A helyemben mit tennétek?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok és gimnáziumba járok. Nem tanulok rosszul, de a reál tárgyak nem mennek annyira. Ha minden igaz, lesz egy nyelvvizsgám és érettségim.Szeretnék továbbtanulni,de semmiképp nem orvosként vagy jogászként.Szeretek emberekkel foglalkozni, ezért eleinte rendezvényszervező szerettem volna lenni, de elvileg amellett nincs semmi szabadidő. Pedig élveztem volna, hogy a kezemben van az irányítás,találkozhatok sok emberrel. Aztán ingatlan kozvetitoi allason gondolkodtam, nekik sok idejuk van, de kell a jo kommunikacios kepesseg. Ott a fizetes fogott meg leginkabb. Mégis szerintem egy egyszeru, irodai munka lenne a legidealisabb, de még nem szeretnék egyből dolgozni. Raadasul nem is tudnek egy erettsegivel es nyelvvizsgaval a kezemben. Szoval egyetemen gondolkozok, szeretnek "felnoni", elkerulni a varosombol es rakeszulni a nagybetus eletre, szorakozni is egy kicsit. Szoval szociologia szakra gondoltam, vagy ugyvitelire. Mit gondoltok? Ti melyik úton indulnatok el? Illetve még egy kérdés : lehet egyetemen barátokat szerezni? Kollégiumban vagy albérletben jobb??

2020. dec. 5. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A szociológiát alapból elfelejteném, nem piacképes szak. A másik opciót nem ismerem. Az egyetemen lehet barátságokat kötni leginkább a csoport társakkal. A kollégium olcsóbb és ott is meglehet tanulni sok mindent pl. alkalmazkodást.
2020. dec. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább ügyvitel. De ha az van levelezőn akkor csinálhatod úgy, hogy később elkezded mellette a szociológiát levelezőn ha bírod. Vagy fordítva.

Egyébként én voltam kolis is. Én speciel nem voltam oda érte, de ez persze egyéntől függ. Valaki nagyon szereti.

Albérlet jobban bejött nekem (vagyis szobát béreltem)

2020. dec. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!