Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Logopédusok! Emelt biosz vagy...

Logopédusok! Emelt biosz vagy magyar? Ti melyikből emelteztetek?

Figyelt kérdés
Gyógypedagógiára szeretnék jelentkezni (azon belül logopédiára az már biztos, másik még kérdéses). Biosz emeltre készülök jelenleg, úgy gondolnám, hogy az eléggé kellene, de nem tudom, hogy szükség van-e ennyire rá(ilyen mélységben) vagy magyarral is meg lennék-e? Talán könnyebb is lenne, abból a nyelvtan rész lenne hasznomra. Dilemmázok. Szerintetek?

2021. szept. 28. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Természetesen nincs a biológiára szükség ilyen mélységben. Ugyanez a helyzet az emelt magyarral is. Szóval a "hasznosságuk" nagyjából ugyanakkora, így döntsd inkább az alapján, hogy melyiket tanulnád szívesebben emelt szinten.

Nem tudom, hogy jelenleg hanyadikas vagy.

Ha 11.-es vagy, akkor még érdemes váltani, ha tényleg inkább a magyart érzed hasznosnak.

Amennyiben 12.-es, akkor szerintem semmiféleképpen se kezdj el új emeltre felkészülni. A biológiába már sok energiát fektettél bele, ami valószínűleg az eredményeiden is meglátszik már. Ezt nem kéne csak úgy félredobni.

Sok sikert!

2021. szept. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy hallottam, a magyar az egyik legnehezebb emelt vizsga, szóval jól gondolt át.
2021. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es: Nos azt nem említettem, hogy 2012-ben érettségiztem. Most lett igazán fogalmam róla, hogy mit szeretnék csinálni a jövőben.(Fogsor is rendben haha) No meg anyagilag is most engedhetem meg magamnak)

Ilyen is van. Nekem annakidején megmondták, hogy ne is álmodozzak tovább tanulásról, mert nem tudnak támogatni semmilyen formában, így nyílván az érettségibe se fektettem elég energiát. Mindkét tárgyal foglalkozom már egy ideje, frissítek, pótolok, készülök követelmény rendszer szerint. Fel kell javítanom az egyiket, másikból meg emeltet csinálnom. Tehát az idő jelenleg nem olyan lényeges, bár szeretném májusban elintézni őket.


2-es: Bioszra is ezt mondják:))

2021. szept. 28. 10:23
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Én még a bioszról sosem hallottam ezt, és én bioszból emelteztem. Elvileg ez olyan közepes nehézségű, de a magyar túlságosan szubjektív, és így nehéz a 80+%.
2021. szept. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Mivel a válaszom időpontjában még nem írtad, hogy már leérettségiztél, újból írok, hogy számodra hasznosabb dolgokat közöljek.

Érettségiztél korábban biológiából? Ha igen, akkor a magyar mellett abból is van már tapasztalatod, így az eredményeid alapján könnyebben el tudod dönteni, hogy melyik ment neked jobban. (Nem 100%,hogy most is az menne jobban, de ha mondjuk már akkor is küszködtél vele, akkor lehet, hogy nem abból kéne emeltezni)

Az emelt biológia érettségi olyan szempontból könnyebb az emelt magyarnál, hogy annak a követelménye egyértelmű és a javításnál is konkrétan meg van határozva, hogy mire kell pontot adniuk. (míg a magyarban lényegében bármi lehet, és egy elemzésed pontozása azon is múlhat, hogy mennyire ért vele együtt a javítótanár)

Szóval szerintem az emelt biológia érettségire való felkészülés sokkal "könnyebb", és nagyobb esélyel lehet belőle jó eredményt elérni. (Lehet elfogult vagyok, mert én is arra készülök jelenleg)

((Egyébként nem tudom, hogy hogyan állsz a nyelvekkel. Lehet, hogy a legegyszerűbb választás az lenne, ha egy nyelvből (mert ugye azt is elfogadják itt) készülsz fel az emelt szintű érettségire és mellette bioszból vagy magyarból teszel középszintűt. Nyelvvizsga kell a diploma megszerzéséhez is, és ha már most sikerül az érettségivel "letudnod", akkor nem kell később idegeskedned miatta. Gondolom alapjaid valamilyen nyelvből már biztosan vannak, és májusig még rengeteget lehet fejlődni))

Én is gondolkodok nagyon a gyógypedagógián. Jó látni, hogy valaki olyan elhivatott, hogy nem fél belevágni ennyi idősen. A motivációban nálad szerintem nincs hiány, és tényleg komolyan gondolod az egészet, amit az is megmutat, hogy elkezdtél rá magadtól készülni. Pont ilyen lelkes gyógypedagógusokra van szükség! :)

Sok sikert a felvételihez és az érettségihez! Biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog!

(Ha továbbra is az emelt biológiát választod, akkor ha szeretnéd lehetnénk "online tanulótársak")

2021. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

"Jó látni, hogy valaki olyan elhivatott, hogy nem fél belevágni ennyi idősen."


🤣🤣🤣


35 vagyok, 2 gyerek mellett mesteren tanulok és egy alapot is viszek vele párhuzamosan mert most engedhetem meg magamnak azt a "hobbi szakot."


Nem féltem belevágni ennyi idősen, mert tanulni bármikor lehet.

2021. szept. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó,nagyon is,csak mindkettő húzós is. Irodalomhoz több tárgy kötődik talán (helyesírás,forráselemző feladatok,beszéd stb),de anatómia elég komoly,de ha azért megy a biosz,vagy könnyen meg tudod tanulni,akkor inkább a magyart mondanám. Ami fontos,ha elhivatott vagy,akkor mindenképpen járj el logopédushoz,nem vicc,tanárok ajánlják már előtte,mert sokan kiesnek az alkalmasságin,mert olyan húzós. Ha meg kell fogszabályozó,azt is mielőbb rakattasd fel,mert gyakorlati helyet is nehezebben fogsz vele találni (van ilyen is),ha nem kell az úgy jó,csak a logopédia az mindenképpen legyen meg,aztán lehet annyira rendben van,hogy nem kell hozzá bejárnod és tudsz majd otthon is gyakorolni.
2021. szept. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!


1-es: magyarból már érettségiztem, bioszból nem, mert nem ez volt a választott tantárgyam. Nem emelteztem még semmiből. Ezért kíváncsiskodom. Nyelvvizsgát még meg kell csinálnom, nem megy azonnal minden, de van hozzá alapom. Érettségin szeretnék túlesni, jelenleg erre szeretnék koncentrálni. Szerencsére megtehetem. Minél jobban kell sikerülnie. Nyugodtan készülök majd a nyelvvizsgára, ha ezek meglesznek. Eddig sem tartottam túl reálisnak, hogy jövő szeptemberben már jelentkezni is tudjak. Nem vagyok emiatt csalódott. Minden legyen normálisan megcsinálva, ez a fontos. Később ezekre kell építkeznem. Ezért is kérdeztem, hogy magyar vagy biosz gondoljátok érdemesnek.

De megkaptam a választ a kérdésemre és köszönöm nektek!:) Marad az emelt biosz, közép magyar.


6-os: Sok sikert! Vannak lehetőségeink, miért, ne?!


7-es: Fogszabályzón már túl vagyok szerencsére, 2éve vették le:))

Nem is olyan régen mondtam a páromnak, hogy el szeretnék menni logopédushoz, hátha hall valami zavarót, amit én esetleg nem veszek észre és ki kellene javítanom. Szóval köszönöm a megerősítést:)

2021. szept. 28. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!