Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van így értelme egyetemre menni?

Van így értelme egyetemre menni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Világ életembe lusta voltam tanulni, és tusom, hogy már nem fogok változni ez ügyben. Egyszerűen nem tudom magam rávenni, hogy leüljek és tanuljak. Kínszenvedés, ha kinyitok egy könyvet és tudom, hogy itt az idő megtanulni.... Egyetemen meg 100-szor ennyit kell megtanulni 1 hónap alatt, mint középiskolában 1 év alatt. Mindig 4-es 5-ös voltma, de elég gyenge iskolába jártam, az érettségi meg lókaki sem volt, a leghülyébbeknek is ment. Viszont egy érettségivel nem fogom sokra vinni. Szakmát tanulni meg úgy tudom felesleges, a mai világban értelmesen fizető szellemi munkát csak diplomával tud találni az ember (mivel nem tudnék fizikai munkát vállalni). Az a baj, hogy nincs motivációm tanulni. Leadtam a jelentkezéseket februárban és tudom, hogy innen nincs visszaút, ha elfogadják, mennem kell. De annyira irtózok tőle. nagyon nagy ugrás lesz ez nekem, amit nehéz lenne behozni. Megerőltetni magam meg ennyire nem tudom. Van így értelme menni, hátha esetleg megváltozom Szeptemberig, vagy teljesen felesleges volt leadni a bejelentkezést?

2018. máj. 17. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Az egyetemen rá vagy kényszerítve a tanulásra, teljesen más szint, mint a középiskola. Ott minimális tanulással el lehetett lenni, egyetemen nem fog ez működni, de hidd el, hogy mindenki könnyen belejön. Van, aki végigbulizza az első heteket, aztán a zh időszakban bukdácsol mindenből, ha van rá mód, akkor ne tedd. Inkább járj be az órákra és figyelj, mert nagyon nagy az anyag és könnyű lemaradni. Ha nincs motivációd az adott szakhoz, az baj, mert akkor kínszenvedés lesz az egyetem pár éve számodra. Nehezebb időszakokban mindig a távoli cél tartja bennem a lelket, mert szeretem a szakomat a nehézségektől függetlenül is. Hogy személyes példát is mondjak neked, nem tanultam szinte semmit se középiskolából, aztán belerázódtam a sok tanulnivalóba, mint mindenki más, az első félév végén 1 tárgy kivételével minden meglett. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy ha végzel a szakon, akkor szívesen dolgoznál-e a szakhoz kapcsolódó munkakörben? Ha igen, akkor vágj bele, ha nem, akkor gondold át a jelentkezést. Az hülyeség, hogy nincs visszaút, július 11-ig bármikor visszavonhatod a jelentkezésed és ha felvettek se kötelező beiratkoznod. Az első félév után fizetés nélkül otthagyhatod az egyetemet, ha mégsem jössz bele, akkor abbahagyhatod következmények nélkül (1 állami féléved ugrik csak).
2018. máj. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
Attól függ milyen szak. ha bölcsész, akkor nem kell többet tanulnod mint gimiben, bár munkát se fogsz kapni vele.
2018. máj. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetleg attól is függhet, hogy mennyire szívesen tanulod az adott tárgyat, nem? Mert lehet eddig inkább az volt a gond, hogy a középsulis tananyag nem érdekelt (annyira), de egyetemen, ha már tudod hogy mi érdekel és mit tanulnál szívesen, akkor a tanulás is lehet sokkal jobban menne.
2018. máj. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vodafonelive ***** válasza:
82%

Én még nálad is rosszabb tanuló voltam, mégis elmentem gépészmérnökire. Első félév nem ment, majd az “aljamunka” külföldön helyre rántott. Visszamentem, elvégeztem. Bejártam az órákra, 250+ előadás/gyakorlati hanganyagom van, viszont tanulni lusta voltam. Többet töltöttem egy jobb/tökéltesebb puska megírásával, mint hogy tanultam volna. Néha vissza is nyalt a fagyi. Mesterre örültem, hogy pont felvettek levelezőre de itt sem megy másképp. A mai két vizsgám egyike szóbeli(ott úgy sem lehet csalni) a másik meg îrásbeli, na a puska összeollózásával és szerkesztésével több időt csesztem el, minthogy egyszer is elolvastam volna az anyagot, amit még csak most fogok elkezdeni, hogy tudjam mit hol keressek. :D

Nem arra buzdítalak, hogy csalj, de ez is egy opció, mérnökinfón is biztos lehet, maximum a számítógépet igénylő zh-n és vizsgán nem, amire megtanulni kell, arra meg kénytelen leszel.

2018. máj. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha fizikai munkát nem tudsz végezni, szellemire meg alkalmatlan vagy, akkor mégis miből akarsz élni? Őszintén kérdezem, mert a rinyáláson túl mást nem hallani tőled. Mi a konkrét terved a következő cirka 60 évedre?
2018. máj. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor van értelme egyetemre menni, ha tudod, hogy valóban érdekel az adott szak és a lehetőség, amit nyújt. Sokkal motiváltabb lennél egy nehezebb szakon is tanulás szempontjából, ha tudnád, hogy miért is tanulsz és mi a célod vele. Hogy hol/miként fogsz elhelyezkedni.
2018. máj. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert felvesznek, még nem lesz kötelező beiratkoznod és elkezdened valójában. Ha meg valakinek nincs elég motivációja, nem akar pl. venni egy f.a kocsit vagy egy jó lakást soha az életben, vagy csak szimpálán nem éhen halni, azzal nem igazán leeht mit csinálni. Gondolom a szüleid eltartanak és mindent meg odlanak helyetted. Így rohadt könnyű, de egyszer előbb utóbb úgyis neked kell valamit virítani, és akkor lesz nagy sírás rívás.
2018. máj. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elárulja egy titkot?


Pár nehezebb mérnöki és egészségügyi szakon kívűl a legtöbb egyetemi szak röhejesen egyszerű.


Csak az van, hogy a legtöbben szorgalmi időszakban semmit sem csinálnak. Majd az egész féléves anyagot egyszerre akarják megtanulni 1-2 hét alatt.


Van olyan ismerősöm, aki a kommunikációs szakon 6xra járja az első évet. Nem tudom hogyan csinálni, őszintén alig akarom el hinni, hogy ilyen létezik ... huuuhhmm..., de ez egy nagyon marginális társaság. A legtöbben a folyamatosan tanulnak egy erősebb gimnáziumi tanulással lazán megcsinálnak mindent.

2018. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!