy tolmács, lehetnék orvos, lehetnék újságíró, lehetnék gyógyszerész, lehetnék szociális munkás, de érdekelnek a művészettel kapcsolatos területek is pl. a formatervezés vagy a látványtervezés vagy textiltervezés. Szóval rengeteg egymástól teljesen különböző dolog, és még most sem soroltam fel mindent. Egy-két kapcsolódó területet még talán össze lehet egyeztetni, de ennyit és ennyire egymástól távol álló dolgot lehetetlen.


2021. márc. 10. 11:38
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!