Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mi legyek. Ötlet?

Nem tudom mi legyek. Ötlet?

Figyelt kérdés

Szerdán le kell adnunk a fakultációs tárgyakat és nekem gőzöm sincs, mit válasszak. Vagyis a biosz emelten és a fölrajz középszinten gondolkozom, de semmi konkrét okból, egyszerűen csak ezek érdekelnek. Viszont attól félek, hogy ha később döntöm el, milyen szakon megyek tovább, esetleg kiderül, hogy más tárgyakra lett volna szükség. Ennek elkerülése végett szeretném már eldönteni, de hónapok óta nem ment és nagyon kétségbe vagyok esve.

A jelenlegi vírusos helyzet miatt pályaválasztási tanácsadóval sem tudtam beszélni, pedig ez volt az utolsó reményem.

Pár dolog, ami talán hasznos:

- nem vagyok jó matekból és fizikából sem, de igyekszem legalább a matekból felzárkózni.

- nyelvi suliban tanulok, 2 nyelvet (angol, német). elég jól mennek a nyelvek.

- érdekel a pszichológia, de nem tudnám elképzeli magam pszichológusként, szimplán csak az elmélet tetszik.

- az egészségügy teljesen kizárt, mert nem bírom a vért.


Az emberi erőforrásokon gondolkoztam, viszont egyik ismerősöm mesélte, hogy ott mindenhez érteni kell - legalább egy kicsit (pl.: bérezés stb.)

Illetve a nemzeti gazdálkodás ami tetszik, mivel a nyelvek alapvetően mennek, viszont ahogy olvastam közgáz végzettség kell hozzá. Aki esetleg jártas ebben, leírná, hogy milyen faktok és egyéb dolog szükséges ehhez?


Nagyon megköszönném, ha segítenétek, mert nagyon bepánikoltam. :(


18/L



2021. ápr. 5. 11:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Felvi.hu-n vannak tesztek, milyen szaka illik hozzám stb. Ezek kicsivel összetettebb tesztek, mint a blikkes es tarsai kvízek.


A vegen, ha jól emlékszem le is írja mivel foglalkozik az a szak, munka.


Szerintem a HR jó irány. Esetleg kereskedelmi, logisztika szakirány után olvass.

2021. ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ne izgulj ennyire ezen. Amikor a helyedben voltam én is azt gondoltam, hogy egy-egy ilyen döntés az egész életemet meghatározza, de minden szakma nagyon sokrétű és az is nagyon gyakori, hogy valaki nem a szakmájának megfelelő hagyományos munkakörben helyezkedik el. Tehát pl. ha pszichológus leszel a végzettségedet tekintve, akkor nem feltétlenül kell terápiát vállalnod. Nekem az vált be, hogy az aktuális lehetőségek közül mindig azt választom, amihez kedvem van, ami az elkövetkezendő pár évemet meghatározza. Nagyon fontos, hogy ne veszítsd el a motivációdat és az életkedvet. Kár lenne mondjuk évekig szívnod valamivel (pl. fizikával), azért mert valaki azt mondja, hogy majd 20 év múlva nagyon jól fogsz vele keresni. Válaszd azt a tárgyat, ami tetszik és jó vagy benne. Ha a matek problémás, akkor én közgázra nem mennék.
2021. ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor a nemzeti gazdálkodáshoz tuti, hogy közgáz kell? Nem tudom mit vehetnék fel faktnak, ha esetleg arra mennék. Konkrétan sehol sem írták le.:(
2021. ápr. 5. 11:57
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Nyugodtan mehetsz Nemzetközi gazdálkodásra. Vagy nem értem, hogy hogyan értetted azt, hogy "közgáz végzettség kell". Nem kell hozzá semmilyen közgáz ismeret, hogy jelentkezz egyetemre majd. Ott mindent az alapoktól tanítanak majd. Viszont azért mondom, hogy a közgazdasági szakokon van matek (de ha szorgalmas vagy, akkor nem lenne gond).

Ha ez lenne a cél, akkor én azt javasolnám, hogy angolból és/vagy németből jelentkezz faktra. Az egyikből pl emeltezel a másikból meg csinálsz egy középfokú nyelvvizsgát. És mellette (nem kell faktra járni) földrajzból vagy töriből vagy matekból vagy informatikából gyúrj rá, mert a 2 érettségi amit az egyetem kér azok ezek. Nyilván ezek közül csak 2 az amiből kötelező érettségizni(töri, matek), de szerintem egy infó középszintű érettségi nagyon könnyű.


És még annyit mondanék, hogy az egészségügy nem azt jelenti, hogy sebész leszel. Van olyan orvos, aki nem is foglalkozik emberekkel.

2021. ápr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
Itt megtalálod az érettségi követelményeket. Olyan faktot kell felvenned, ami felkészít a megfelelő érettségire: [link]
2021. ápr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
5-ös inkább felvi-t nézzen az a biztos informaáció, meg nem is csak a Corvinus létezik.
2021. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
4-es, az orvos részét milyen orvosra érted?
2021. ápr. 5. 12:19
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

pl gyógyszerész

De ilyen kutatói irányba is mehetsz egészségügyben, ahol egy laborban dolgozol.

2021. ápr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nézd meg néhány neked tetsző szak felvételi követelményeit, milyen tárgyból várnak emelt érettségit (felvi.hu-n megtalálod). Valószínűleg lesz némi átfedés.

Így, hogy nyelvi suliba jársz nyelvfaktra nincs szükséged, igaz? Hasznos, ha az egyikből felsőfokra, a másikból középfokra fel tudod hozni magad gimi végére.

Ne aggódj egyébként, még jövőre is válthatsz faktot, ha mégis másra lenne szükséged.

2021. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha nemzetközi gazdálkodás gondolsz, az valóban Közgazdasági szak, ott a felvételi tárgynak jó a földrajz, informatika, matematika, történelem, idegen nyelv. És nincs előírva miből teszel emeltet, tehát az emelte lehet teljesen más tárgyból, csak akkor nem kapsz plusz 50 pontot érte. Tehát ha ezt választod jó a földrajz fakultációk, de mellé emelt angol vagy történelem jobb, a plusz 50 pont miatt. A biológia teljesen felesleges.

Van még olyan, hogy nemzetközi tanulmányok, ez nem gazdasági szak, oda magyar, matek, töri, idegen nyelv választható, kötelezően egyikből emelt. Itt pl nem jó a földrajz.

A földrajot csak a gazdasági szak oknál fogadják el, meg ilyen földrajz tanár stb.

2021. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!