Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Próbáljam meg mégegyszer az...

Próbáljam meg mégegyszer az orvosit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tavaly voltam 12.-es és idén kihagytam egy évet, hogy felvételizzek az orvosira. (1. próbálkozás). 402 pontom lett, így valószínű a vidékiekre sem csúszok be. Beírtam még a gyógyszerész szakot, de én orvos akarok lenni.

Tudom, hogy nem késő elkezdeni 21 évesen sem, de olyan csalódott vagyok, hogy csak pazarolom az éveket.

Szerintetek adjak neki egy második esélyt?

Szívem szerint adnék, mert nem érzem azt, hogy én ebbe beleadtam mindent, hogy sikerüljön, és tudnék többet tenni. Igazából a bioszom nagyon jó lett, inkább a kémiát szúrtam el, azon kellene javítanom.

Félek, hogy egy életre megbánnám, hogy nem küzdöttem.

Valaki hasonló eset?



2021. jún. 23. 16:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%

Hiába szép szakma, ha orvos akar lenni, nem lenne boldog vagy mindig ott motoszkálna az a bizonyos “mi lett volna”.

Talán nem lesz népszerű a véleményem, de én a helyedben párhuzamosan felvételiznék még egyszer és közben elkezdenék valamit. Nem muszáj egyetemet, sőt, lehet OKJ is, bár ez már nem tudom, hogy van, de régen voltak pont 10-12 hónapos képzések és pl. vegyész meg hasonló kategóriában is indultak képzések. Alternatívaként alapszak helyett 2 éves foszk-ot is megjelölhetsz, az egészségügyben csak egy ilyen van: orvosi laboratóriumi analatikus.

2021. jún. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
6%
Miért is? 2 évfolyamtársam is otthagytaaz orvosit, pedig egész 4 éven át hangoztatták, hogy ők orvosok akarnak lenni, tönkrette a lelkivilágukat az egész... Az egyikük átment gyógytornászra, s most boldog. Nem biztos, hogy inkább a népszerűség miatt akarsz orvos lenni? Biztosan tudod mivel jár ez?
2021. jún. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, akit 4. próbálkozásra vettek fel, de olyanról is hallottam, akit 6. próbálkozásra.

Szerintem a bejutás, a többszöri próbálkozás a Te kitartásodtól függ, lehetőségiedhez mérten.

Ha orvosi a célod és tényleg, csakis kizárólag oda szeretnél járni, én nem kezdenék bele más tanfolyamba mert nagyon sok energiát elvesz és végül nem abban a munkakörben fogsz elhelyezkedni, max gyakorlati előnyt jelentene. Elég nagy kihívás a kémia emeltre való felkészülés, de gondolj arra, hogy neked már csak ezen kell javítani, ha a biosz jól sikerült!

Amúgy tavaly bejutottál volna ezzel a ponttal Debrecenbe.

2021. jún. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

12-es, köszönöm a jó tanácsot, igen, tényleg nem tudom, hogy mi várhat rám. Talán sok lemondás, álmatlan éjszakák, stressz stb. Egyelőre ennyit tudok.Egyébként szerintem mindenki akkor tudja ezt meg, amikor a saját bőrén tapasztalja. Persze a népszerűség miatt,hogyne,állandó munkahelyem van jelenleg mellette, éjszakáztam rengeteget, hogy jól sikerüljön az érettségi. Sajnos nem így lett. Orvos akarok lenni, másképp nem akarnám újra próbálni, hanem feladnám egyből.

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

2021. jún. 24. 10:02
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Nézd nem te vagy az első és nem is az utolsó, hogy sajnos elsőre nem úgy történnek dolgok ahogy eltervezte az ember. Ez tudom nem vígasztal. De próbáld meg úgy felfogni, hogy minden okkal történik.

Ha ez az álmod akkor próbáld meg másodjára, sőt harmadjára is! Nem szégyen ha valaki később jut be egyetemre.

