Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Próbáljam meg mégegyszer az...

Próbáljam meg mégegyszer az orvosit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tavaly voltam 12.-es és idén kihagytam egy évet, hogy felvételizzek az orvosira. (1. próbálkozás). 402 pontom lett, így valószínű a vidékiekre sem csúszok be. Beírtam még a gyógyszerész szakot, de én orvos akarok lenni.

Tudom, hogy nem késő elkezdeni 21 évesen sem, de olyan csalódott vagyok, hogy csak pazarolom az éveket.

Szerintetek adjak neki egy második esélyt?

Szívem szerint adnék, mert nem érzem azt, hogy én ebbe beleadtam mindent, hogy sikerüljön, és tudnék többet tenni. Igazából a bioszom nagyon jó lett, inkább a kémiát szúrtam el, azon kellene javítanom.

Félek, hogy egy életre megbánnám, hogy nem küzdöttem.

Valaki hasonló eset?



2021. jún. 23. 16:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%

"Valaki hasonló eset?"


Például Zacher Gábor, aki harmadjára nyert felvételt a Semmelweisre. Szerintem nem gond, ha mindent beleadsz és megpróbálod még egyszer. Keress esetleg egy magántanárt, és egy év alatt még akár 90% fölé is tudod tornázni a kémiát. Arra viszont előre figyelmeztetlek, hogy ha bejutsz, akkor már az első félévben is többet kell majd tanulnod, mint amennyi a két emelt szintű érettségi anyaga volt. Gondold át, dönts okosan!

2021. jún. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem az orvosos sorozatok miatt akarsz orvosira menni, akkor próbáld meg mégegyszer.
2021. jún. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg mindenképp!

Szerintem még van remény, hátha elég lesz az éven

2021. jún. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor javíts! Ismerek olyat, aki két orvosi képzést is elkezdett, de egyik sem az volt, amire eredetileg szeretett volna bejutni. Nem jött be neki egyik szak sem, de közben bejárt, tanult és javított az érettségijén is. Harmadjára sikerült bejutnia a képzésre és el is végezte. Úgy hallottam iszonyatos sz.pás volt végig csinálni, de nem merem elmondani, hogy mennyit keres most és milyen pozícióba lesz pár éven belül.
2021. jún. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Javíts szerintem is, nem szégyen ez, nekem is másodjára lett 470 pontom, elsőnek nagyon elrontottam mindent, főleg a kémiát én is. Készülj még egy évet, és próbáld meg ismét, biztosan sikerülni fog!
2021. jún. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, nagyon sokat jelent! :)
2021. jún. 23. 19:38
 7/31 anonim ***** válasza:
90%
Miért lettem lepontozva egy tök jogos hozzászólással?
2021. jún. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%
ismerősömet a 6.!! próbálkozásra vették fel és elvégezte.
2021. jún. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy nagyon szorgalmas es kifejezzetten okos ( tehat nem csak magolni tudo) osztalytarsam is ketszer probalkozott mire bejutott, ma mar szakorvos. Van ilyen. Ha ugy erzed menni fog a kepzes probald meg
2021. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
32%
én a gyógyszerészetit javasolnám, csodálatosan szép szakma :)
2021. jún. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!