Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra menjek át /mi...

Milyen szakra menjek át /mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés
Tavaly elkezdtem egy mérnöki szakot, viszont az egész dolog nagyon távol áll tőlem. Már fél év után ott szerettem volna hagyni, viszont sem a tanárok, sem a szüleim nem engedték meg nekem, így lehúztam még egy félévet. 3 vizsgám maradt el mivel egyeltalán nem tartottam magam alkalmasnak hogy bemenjek és megpróbáljam. Még van kb egy hónapom hogy eldöntsem hogy is tovább de egyszerűen döntésképtelen vagyok. Ha arra gondolok hogy maradjak ezen a szakon, rosszul vagyok és tényleg csak menekülni szeretnék, viszont az a baj nincs más ötletem. Szerintetek mit kéne válasszak ahol nem ennyire megterhelő a matek meg a kémia, illetve érdemes elvégezni?

2021. aug. 8. 14:04
 1/2 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Ez nehéz döntés. Még most tudsz jelentkezni éjfélig pótfelvételin olyan szakra ami államilag támogatott és még van hely.

Ha ennyire stresszelsz rajta pihenés VAGY otthagyás az amit meg kell tenni. Beszélj a szüleiddel. Ha végzel egy szakot nem biztos, hogy 40 évig abban fogsz dolgozni, simán elképzelhető, hogy majd mást fogsz csinálni.

Vegyészmérnöknek vagy élelmiszeripari mérnöknek tanulsz, hogy sok a matek és a kémia?

Valamilyen közgáz képzés nem tetszik?

2021. aug. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van egyáltalán bármi hobbit?

A diákhitelt is neked kell majd visszafizetni, ha romlik a teljesítményet az államihelyről átsorolva nem a szüleit és a tanárait.

2021. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!