Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika alapképzés után...

Anglisztika alapképzés után hogy lehetek angoltanár?

Figyelt kérdés
Hello, tudom páran már feltették ezt a kérdést, de nem tudom hogy relevánsak-e még 2021-ben a válaszok. Jövőre anglisztikára szertnék jelentkezni és érdekelne a tanárképzés. Hány év lenne az angoltanár diploma anglisztikán?(ELTE-BTK)

2021. dec. 3. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Ezt sajna én sem tuom, de ha nem bánsz egy kérdést?


Miért nem angol tanárira mész és mellette felveszel anglisztikás órákat, ami érdekel? Csak azért kérdem, mert úgy önmagában az anglisztika, ha amúgyis tanítani szeretnél inkább, nem tudom mennyire éri meg.

2021. dec. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak angolt szeretnél tanítani? Közoktatásban szeretnél tanítani?


Ha mindkét kérdésre igen a válasz, akkor igazából ugyanaz a menete: Anglisztika BA (6 félév) + Anglisztika MA (4 félév) + tanári MA (2 félév). Annyi változás van egyedül, hogy a tanári mestert már a diszciplináris mesterrel párhuzamosan is lehet csinálni.

2021. dec. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszont nem a közoktatás a cél, akkor nincsen szükség a tanári mesterre.
2021. dec. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen csak angolt szeretnék tanítani, közoktatásban. Az mindegy hogy milyen anglisztika MA-t végzek el BA után ami majd a Tanári MA-hoz szükséges? És milyen mesterképzések vannak pl. az ELTE intézményben? Amerikanisztika, anglisztika, angol nyelvoktató, ezek azok? Nem ástam még bele magam a továbbtanulásba, mert eddig nem igazán érdekelt, bocsi ha hülyeséget kérdeztem.
2021. dec. 3. 12:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy csak az anglisztika és az amerikanisztika MA-t fogadják el. Egyébként igen, ez a három angolos mester van, amit felsoroltál.
2021. dec. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2021. dec. 3. 15:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!