Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkezhetek egyetemre?...

Jelentkezhetek egyetemre? vagy mégse? hogyvan ez?

Figyelt kérdés
Lassan 10 éve, hogy elvégeztem a középsulit és annak idején 16-17-18 éves fejjel nem vettem komolyan a tanulást. Ennek eredményeképp nincsenek fényes jegyeim az érettségibe és a bizonyítványba. Pontokban konkrétan nem érem el a minimumot se.. Ma már máshogy gondolokozok, és fűt a tanulás vágya. Szeretnék jelentkezni pótfelvételin egy bsc szakra önköltségesen, de még ha lenne is hely a pontjaim miatt nemhiszem hogy felvennének akár fizetek akár nem. Meg lehet oldani valahogy ezt a helyzetet? Anélkül hogy 5tárgybol emeltszintü érettségit teszek?

2021. júl. 26. 20:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
#7, de a 280 pontnak többlet pontok nélkül kell meglennie. Tehát minimum 70%ra kell megírni a vizsgákat. Szerencse, hogy a természetvédelmi mérnökire nincs magas ponthatár általában.
2021. júl. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%

#7 vagyok

Ez így önmagában nem igaz, amit írsz. Az emelt szintű érettségiért, nyelvvizsgáért valamint szakképesítésért járó pluszponttal együtt is el lehet érni a minimum ponthatárt, viszont egyéb eredményekért (pl. sport verseny) járó többletpontok nélkül.

2021. júl. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
92%

Ha az adott képzés indul keresztfélévben (ritka, de lehet, a te választottadnál így van), akkor az őszi érettségi időszakban letéve a vizsgákat akár februárban is kezdhetsz.


Egy emelt érettségi viszont nem sétagalopp, így azt javaslom, készülj fel és jelentkezz a tavaszi vizsgaidőszakra, ha pedig jól sikerül (ha felkészülsz, miért ne sikerülne jól?), akkor jövő szeptemberben tudsz kezdeni.

2021. júl. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

11# Nem.

-----------------

"egy földraj illetve egy angol emeltet meg tudnék csinálni szerintem"

Akkor szerencséd van, nem kell nagyon törni magad, idei ponthatár 280 volt minden helyen ahol indították a természetvédelmi mérnöki szakot államilag támogatottan.


Arra figyelj, ha nincs angolból nyelvvizsgát, akkor minimum 60% érj el az emelten, mert akkor kapsz egy b2 nyelvvizsgát.


Pénzileg az emelt angol idén 42ezer volt, de ez visszaigényelheted, amennyiben ez az első nyelvvizsgád (és persze meg van a 60%).

Középszintű érettségi olcsóbb 25ezer, de ezt nem igényelheted vissza.

2021. júl. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha fűt a tanulás vágy, akkor kezdd kiélni az emelt érettségire készüléssel.. 🙂 Ez egy jó bevezető legalább. Nekem már van egy diplomám, de szeretnék egy jogász végzettséget is mellé. 2004-ben érettségiztem, így nekem szerencsére adott a lehetőség szakmai felvételi vizsgára is, ami óriási könnyebbség, de így is tanulnom kell a történelmet. Diplomával kizárólag költségtérítésesre vennének fel, de mindenképpen állami finanszírozást akarok. Már most napi szinten 2-3 órát tanulok munka mellett, plusz beszereztem a római jog tankönyvet. A szakmai vizsga/emelt érettségi jó előszűrő. Ha nem sikerül megugrani, akkor kár is belekezdeni. Engem motivál, hogy ne öljek bele 3-3,5 millió forintot 5 év alatt. 😀
2021. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!