Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenne értelme egyetemre menni?

Lenne értelme egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Mit veszítethetek alapon elmentem földrajzból emelt érettségizni utólag, 3 hét előzetes készülgetéssel, ami 65% lett, nem a legjobb eredmény, de engem meglepett, így meg van a bemeneti követelmény a plusz ponttal együtt, teljesítve a jogszabályi minimumot is, 320 pontom van így. Sokak szerint érdemes lenne megpróbálni, csak nem tudom így 5 évvel a rendes érettségi után, mennyire bírnám az iramot, a rendes érettségi nem is lett a legjobb, kivéve a történelem, ami jól sikerült, azt szerettem a földrajzzal együtt. Kicsit bizonytalan vagyok. Amúgy semmilyen végzettségem sincs, csupán az érettségi.
2021. aug. 25. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Mi a kérdés?

Sokak szerint érdemes lenne megpróbálni mit? Az iramot hol? Melyik szakon?

2021. aug. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Próbáld ki, ha államin bekerülsz ingyen van (1 év legalábbis, utána attól függ, hogy tanulsz)
2021. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy 320 pont nagyon kevés dologra elég. Rettenetesen kevés választási lehetőséged lesz és valószínűleg nem fogsz olyan szakot találni, ami realisztikusan meg is felelne neked.


Azért pedig nem igazán jó elmenni egyetemre, hogy elmondhasd egyetemet végzett "művelt" vagy.


Én a helyedben megnézném, hogy melyik az a szak, ami érdekel és ezen kívűl még ad elég lehetőséget, hogy megérje befektetnem a következő 4-5 évet ebbe.

Tehát például nem hiszem, hogy megérné szociális munkásnak tanulni (ELTÉn van ilyen szak) csak hogy pályakezdőként 160 ezer nettó alapbérért dolgoztt 12 órákat és majd 20 év múlva lehetőséged legyen 300 nettóra maximum (de valószínűleg ugyan ott maradsz a 160-200 nettó körül persze infláció nélkül mondom).


... de ha azt mondod, hogy ELTE IK Programtervező szarka akarnál menni, ahol a pályakezdő fizetés 300-400 nettó körül van és 5 év alatt már ennek a duplája ... akkor az már egy jó példa.

(Persze ez is sarkallatos példa)


Ha meg van ez a szak, akkor nézd meg, hogy milyen tárgyból tudnál újból leérttségizni. Tehát melyik az a pontszám, ami óriásit lehetne javítani. Ezek után ezekből a tantárgyakból jelentkezel pótérettségire (azt hiszem február a határidő) és mepróbálsz egy olyan pontszámot összehozni, ami már elég lesz a kiválasztott szakra.


Ez mért éri meg?


Az érettségi rettenetesen egyszerű, önmagadtól is feltudsz rá készülni. Ha ez mégsem megy, akkor amúgy sem bírnád az egyetemet. Meg persze itt a következő 50-60 évedet alapozod meg. Teljesen mindegy, hogy 1 extra évet erre rászánsz ... mindenképpen megéri...

2021. aug. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Ja meg még annyi, hogy én szívesebben lennék 35 évesen pályakezdő mérnök, mint egy egész életet ledolgozni a gyárban arra ébredve, hogy annyi lesz a nyugdíjam, hogy kenyeret is alig tudok venni meg persze ha lesz is ingatlanom, csak egy panel lakás lenne.
2021. aug. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát, én a föci-töri tanárin gondolkoztam, egy emelt törire úgy érzem, hogy fel is tudnék készülni. Sajnos reál tárgyakból nem igazán voltam jó. Bár a tanári fizetés is nudli, mégis azt gondolom, hogy nem minden a pénz.
2021. aug. 25. 17:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Jövőre jelentkeznél egyetemre?

Én is tanárira készülök, bár én nyelvszakra, de szerintem az fontos, hogy azért a föci egy reál tárgy és lehet, hogy a középiskolában ez annyira nem mutatkozik meg vagy nem annyira nehéz (nekem is ment, pedig én sem vagyok jó reál tárgyakban), de szerintem egyetemen tuti előjön majd benne pl. a fizika, azért ezek összefüggnek valamennyire.

De szerintem megpróbálhatod, készülj fel emelt törire, aztán ha nem tetszik, az első félévben ingyen otthagyhatod.

2021. aug. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lenne értelme, a tánárinak is lenne.

Az előttem írónak igaza van. Föci egyetemen sokkal reálabb, mint gimiben. Kémiád is lesz, ásványtan, földtan, téképészet, meteorológia, ezek egy humán beállítottságúnak nehezebben mennek.

2021. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jövőre, igen. Mondjuk az is tény, hogy anno tojtam az összes reál tárgyba. Viszont az emelt föci tananyag között is szerepelt ásványtan, meteorológia, s az ehhez kapcsolódó számítások.
2021. aug. 26. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!