Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt történelem érettségi?

Emelt történelem érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2éves esti gimibe járok. Heti kétszer 8-8órára kell bejárni.

Olyan egyetemre szeretnék tovább tanulni ahol követelmény az emelt történelem vagy magyar vagy matek érettségi.

Ezek közül a töri érdekel a legjobban,illetve sokszor hallom hogy az is a 3 közül a legkönyebb.

1évem maradt felkészülni, mostanra sikerült eldönteni pontosan hová is akarok tovább menni.

Van itt olyan esetleg aki emelt történelem vizsgát tett?

Megosztanátok pár tapasztalatot az emelt illetve a közép szint között?

Amennyiben esetleg ismertek jó könyveket/forrásokat amik segíthetnek a felkészülésben azt meg köszönném, ha megosztanátok. :)

Sajna nincsenek tankönyveink, így elég para hogy nincs egy tám-pont se, hogy miből tanuljak a füzetemet leszámítva.

Nyílván tisztában vagyok vele, hogy ez csak rajtam múlik hogy sikerül-e.

Nekem kell tanulnom hozzá. Csak hát ha valakinek lenne pár hasznos gondolata/tanácsa ezzel kapcsolatban.

Előre is köszi ;)



2021. szept. 14. 00:51
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Nézd meg a korábbi évek érettségijeit, akkor te magad is láthatod a különbséget közép és emelt között.
2021. szept. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Én emelt történelemből érettségiztem idén, most jogi egyetemre járok.

A korona miatt online tanultam az utolsó 1,5 évben, ami valamennyiünk dolgát megnehezítette.

Nekem hatalmas segítséget jelentettek ezek a könyvek:

Száray Miklós tankönyvei (9-12. osztály),

A Corvina kiadó és Farkas Judit kidolgozott tételes könyvei,

valamint B. Mátyus Gyöngyi és Bori István emelt szintre felkészítő könyve!


Emellett kiegészítésképp a Studium Generale történelem maratonját is megnéztem (nem tudom, hogy ez utólag elérhető-e).


Ha valami kérdésed van, írj nyugodtan! :)

2021. szept. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2-es köszi szépen a választ. Mindenképpen rájuk fogok nézni ahogy végeztem a nkp online történelem könyvével :)
2021. szept. 14. 19:52
 4/4 anonim válasza:

#2 vagyok

Sok sikert kívánok a felkészüléshez és az érettségihez is! :)

2021. szept. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!