Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközépiskolából az orvosi...

Szakközépiskolából az orvosi egyegyemre?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm egy egészségügyi szakközépiskolába szeretne menni továbbtanulni.

Ezután pedig orvosira menne.


Én viszont úgy tudom,hogy technikumból (asszem így hívják már) elég nehéz orvosira menni,mivel nem tanítanak biológiát és kémiát/fiziká együtt,hanem csak asszem biológiát.


Tényleg technikumból lehet menni majd orvosi egyetemre?



2021. máj. 8. 08:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha le érettségizik valahol akkor igen, mehet egyetemre.
2021. máj. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Jogi akadálya nincsen, mert érettségije lesz. Azt viszont jó, ha tudatosítja magában az ismerősöd, hogy az orvosin elég nagy verseny folyik a helyekért, és azokkal kell megküzdenie, akik erős gimnáziumokban nagyon jó alapokat kaptak. Így sem lehetetlen (vannak orvostanhallgatók, akik eü. szakközépből jöttek), de nehezebb.
2021. máj. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
Nem egy embert ismerek, aki nem gimiből ment orvosira. Sőt, mind el is végezte
2021. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Onnan nehezebb, de nem feltétlenül bejutni, hanem ott bentmaradni. Egy jó gimnáziumban kapná meg a megfelelő biosz és kémia alapokat.
2021. máj. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

És az érettségi?

Tudtommal csak egy természettudományos tantárgyat oktatnak a technikumokban,orvosira viszont biosz ÉS kémia vagy fizika érettségi kell.


Akkor az 5 éves technikum után még 2 év esti iskola kell,nem?

2021. máj. 8. 11:16
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól még érettségizhet, hogy az adott tantárgyat nem oktatják az ő iskolájában. Majd jár magántanárhoz vagy tanfolyamra a suli mellett.
2021. máj. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom hányadikos/hány éves az ismerősöd, de ha már most tudja hogy orvos akar lenni és még nem késő, szerintem győzd meg, hogy inkább gimnáziumba tanuljon tovább, ahol van biosz és kémia/fizika.

Persze technikumból is lehet orvosira menni, de mint írták, sokkal nehezebb, mivel nincsenek rendesen tanítva a term.tudományos tárgyak, amik kellenek a felvételihez, illetve a különböző gyakorlatok meg szakmai tárgyak mellett nehéz menedzselni a külön biosz és kémia felkészülést, arról nem is beszélve, hogy ezekből a tárgyakból nem két fillérbe kerül magánórára járni.

2021. máj. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

#4 bent maradáshoz sok köze nincs

Nem lehetetlen bekerülni, de nehezebb. Az borítékolható, hogy magántanárra szükség lesz.

Én egészségügyi szakközépbe jártam, még az "átalakítás" előtt (értsd: mi csak érettségit kaptunk), ettől függetlenül sikerült bekerülnöm (és bent is maradni..), de én kémiából magántanárhoz jártam. A számításokból (szerintem) egyedül nem lehet felkészülni, biológiára igen.

2021. máj. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát én úgy tudtam,hogy érettségit csak abból lehet tenni,amit 2 évig tanítpttak,de akkor ennek is utánajárok.
2021. máj. 9. 13:04
 10/20 anonim válasza:
85%

Szia!

Én egy közgazdasági középsuli után jöttem az orvosira. Akadálya nincs, viszont nekem ki kellett hagynom 1 evet az érettségire után és magán tanárral felkészülni az alatt az emelt biosz és kémia érettségire.

Utánna felveteli siker után már senkit nem érdekel ki honnan jött.

Hajrá

Ha kérdésed van írj nyugodtan

2021. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!