Pihenj a nyáron aztán ülj neki megint tanul! Én azt tanácsolom ha megtehetitek akkor ne tanulj mást vagy dolgozz hanem csak erre készülj! Hidd el a kemény munka meghozza gyümölcsét.

Kb egy éved van, hogy felkészülj. Akár az egyiket megcsinálhatod ősszel, hogy kevesebb stressz legyen a tavaszi érettségikor.

De mint mondtam, szerintem ezt még ne temesd el. Tavaly ennyi ponttal Debrecenbe bekerültél volna, megvan most is az esélyed. Nem mondom, hogy biztos bent vagy de van rá sanszod.

Kb 3 hét is kiderül.

Ne stresszelj és fel a fejjel :)

2021. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
36%

Ha teheted, ne fogadd meg azt a tanácsot, hogy nem csinálsz semmit és egy évig csak ezzel foglalkozol.

Egyrészt, idegileg ki fogsz készülni, másrészt utólag elpocsékolt évnek fogod tekinteni, akár bekerülsz, akár nem. Kell valami impulzus, kell valami más is, nem lehet egy évig csak otthon érettségire készülni, mintha megállna a világ.

És én jó szándékból írom ezt, tapasztalatból, mert én ugyanezt csináltam és azt hittem, milyen jó lesz. Az más kérdés, hogy bekerültem, de szinte rögtön jött a COVID, amikor meg viszont tényleg megállt a világ, pedig akkor már nagyon nem akartam otthon maradni és ez megtanított arra, hogy nagyon nagy luxus egy évig csupán 2 érettségi tárgyon rágódni.

2021. jún. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
62%
Hát ha úgy érzed csinálnod kell,mert ezt akarod akkor próbálgasad.Ha most nem lenne meg és feladnád?lesz benned megbánás ami végig követi az életünket.Csak még annyi,hogy dolgozhatsz is mellette,hogy ne a pénz legyen az akadályod
2021. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem állj pozitívan a dolgokhoz, még lehet esélyed.

Ahogy fentebb is írták, tavaly Debrecenben 399 volt a ponthatár, Pécsen és Szegeden 402.

Nem biztos, hogy erről is lecsúszol, de ez 3-4 hét múlva derül majd ki.

Egyébként engem sem vettek fel elsőre az egyetemre, igaz nem orvosi, hanem dietetikus, de én is két évet pazaroltam el, szeptemberben fogok kezdeni, 22 évesen.. de nem bánom, valamiért ennek így kellett lennie.

Szóval fel a fejjel, maradj pozitív, és ha nem sikerülne se add fel, ne érd be kevesebbel, hanem azért harcolj, amit igazán szeretnél! Tanulni sohasem késő!

2021. jún. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
71%

Vannak olyan ismerőseim, akik elkezdték a gyógyszerészetit, mivel orvosira nem jutottak be. Szerintem akár az is egy megoldás lehet, ha nem sikerülne az orvosi egyből. Az ott szerzett kémia tudást a következő emelt érettségire jól tudod majd hasznosítani.

Másrészt legalább közösségben lennél, ismerkednél az egyetemi élettel, az is lehet, hogy végül megtetszene a gyógyszerészeti. Harmadrészt, ha végül mégsem jönne össze az orvosi, ott lenne egy képzés, amit már elkezdtél, így nem ,,pocsékolnál” el éveket.

Drukkolok, hogy felvegyenek! 😊

2021. jún. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
89%
Utolsónak, igen nekem is az évfolyamtársam,ő ott is maradt, mert megtetszett a gyógyszerészeti jövőre végzünk:)) Igazábl én úgy voltamvele,hogy mindenképp orvosira akarok menni, elmentem nyíltnapra, s nekem nagyon nem azt nyújtotta ez az egész amire számítottam, úgyhogy vgül csak a gytk-t írtam be, s nagyon nem bántam meg, sőt!:))
2021. jún. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!