Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mi legyek. Ötlet?

Nem tudom mi legyek. Ötlet?

Figyelt kérdés

Szerdán le kell adnunk a fakultációs tárgyakat és nekem gőzöm sincs, mit válasszak. Vagyis a biosz emelten és a fölrajz középszinten gondolkozom, de semmi konkrét okból, egyszerűen csak ezek érdekelnek. Viszont attól félek, hogy ha később döntöm el, milyen szakon megyek tovább, esetleg kiderül, hogy más tárgyakra lett volna szükség. Ennek elkerülése végett szeretném már eldönteni, de hónapok óta nem ment és nagyon kétségbe vagyok esve.

A jelenlegi vírusos helyzet miatt pályaválasztási tanácsadóval sem tudtam beszélni, pedig ez volt az utolsó reményem.

Pár dolog, ami talán hasznos:

- nem vagyok jó matekból és fizikából sem, de igyekszem legalább a matekból felzárkózni.

- nyelvi suliban tanulok, 2 nyelvet (angol, német). elég jól mennek a nyelvek.

- érdekel a pszichológia, de nem tudnám elképzeli magam pszichológusként, szimplán csak az elmélet tetszik.

- az egészségügy teljesen kizárt, mert nem bírom a vért.


Az emberi erőforrásokon gondolkoztam, viszont egyik ismerősöm mesélte, hogy ott mindenhez érteni kell - legalább egy kicsit (pl.: bérezés stb.)

Illetve a nemzeti gazdálkodás ami tetszik, mivel a nyelvek alapvetően mennek, viszont ahogy olvastam közgáz végzettség kell hozzá. Aki esetleg jártas ebben, leírná, hogy milyen faktok és egyéb dolog szükséges ehhez?


Nagyon megköszönném, ha segítenétek, mert nagyon bepánikoltam. :(


18/L



2021. ápr. 5. 11:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Amúgy a felvi.hu-n tökéletesen le van írva minden Szaknál mit fogadnak el. Emberi erőforrásnál ugyanaz, mint nemzetközi gazdálkodás nál, földrajz, nyelv, történelem, matematika, informatika, ebből kell kettőt választani.


Ha csak a pszcihológia miatt szeretnéd a biológiát, de még nem vagy benne biztos, akkor ne tedd, pszichológiára jó az idegen nyelv, magyar, matek, töri.


Mint látszik a történelem Pl közös nevező, ha azt választod egyik lehetőséget se zárod ki. Emelt töri+földrajz vagy emelt töri+angol kombinációval jó eséllyel indulsz bármelyik mellett döntesz végül.

2021. ápr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
a töri emelten és az angol középszinten gondolkozom. De fel tudom venni az angolt középszintre? Mert az lesz a választott nyelvem már alapvetően érettségin és az már középszint. mert a fordított lehet könnyebben menne (angol emelt, töri közép), de nem tudom, hogy kötelező érettségitárgyat fel lehet-e venni faktra, ha már amúgy is kell. :/
2021. ápr. 5. 16:14
 13/17 anonim ***** válasza:
Fel lehet, persze, a magyart is fel lehet meg mindent. A kötelező érettségi tárgyakból a fakton készítenek fel az emelt érettségire.
2021. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Úgy értem jársz faktra belőle, nem baj hogy emeltre készítenek, attól te jelentkezhetsz közép érettségire, legalább jó sok % lesz. Plusz elmész nyelvvizsgázni belőle legalább.
2021. ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az Angolból szerintem megéri emeltezni, mivel az B2-es szintnek felel meg. Megkapod a +50 pontot és középfokú nyelvvizsgának is minősül. Pszichológia mesterre például 2 nyelvvizsga is kell, így mind a kettőt le lehet tudni ingyenesen (a másodikért még vissza lehet majd igényelni a vizsgadíjat).
2021. ápr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
én azt olvastam, hogy ha pl emelt angol érettségid van, de mellette van középszintű nyelvvizsgád is, ugyanabból a nyelvből, akkor csak az egyiket számítják az érettségiben többletpontnak.
2021. ápr. 8. 21:43
 17/17 anonim ***** válasza:
Persze,összesen így 50 + pontot kapsz, viszont ingyen megvan a nyelvvizsgád is, így a következőért (egy másik nyelvből) még lesz lehetőséged visszaigényelni a vizsgadíjat.
2021. ápr. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!