Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Próbáljam meg mégegyszer az...

Próbáljam meg mégegyszer az orvosit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tavaly voltam 12.-es és idén kihagytam egy évet, hogy felvételizzek az orvosira. (1. próbálkozás). 402 pontom lett, így valószínű a vidékiekre sem csúszok be. Beírtam még a gyógyszerész szakot, de én orvos akarok lenni.

Tudom, hogy nem késő elkezdeni 21 évesen sem, de olyan csalódott vagyok, hogy csak pazarolom az éveket.

Szerintetek adjak neki egy második esélyt?

Szívem szerint adnék, mert nem érzem azt, hogy én ebbe beleadtam mindent, hogy sikerüljön, és tudnék többet tenni. Igazából a bioszom nagyon jó lett, inkább a kémiát szúrtam el, azon kellene javítanom.

Félek, hogy egy életre megbánnám, hogy nem küzdöttem.

Valaki hasonló eset?



2021. jún. 23. 16:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
83%

Egyik rokonom negyedjére jutott be az orvosira, elvégezte, azóta már praktizáló doki.

Én azt mondom, hogy most hallgass a szívedre!

2021. jún. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Ha orvos szeretnél lenni, akkor KÜZDJ, PRÓBÁLKOZZ és MENNI FOG! Lehet, még ezzel a ponttal is meglesz valamelyik orvosi, de ha nem, akkor se búsulj, mert így legalább a fiatalságod nyert plusz egy évet, amikor kitombolhatod magad, megismerheted önmagad, felkészülhetsz a jövőbeli nehézségekre.

Tegyél fel magadnak kérdéseket:

- 10-20 év múlva hol szeretnél lenni?

- Boldog lennél gyógyszerészként, tudván, hogy álmod az orvoslás?

- Valóban pazarolnád az időt az egyetem megkezdéséig? Miből gondolod, hogy egyetem alatt nem repülne ki az ablakon az időd és a fiatalságod?


Minden relatív és nap végén csak az fog számítani, hogy neked a szíved mélyén mi az érték és hogy érzed magad. Ezt rajtad kívül senki más meg nem mondhatja. Az nem kérdés, hogy felvételt nyersz, ha belefekteted a tőled telhető legtöbbet.


Jelenleg harmadéves orvostanhallgató vagyok és úgy érzem, a legszebb éveimet elpazaroltam. Egyszerre akartam mindent; pezsgő szociális életet, kimagaslóan teljesíteni iskolában, jól érezni magam és végül semmit se sikerült úgy igazán megvalósítanom a céljaim közül. Talán ha egy évet hagytam volna magamnak, hogy csakúgy legyek és megismerjem önmagamat, kiegyensúlyozottabban, érettebben kezdhettem volna az egyetemet. Nem panaszkodom, csak ez is egy perspektíva.

Semmi sincs veszve és sok sikert kívánok a továbbiakban!

2021. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
73%

Tavaly ezzel az eredménnyel mindhárom vidéki orvosi meglett volna. Meg én úgy gondolom, hogy csak nem fog olyan vészesen növekedni a ponthatár, szóval ne add fel a reményt (azért emelt kémiáról van szó)

Meg mellesleg, nem ritka az, ha valakit nem első próbálkozásra vesznek fel orvosira, nem egyedi eset.

A gytk-t most hagyd, ha orvos akarsz lenni, akkor küzdj érte. Meg amúgy is a gytk “csak” 5 év, és utána nincs plusz 5 évnyi rezidensképzés és szakosodás, mint orvosin, szóval azt “ráér” elkezdeni, ha esetleg a második próbálkozásnál feladod az orvosit.

Meg szerintem a DOTE meglehet, oda jelentkeztek a legkevesebben ;)

2021. jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
84%
Én azt mondanám, hogy próbáld újra, szerintem 3. próbálkozás után érdemes jól átgondolni, hogy menne-e... persze ez csak az én véleményem, 1 napon múlik nagyon sok dolog az érettséginél.
2021. júl. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
70%
Ne lógasd az orrod. Egyrészt még simán lehet, hogy bent vagy, másrészt ha nem sikerült, az nem jelent semmit. Egy kedves barátom, aki tényleg a csoport esze volt végig a 6 év alatt, szintén második körben jutott be az egyetemre.
2021. júl. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat még egyszer, ment mindenkinek a zöld . :) (Nem értem, miért lettetek lepontozva.., valaki szerint nagyon gyógyszerésznek kellene lennem..:D)
2021. júl. 5. 15:14
 27/31 anonim ***** válasza:
83%
Ja, én vagyok a gyógyszerészhallgató, de nem pontoztam le senkit, sok sikert kívánok!
2021. júl. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
86%
#24-es vagyok. Nekem gimisként anno medikusok mondták, hogy (többek között) orvosi az az egyetem, ahová nem szégyen többedszerre bekerülni. odabennt határozd el, érdeklődj, tapasztalj. Sok sikert!
2021. júl. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Szia végül mi lett? Nem sok kellett volna a DOTE-hez.
2021. aug. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Szia! :) Igen, lecsúsztam pár ponttal sajnos, de újra próbálom. Nem adom fel. :)
2021. aug. 28. 13:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!