Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközépiskolából az orvosi...

Szakközépiskolából az orvosi egyegyemre?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm egy egészségügyi szakközépiskolába szeretne menni továbbtanulni.

Ezután pedig orvosira menne.


Én viszont úgy tudom,hogy technikumból (asszem így hívják már) elég nehéz orvosira menni,mivel nem tanítanak biológiát és kémiát/fiziká együtt,hanem csak asszem biológiát.


Tényleg technikumból lehet menni majd orvosi egyetemre?



2021. máj. 8. 08:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

Érettségit akkor tehetsz, ha rendelkezel befejezett középiskolai tanulmányokkal (= bizonyítványodban benne van, hogy érettségire bocsájtható, le vagy zárva a tárgyakból stb.).

Szakmai (ágazati) érettségit akkor tehetsz, ha szakközépiskolában / technikumban vagy akárhogy hívják ma már az adott szakra jártál (tehát egy gimnazista NEM tehet).

A 2 évig tanított dolog a felvételi pontszámításnál van, ott csak olyan természettudományi tárgyat jelölhetsz meg, amit minimum 2 éven keresztül tanultál a középiskolában.

Sehonnan "nem nehéz" orvosira menni, ha megvan a kellő szorgalom, akarat, tudás. Amit meg lehet szerezni önálló felkészüléssel, magántanárral is, kinek mi fekszik jobban, kinek mire van szüksége. (Azért a "nem nehéz" azért van idézőjelben, mert orvosira azért nem a legkönnyebb bekerülni, jócskán vannak, akiknek többedjére sikerül.)

Nem igazán válasz a kérdésedre, de hátha segít valamit.

2021. máj. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Tehát nem muszáj akkor 2 évig tanulni pl. kémiát a kémia érettségihez?
2021. máj. 10. 15:32
 13/20 A kérdező kommentje:

Én ezt találtam:"A tanulói jogviszony

ideje alatt

bármelyik tantárgyat lehet választani, amit az iskolában tanult a tanuló

(az egy évig heti egy órában tanult tantárgyat is, de a vizsgakövetelményeket

így nehéz elsajátítani!)

lehet olyan tantárgyat is választani, amely szerepel az iskola helyi

tantervében, de az adott tagozaton nem tanítanak, ekkor azonban osztályozó

vizsgát kell tennie a tanulónak az adott tantárgyból

olyan tantárgyat is lehet választani, amit a tanuló saját iskolájában nem

tanítanak, de ilyen esetben vendégtanulóként más iskolában osztályozó

vizsgát kell tennie a tanulónak

A rendes érettségi

vizsga letétele után

bármelyik érettségi tantárgyból lehet érettségi vizsgát tenni, abból is, amit a

középiskolában nem tanult a tanuló, de vizsgadíjat kell érte fizetni"


[link]


Tehát akkor jogilag ennek semmi akadálya nincsen,csak technikai.


Tehát ha valaki abszolút nem tanult kémiát,az attól még érettségizhet,csak osztályozó vizsgát kell tenni.

Csak ez szerintem így nehezbb.

2021. máj. 10. 15:49
 14/20 anonim ***** válasza:

Igen, ezt a másik kérdésednél meg is írtuk.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

Viszonylag sokan érettségiznek felnőtt fejjel is, időnként akár olyan tárgyakból, amiket nem tanultak korábban. Meg lehet oldani, ha igazán akarja az ember, bár könnyen lehet, hogy kelleni fog a külön tanár.

2021. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Értem,és mondjuk felnőttként,érettségivel lehet még másból is pluszban érettségizni?

Tehát mondjuk valaki 20 éves,van érettségije,de fizikából is le szeretné tenni az érettségit.


Azt már minden követelmény nélkül megteheti?

2021. máj. 10. 16:02
 16/20 anonim ***** válasza:
Így van, azt minden követelmény nélkül megteheti, csak vizsgadíjat kell érte fizetni. (Az éven az emelt érettségi esetében ez negyvenvalahány ezer forint volt.)
2021. máj. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
De az iskola nem készíti fel,ugye?
2021. máj. 10. 18:16
 18/20 anonim ***** válasza:
Miért készítene fel az iskola egy akárhány éves felnőtt embert, aki nem is a tanulójuk? Néhány helyen szerveznek érettségi felkészítőt, amire bárki járhat, bár ott általában nem egy iskola a szervező, hanem valamilyen más szervezet. Plusz a magántanár is egy opció, gimisek is nagyon sokan járnak.
2021. máj. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van olyan ismerősöm, aki szakközépiskolába járt egy teljesen más szakirányban, majd úgy döntött orvos lesz, kihagyott érettségi után egy évet, magántanárhoz járt, sokat tanult, letette a megfelelő érettségiket és jelenleg az orvosira jár. Szóval nem lehetetlen.
2021. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
55%

"Tehát ha valaki abszolút nem tanult kémiát,az attól még érettségizhet,csak osztályozó vizsgát kell tenni.


Csak ez szerintem így nehezbb."


Nem hinném, hogy nehezebb lenne, hisz ha valaki felkészül az emelt érettségire, akkor az osztályozót simán megcsinálja, hiszen az közép szintű (tudtommal).

2021. máj. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!