Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni az egyetemen?

Mit érdemes tanulni az egyetemen?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek és az eredeti tervem az lenne, hogy továbbtanulok. Az érdekelne hogy milyen szakra érdemes az embernek jelentkeznie amivel az egyetem után el is tudna helyezkedni, illetve nem minimálbérért dolgozna.

Inkább humános vagyok szóval matekos szakok kilőve.


2021. nov. 9. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Ami érdekel csak azt érdemes. Tapasztalat. Akkor is ha nem keresel vele rögtön jól.
2021. nov. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%

1-es: te miért kapod a kenyeret? Lelkesedésért? Utoljára mikor néztem, forintba került. Hiába szeretek valamit, ha rezsim van meg igényeim, családról nem is beszélve.


Kérdező: a kérdés az, hogy a matek mennyire nem megy, ha kettesre összehozod, még akkor is jobban jársz, mint ha elmész bölcsésznek.

2021. nov. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Annyi de annyi szakra mondták már a környezetemben, hogy büfé, nem megy vele semmire az ember, hülyeség elvégezni. Pl. biológia, japán, perzsa, mégis idővel mindnek lett munkája és nem fillérekért. Nyílván nem mindegy a fizetés, de az sem, hogy legalább 40 évig milyen kedvel mész be dolgozni, szereted-e amit csinálsz. Inkább legyek egy kitűnő bölcsész, mint egy kettes mérnök.
2021. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
23%
Én meg inkább vagyok kettes mérnök, aki covid alatt is tud állást változtatni, külföldre dolgozni vagy akár otthonról stabilan keresni, mint egy lelkes 5-s munkanélküli bölcsész, aki a lelkét kiteszi, de gyereket vállalni nincs kerete. Te boldog vagy úgy, én meg boldog így. Elvi kérdések ezek, a kérdezőnek is lesznek elvei, amik alapján dönt. Csak jó tudni, hogy álmok is vannak, meg árcédulák is.
2021. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!