Lehetek még valaha orvos?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy korai még ezen gondolkodnom.


Szóval körülbelül tavaly nyáron kezdtem el gondolkodni azon, hogy szeretnék orvos lenni. Anyukám is egészségügyi dolgozó, régen sokszor mentem elé a kórházhoz, és mindig is tetszett a légkör.

Sokat olvastam ezekről, hogy milyen az orvosi, mennyit kell tanulni, tapasztalatokat, stb. Kicsit megijedtem, hogy ha kb. semmi szabadidőm nem lesz, akkor mikor fogok élni, és majd családot alapítani, szociális életét élni. És a magoláshoz se vagyok nagyon hozzá szokva, jó tanuló vagyok, 4.5 átlagom van, viszont őszintén szólva nem igazán szoktam otthon leülni, és tanulni. Dogák előtt általában átolvasom amit kell, és emlékezek, így vannak jó jegyeim. De amikor olyat kell megtanulnom ami tényleg érdekel, akkor azt is elég könnyen megtanulom. Szeptembertől megyek középiskolába, és akkor szerintem muszáj lesz hozzászoknom az otthoni tanuláshoz.


Szóval mivel "megijedtem" attól, hogy orvosi egyetemre jelentkezzek majd érettségi után, így nem biosz-kémia szakra jelentkeztem gimibe, hanem egészségügyi középiskolába (technikum, 5 éves) . És úgy terveztem, hogy onnan majd tovább tudok tanulni diplomás ápolóra, vagy valami ilyesmi szakra. Amibe szeptembertől fogok járni iskola, annak a PTE a fenntartója, és ha jól olvastam akkor elvileg ez pluszpont lehet jelentkezésnél (azt hiszem az orvosira pont nem, de nem biztos), de ebben nem vagyok biztos.

Eleve nem is tudom hogy egy ilyen iskolából nehezebb lenne bekerülni orvosira, azt olvastam itt gyakorin , hogy be lehet kerülni, csak sokkal nehezebb.


De nem tudom kiverni a fejemből az orvosis álmomat. Tudom, lehet elég furának/viccesnek tűnhet, hogy még el se kezdtem a középiskolát, de már azon gondolkodom mi lesz az érettségi után, de én ilyen vagyok, szeretek előre tervezni.

Ti mit tennétek a helyemben?



2021. máj. 5. 00:59
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Én egyébként úgy tudom,hogy csak azokból a tantárgyakból lehet érettségizni,amit legalább 2 évig tanultál.


Gondolom a te iskoládban 9. osztályban van egy komlex természettudományi tantárgy,aztán utána biológia,nem?


Biológiából akkor emeltem leérettségizel,ha ezt elvégzed,aztán estin pedig lerakod a kémia/fizika emeltet is.


DE!Arra nagyon készülj fel,hogy estin még jobban oda kell tenned magadat a tanulásnak,mert ott csak ledarálják az anyagot és a tanár megy is a dolgára.

2021. máj. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!