Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Szóval szeptembertől fogom kezdeni az ápolói képzést de nem egyetemen hanem egy ilyen technikumi képzés keretein belül, 3 éves képzés. Sajnos elég későn esett le a tantusz hogy jó lenne fősulira menni de már nem volt annyi időm hogy mimdent meg tudtam volna csinálni. Így középszintem érettségiztem mindenből illetve nyelvvizsgám sincs. Úgy gondoltam hogy elvégzem ezt 3 év alatt majd utána miután már dolgozom, fősulin estin elvégezni ugyan úgy az ápolói szakot q több fizetés érdekében. Viszont oda kéne emelt érettségi és nyelvvizsga is. Hogy készüljek fel rá vagy miből emeltezzek? Esetleg ha nyelvből emeltezek és megvan egy adatt százalék akkor azt beszámítják nyelvvizsgának is, ezt megérné megprobálni vagy nagyon nehéz? Fogalmam sincs hogy legyenek a dolgok úgyhogy bármilyen tippet elfogadok. És egyáltalán megéri elvégezni fősulin is?

2021. aug. 16. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Hát,nem hinném,hogy a diplomás ápoló többet keresne,szóval szerintem nem éri meg a fősuli.
2021. aug. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
Ugord át az OKJ-t, inkább érettségizz újra ha kell 1 év alatt készülj fel rá és egyből kezdd el a diplomás ápolói szakot. Magasabb fizetéssel és magasabb beosztással kezdesz egyből.
2021. aug. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Önmagában ahhoz, hogy felvegyenek nem kell nyelvvizsga, csak majd a diploma átvételéhez. Persze plusz ponttal jár, ha mégis megvan. Illetve ápoló szakon nincs kötelezően előírva miből legyen emelted, szóval bármilyen emelt érettségivel teljesíted az alapkövetelményt. A szaknál figyelembe vehető tárgyak biológia, kémia, fizika, magyar, idegen nyelv, informatika. Ha ezekből valamelyikből emelteztél akkor plusz 50 pontot kaphatsz.
2021. aug. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!