Lehetek még valaha orvos?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy korai még ezen gondolkodnom.


Szóval körülbelül tavaly nyáron kezdtem el gondolkodni azon, hogy szeretnék orvos lenni. Anyukám is egészségügyi dolgozó, régen sokszor mentem elé a kórházhoz, és mindig is tetszett a légkör.

Sokat olvastam ezekről, hogy milyen az orvosi, mennyit kell tanulni, tapasztalatokat, stb. Kicsit megijedtem, hogy ha kb. semmi szabadidőm nem lesz, akkor mikor fogok élni, és majd családot alapítani, szociális életét élni. És a magoláshoz se vagyok nagyon hozzá szokva, jó tanuló vagyok, 4.5 átlagom van, viszont őszintén szólva nem igazán szoktam otthon leülni, és tanulni. Dogák előtt általában átolvasom amit kell, és emlékezek, így vannak jó jegyeim. De amikor olyat kell megtanulnom ami tényleg érdekel, akkor azt is elég könnyen megtanulom. Szeptembertől megyek középiskolába, és akkor szerintem muszáj lesz hozzászoknom az otthoni tanuláshoz.


Szóval mivel "megijedtem" attól, hogy orvosi egyetemre jelentkezzek majd érettségi után, így nem biosz-kémia szakra jelentkeztem gimibe, hanem egészségügyi középiskolába (technikum, 5 éves) . És úgy terveztem, hogy onnan majd tovább tudok tanulni diplomás ápolóra, vagy valami ilyesmi szakra. Amibe szeptembertől fogok járni iskola, annak a PTE a fenntartója, és ha jól olvastam akkor elvileg ez pluszpont lehet jelentkezésnél (azt hiszem az orvosira pont nem, de nem biztos), de ebben nem vagyok biztos.

Eleve nem is tudom hogy egy ilyen iskolából nehezebb lenne bekerülni orvosira, azt olvastam itt gyakorin , hogy be lehet kerülni, csak sokkal nehezebb.


De nem tudom kiverni a fejemből az orvosis álmomat. Tudom, lehet elég furának/viccesnek tűnhet, hogy még el se kezdtem a középiskolát, de már azon gondolkodom mi lesz az érettségi után, de én ilyen vagyok, szeretek előre tervezni.

Ti mit tennétek a helyemben?



2021. máj. 5. 00:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

10:

Érintheti, ha egészségügyi szakon akar továbbtanulni, ahová nem kell két emelt érettségi.

Szerinted nem vagyok tisztában vele, amikor most felvételizek?

2021. máj. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
De ő orvosira akar menni
2021. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
És 2 emelttel kiváltotta a 100 pontot. Biztosan tisztában vagy, de a kérdező kimondottan az orvosit kérdezte és ott a verseny a megszerzett tudáson kívül másban nem segít. És biztos tisztában vagy vele, de nem az orvosis esetre válaszoltál
2021. máj. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%

Azt értem, csak alternatívának is lennie kell. A kérdésre nyilvánvaló a válasz, igen lehet még orvos a kérdezőből. Csupán nem kiforrott még ilyenkor a személyiség, nagyon ritka, ha valaki az első elhatározásához tartja magát. Számomra sokat adott a szakgimnázium, mert nagyon jó emberekkel voltam körülvéve, míg a menő gimikbe azok az ismerőseim jártak egytől-egyig, akiket nem annyira tartottam annak, de hát ez nagyon szubjektív.


Azt mondanám még így útravalónak, hogy a tanulást sosem lehet elég hamar elkezdeni. Lehet, hogy a szakközépben nem fogják olyan szinten tanítani, ahogy neked kell, ezt ismerd fel, járj tanárhoz/fakultációra majd másik suliba, vagy akár autodidakta módon is tanulhatsz. Például én most ebben a másfél évben többet tanultam, mint 12 év alatt összesen. Nekem egyedül megy jobban, mert nagyon másképp gondolkodtam és nem értettem a tanárok magyarázatát. Mindenki maga tudja mi válik be neki.


Sok sikert kívánok a továbbiakban!

2021. máj. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 6. 00:12
 16/21 anonim ***** válasza:
81%
Osztom a 14-es válaszát. Én földrajzból voltam így, mikor rendes érettségiztem 2017-ben, azt se tudtam, ki vagyok, nagy nehezen sikerült összehozni egy 46%-ot középszinten. Aztán tavaly döntöttem egy nagyot februárban, hogy jelentkezem ugyancsak földrajzból, de emelt szinten, valamikor április végén vettem rá magam a tanulásra, be is voltam rezelve rendesen, az érettségiről is elég vegyes érzelmekkel jöttem ki, aztán júniusban jön a tanúsítvány, 54%-os jó eredménnyel, úgy, hogy a háttértudásom a nullával volt egyenlő. Aztán elmentem utána ősszel történelemből is, középszinten egy szakközépbe, ott is kellemes csalódás ért, az idegen tanár sokkal segítőkészebb volt, mint anno a gimibe a sajátom. Szóval szerintem többet ér az, hogy az embernek az alapoknál legalább legyen sikerélménye, s szerintem ezt egy szakgimibe jobban megkapja az ember, gimibe sajnos mindegyik tanárnak a saját tantárgya a fontos, s ez bizony a fontos 2 tárgy rovására mehet. Én biztos nem váltanék sulit.
2021. máj. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát,ha valaki tudja már 8.-ba,hoyg orvos szeretne lenni,az gimibe megy,mivel ottt lehet egyből leérettségizni bioszból és kémiából/fizikból és sokkal jobb alapot is ad az egyetmre.


Esti iskolában nem valami minőségi az oktatás és ezzel nem akarok semmit sem fikázni,de ott emeltre nemigen készítenek fel.

2021. máj. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%

Ha az iskolában fel tudnak készíteni az emelt érettségikre, vagy máshogyan fel tudsz siman lehetsz, a lényeg hogy meg legyenek a pontjaid.



Egyébként én is hallottam olyat, hogy ha az egyetem "iskolájába" jársz lesz valami előny ha oda jelentkezel. De ezekszerint nem jgaz.

2021. máj. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

17- igen, sajnos szerintem is jobb lett volna egy biosz-kémia szakos gimi. Így utólag már picit bánom, hogy nem oda jelentkeztem, de megpróbálok középsuliban nagyon tanulni és nem adom fel az álmom


18- megnéztem (újra) a leendő iskolám bemutatkozó videóját, és abban azt mondták hogy szakirányú továbbtanulás esetén többletpontra jogosult a diák. De ha jól értettem ez bármelyik technikumon elvégzett szakmára igaz, szóval mindegy hogy gyakorló iskola-e, én így értettem

Ha orvosi szakra fogok majd jelentkezni akkor engem nem érint

2021. máj. 8. 00:48
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként most milyen szakra is szeretnél menni?😅
2021. máj. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!