Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meséltek a mérnöki tanulmányok...

Meséltek a mérnöki tanulmányokról?

Figyelt kérdés
Honnan tudtátok, hogy menni fog? Nagyon nehezen teljesíthető, ha nem vagy reál beállítottságú és nem tanultál emelt szinten matekot és fizikát?

2021. márc. 17. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtam, hogy menni fog-e. Vidéki nevesincs gimiből mentem BME-re, csak reménykedtem, hogy csúszva valamikor elvégzem. Sokat tanultam, de végül időben befejezem, úgy néz ki. Nem tanultam emelt matekot, fizikát egy kicsit, de végül abból is közepet tettem. Viszont én erősen reál beállítottságú vagyok, és eleinte kellett is, hogy olyan gyors tempóban felfogjam a matekot/mechanikát. Kevésbé reál érdeklődésűek gyorsan otthagyták.
2021. márc. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Nem bántásból kérdezem, de miért mennél mérnöki pályára, ha nem vagy reál beállítottságú?


Ahogy #1 is írja, nem lehetetlen, ha nem tanultál emelt matekot és fizikát, de mindenképpen nehezített pályán indulsz. Be lehet hozni, de elengedhetetlen a reál beállítottság, és azzal is rengeteg vér és veríték. Anélkül pedig esélytelen.


Tudom, csábítóak a magas fizetések, de ha nem érdekel és nem áll rá az agyad, akkor inkább válassz más irányt!

2021. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért műszaki végzettséggel sem kell feltétlenül számolni egész nap. Tervezési, kivitelezési dolgokon kívül pl: ott a sales. Minden műszaki területhez kapcsolódik. Elég egy rálátás a témára műszakilag és onnantól sokkal több múlik az egyénen.
2021. márc. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!